Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak být loajálním, a nezbláznit se:

Vidět svět černobíle není dobré, protože takovým není. Člověk by někdy sice inklinoval k modelu, kdy přesně ví, že jedni jsou „ti správní" a druzí „padouši", realita bývá ovšem jiná. Pesimista by mohl sklouznout k přesvědčení, že padouchy jsou všichni, ale ani taková realita není, to by byla pro změnu pouze černá.

  • jak-byt-loajalnim-a-nezblaznit-se

Někdy může být zorientování ve sporech naší vládní kliky poměrně těžkým úkolem. Jak je tomu například v případě sporu policejního prezidenta Lessyho s ministrem vnitra Kubicem? Je vůbec přípustné, jak policejního prezidenta verbálně napadl ministr financí Kalousek? A jsou snad na místě pochybnosti o fundovanosti o kompetentnosti policejního prezidenta?
Jeho nesporným handicapem bude, že ho do funkce dostal vliv Radka Johna. Publicisty a politika, který je neodmyslitelně spjat s vedením Věcí veřejných. Co o něm mj. přináší Wikipedie?:
Dne 22. ledna 2002 se Radek John stal předsedou představenstva společnosti S & J - MEDEA KULTUR a.s., která uzavřela s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou smlouvu na vydávání reklamního čtvrtletníku Pohoda pojištěnce za 111 milionů korun ročně. Několik dnů před Johnovým jmenováním opustili představenstvo společnosti její zakladatelé Karel Stejskal a Roman Janoušek, v té době spolumajitelé společnosti MEDEA KULTUR s.r.o. S & J - MEDEA KULTUR vydala akcie na majitele, její akcionáři nejsou nikde evidováni a samotné akcie jsou převoditelné pouhým předáním. 13. února 2002 byl do obchodního rejstříku zapsán nový název ORA PRINT a.s.
V prosinci 2005 nově jmenovaný ministr zdravotnictví David Rath na základě výsledků kontroly hospodaření VZP tvrdil, že dvě oslovené firmy by byly schopny stlačit náklady na Pohodu pojištěnce pod 40 milionů korun. Radek John uvedl, že Davidem Rathem oslovené firmy nezapočítaly do kalkulace distribuci časopisu poštou, jež tvoří většinu celkových nákladů. ORA PRINT získala zakázky i od dalších státních společností, produkovala multimediální DVD a seriál pro Lesy České republiky, "pořady zaměřené na ekologickou výchovu mládeže" pro Pražskou energetiku, nebo "cyklus komunikačních pořadů zaměřených na bezpečnost silničního provozu", který byl kladně hodnocen v periodiku Listy Hlavního města Prahy.
Objevuje se zde možné napojení Radka Johna na nechvalně známého Romana Janouška, který stále čeká na výrok soudu ohledně sražení ženy svým vozem. Slovo dopravní nehoda by úplně nevyjadřovalo podezření z úmyslného najetí na poškozenou, což obžalovaný popírá. Radek John ale není jediným, na něhož R. Janoušek může mít nějaké vazby. Stačí se blíže podívat na rodinu J. Kubiceho. Jeho snacha Petra je dcerou Petera Kuchára, generálního ředitele firmy Promiecon Group (dříve Navatyp). Kuchár a Janoušek se velmi dobře znají a právě přes Kuchára měl Janoušek dříve v Navatypu uplatňovat svůj vliv. Kubiceho dcera je potom provdaná za právníka Daniela Kučeru, který je v čilém kontaktu s panem Janouškem. Toto by mělo stačit na to, aby pan Kubice nemohl zastávat post ministra vnitra. Nedokáže totiž vyvrátit podezření veřejnosti, že pan Janoušek může mít na pana ministra vliv. Tato nedůvěra veřejnosti v osobu řídící takto strategický resort je poměrně nešťastnou.
Není tomu tak dávno, kdy se psalo o vazbách F. Mrázka na vlivné ministry, zejména v případě resortu vnitra, a to již z dob Obziny.
Styky politiků s osobami jako F. Mrázek, T. Pitr, T. Hrdlička či R. Janoušek důvěru veřejnosti nevzbuzují a ani vzbudit nemohou.
Další ne úplně důvěryhodnou postavou na politické scéně je Michal Moroz. Byly doby, kdy ho P. Nečas nazval „bezpečnostním rizikem" pro ČR. P. Nečas ale zřejmě rád přehodnocuje své vztahy k lidem, jako například u P. Blažka, který měl jeho nedůvěru ve vedení Lesů ČR, aby pak měl všechny předpoklady pro ministerskou funkci na resortu spravedlnosti.
V červenci 2010 se Moroz stal náměstkem ministra vnitra. Jmenování bylo kritizováno kvůli jeho napojení na soukromé bezpečnostní služby, mimo jiné i ABL. Zřejmě i v důsledku toho svou bezpečnostní agenturu Moroz & Partner prodal. Moroz se stal mj. poradcem ministra dopravy P. Dobeše, kterému nesrazil vaz ani kolabující a chybový registr vozidel.
V době, kdy média přinášejí informace o gradujícím rozporu mezi ministrem vnitra a policejním prezidentem, se objevily spekulace, že Lessymu má radit právě Moroz.
Člověk již neví, kde je hranice reality, a kde nastává fikce. Je to takové Věřte nevěřte v podání vlády ČR.
Vztyčené prostředníčky, nadávky do band plukovníků, pohlavky, urážky a sprosťárny nad těžkými francouzskými víny, soud s V. Bártou. To vše pomalu překrývají nové a nové aféry, které vyznívají do ztracena. Zatímco D. Rath je bez pádných důkazů stále ve vazbě, nepravomocně odsouzený Bárta dál buduje svou politickou kariéru. Bývalé Věci veřejné se rozštěpily jak na stranu opoziční, tak na platformu vládní. Toto není Komedie plná omylů, to je hořká česká politická realita. Otázkou je, komu a čemu může být za daného stavu český občan ještě loajálním.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře