Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Paní vicepremiérka a bojovnice s korupcí Karolina Peake možná nekradla - jenom tak trošku zase podváděla, tak co má být?

 

Vicepremiérka protikorupční vlády premiéra Petra Nečase pro koordinaci boje s korupcí a poslankyně Mgr. Karolína Peake /LIDEM/ ve čtvrtek 25. tm. v Poslanecké sněmovně dodatečně přiznala 18 milionů korun, když jejich zatajení na ní vyštrachali novináři.

  • pani-vicepremierka-a-bojovnice-s-korupci-karolina-peake-mozna-nekradla-jenom-tak-trosku-zase-podvadela-tak-co-ma-byt

V tzv. "čestném majetkovém přiznání" paní vicepremiérka tento majetek zatajila, čímž podle právníků porušila zákon o střetu zájmů a dopustila se přestupku. Paní Peake, která je vzděláním právnička, zpočátku tvrdila, že peníze přiznávat nemusela, protože k prodeji nemovitosti došlo ještě předtím, než byla v květnu 2010 zvolena do Poslanecké sněmovny, avšak později uvedla, že prý jde o pochybení její účetní.

Paní vládní koordinátorka boje s korupcí své původní nečestné, tzv. "čestné majetkové přiznání", podala do sněmovny 3. června 2011.

Je nepravděpodobné, že by paní vicepremiérka na nabytí částky ve výši 18 milionů korun prostě zapomněla i když lze pochopit, když má hlavu plnou starostí o správném vedení boje s korupcí, že může být občas trochu roztržitá.

Také lze připustit, že nabytí částky 18 milionů korun by si nemusela být vědoma osoba postižená demencí, ale předpokládám, že ani to nebude správné vysvětlení této nepříjemnosti, která postihla váženou paní vicepremiérku.

Logicky tedy vše směřuje k odhalení skutečné příčiny nepoctivě vyplněného "čestného prohlášení" naší význačné političky, státní představitelky a protikorupční bojovnice, tak jak v konečné verzi ona sama uvádí - "ano! - viníkem je její účetní!"

Pokud však z vlastní podnikatelské praxe vím, tak za oficiálně odevzdané finanční přiznání, ať už ho vyhotovil kdokoli, odpovídá ten, koho se týká a kdo ho svým jménem podává a nikoliv jeho zpracovatel, ale nejsem vzděláním právník, jako paní magistra práv Peake, tak se mohu mýlit.

Možná by paní vicepremiérka nyní mohla občanské veřejnosti v uvedeném ohledu poskytnout prostřednictvím médií odbornou osvětu /?/ - jednak aby o nedopatření její účetní bylo občanům vše jasné a za druhé, aby se vysvětlilo, zda je pravda, že za správnost finančního přiznání odpovídá ten, kdo ho podal, nebo ten, kdo ho podávajícímu podle jeho pokynů a podkladů zpracoval?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře