Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak se protahují soudní spory

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Vykladač skutků Václava Klause Jakl nám mnohokrát srdceryvně líčil, jak humánní bylo od pana prezidenta zastavit dlouho se táhnoucí tunelářské soudní spory. Vždyť ti ubozí tuneláři,  Jakl téměř zamačkával slzu v oku, kteří zpronevěřili stamilióny, mají  léta se táhnoucími soudními spory zničený život, jsou vláčeni a ostouzeníi médii. Za všechno mohou nefunkční soudy, které nejsou schopné řešit spory tak, aby tuneláři nedošly újmy na cti.

 
 

 

  • jak-se-protahuji-soudni-spory

Jak lze soudní spory protahovat nebo dokonce oddalovat nástup do výkonu trestu názorně ukazuje několik známých případů. Třeba exministra Bartáka, který, ač pro soud ve stavu nemocných, sedí v hledišti a sleduje daviscupové utkání. Zahaleno tajemstvím je také nemocniční léčení bývalého senátora za ODS a severočeského kmotra, pravomocně odsouzeného Alexandra Nováka, který se už dlouho vyhýbá nástupu do výkonu trestu. Ve vězení se snad lze také léčit, však kolují různé vtipy o vybavení věznic ve srovnání například s domovy důchodců.

 Teď nám schopnost, jak nechat vyhnívat závažné obvinění, názorně předvádí tzv. lobbyista Janoušek. Je na tom hůř než Barták, je obviněn z pokusu o vraždu, veřejnost musí být tudíž krmena informacemi většího kalibru. Janoušek žádá od policie měsíční odklad. Prý byl hospitalizován ve vojenské nemocnici v Praze a nemůže se seznamovat se spisem.

Dnes se od jeho advokáta dozvídáme, že musel podstoupit druhou operaci hlavy, tekla prý krev a Janoušek má na hlavě dvaapadesát stehů. Poněkud neprofesionální sdělení. Vypadá spíš jako popis trestného činu než lékařského zákroku. Nelze se ovšem divit, specializací advokáta je spíš to první. Člověka maně napadne: byl snad advokát u té operace?  A co to bylo za tak závažnou operaci? Po takové operaci ovšem Janoušek, neleží na jednotce intenzivní péče za neustálého dohledu lékařů, ale, opět podle sdělení advokáta, podepsal revers a je v domácím léčení. Mluvčí nemocnice se prý k zákroku odmítla vyjádřit. Zvláštní!

Veřejnost už je zvyklá na leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Stačí si přečíst reakce čtenářů pod touto zprávou na aktuálně.cz. Velmi podezřelé samozřejmě je, že ve všech třech uvedených případech maření úředního výkonu jde o šíbry ODS.  Poslanec Rath z ČSSD už téměř rok sedí ve vazbě, prý aby nemohl ovlivňovat svědky,  Barták, exministr nominovaný ODS, zřejmě svědky ovlivňovat nemůže. Pravomocně odsouzeného bývalého poslance Wolfa, sice původně z ČSSD, zato však nechvalně známého svojí rolí při druhé prezidentské volbě Václava Klause, nechala policie přímo upláchnout.

Vůbec se v této souvislosti nelze divit všeobecnému rozhořčení nad Klausovou amnestií. Byla poslední kapkou ke Klausovu svévolnému jednání, ohýbání ústavy a pohrdání volenými orgány. Aby se to neopakovalo za jeho nástupce, který má stejné sklony, je určitě nutné prezidentské pravomoci přesně vymezit.

Jinak se brzy staneme euroasijskou autokracií putinovského typu.

zdroj:http://lane.bigbloger.lidovky.cz/c/323793/Jak-se-protahuji-soudni-spory.html

Facebook komentáře