Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V Kotlině opět "Mnoho povyku pro nic?" - aneb poslanec a zároveň novinář Radek John.

 

Návrat šéfa Věcí veřejných /VV/ Radka Johna mezi novináře, aniž by opustil funkci poslance Parlamentu ČR, vyvolal bouři nevole mezi politiky. V médiích se proti tomu ostře vymezili i premiér Petr Nečas a prezident Václav Klaus.

John ale Sněmovnu ani po mediální smršti opustit nechce. Pomohl by totiž vládní koalici, neboť jeho náhradníkem je ministr pro místní rozvoj - "převlékač kabátů" Kamil Jankovský, nominovaný do vlády z VV a nyní člen strany LIDEM, účelově založené Karolínou Peake.

 
  • v-kotline-opet-mnoho-povyku-pro-nic-aneb-poslanec-a-zaroven-novinar-radek-john

Nejsem fandou Radka Johna, ani strany VV, straním pouze demokracii a právu. Domnívám se, že John má v předmětném sporu pravdu - že Ústavu ani dobré mravy jeho záměr nijak neporušuje a že ničím nepoškozuje ani poctivé občany.

Aniž bych se chtěl vydávat za znalce naší politické historie - pokud vím, za nesporně demokratické Masarykovské první republiky zastávali někteří novináři, či novinářky, poslanecké funkce běžně a nikomu to nevadilo.

Např. pozdější syfilitický politický zločinec a vrah, komunistický vůdce soudruh Kléma Gottwald, který za první republiky jako poslanec Parlamentu za KSČ publikoval v Rudém právu a snad i v komunistických Haló novinách své moudrosti o "zakroucení krkem demokratům" a podobné "třídně hodnotné" politické vize.

Dále třeba demokratická novinářka a poslankyně Parlamentu za národní socialisty, Františka Plamínková, zastřelená nacisty za heydrichiády a  Františka Zemínová -  demokratická novinářka a poslankyně Parlamentu také za národní socialisty, později komunisty odsouzená ve vykonstruovaném politickém procesu s Miladou Horákovou a spol. /viz dále/.

V předválečném demokratickém tisku také publikovala později tragicky proslulá poslankyně za národní socialisty - JUDr. Milada Horáková, kterou po celou válku nacisté věznili a kterou soudruh "Kléma" po "Vítězném únoru", jako náš "první dělnický prezident" nechal popravit jako "zrádkyni a špiónku" i když proti tomu osobními dopisy odeslanými k jeho rukám protestovali světově proslulé mravní autority, např. Albert Einstein, britský filosof a politik Bertnard Russel a další světově uznávané demokratické osobnosti.

Přiznávám, že mně jako občanu a daňovému poplatníkovi osobně víc vadí, než pokračování staronového novináře Radka Johna v poslancování, že naši státní ekonomiku diletantsky vede prokazatelně "od desíti k pěti" ministr financí, který oboru nerozumí - míním tím inženýra chemie Miroslava Kalouska a že vicepremiérkou za boj vlády s korupcí je dáma, vzděláním právnička, která nedokáže čestně vyplnit ani vlastní "čestné prohlášení" o svých osobních příjmech. Jak známo právě šéfka boje s korupcí Mgr. Karolína Peake nedávno účelově ve svém "čestném prohlášení" nečestně zatajila příjem 18 milionů korun.

Více než Radek John mi vadí také samotný premiér Petr Nečas, který občanům před volbami klamně sliboval nezvyšování daní a který jako šéf vlády své sliby veřejnosti nestydatě porušuje a nad pokleslými politiky - zmíněným chemikem, prznícím naší ekonomiku jako šéf rezortu financí a politickou kariéristkou, předstírající boj s korupcí a jim podobnými, drží ochrannou ruku a spolu s nimi škodí poctivým občanům a republice.

Přiznávám, že mne v uvedeném názoru nezviklal ani poslanec za vládní stranu ODS, Mgr. Marek Benda, který Právu k věci prohlásil - "Byl to Radek John, který informace vynášel a klidně si stoupnul před kamery - je nepřijatelné, aby zůstal v obou výborech…../citace/". 

Poslanci Bendovi totiž také nevěřím. Pokládám ho za charakterově pochybného jedince, živícího se podvodným jednáním a vyhýbajícího se užitečné práci a nikoliv za morální autoritu, za kterou se veřejnosti s oblibou nestydatě vnucuje.

Je asi taktické, že Radek John odstoupí z poslaneckých výborů a funkcí, které v nich zastává. Nevidím ale důvod, proč by v demokratickém státě nemohl jako novinář souběžně zastávat funkce nejen řadového poslance, ale i člena, či předsedy některých výborů.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře