Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pozoruhodný názor regionální představitelky STAN: Důchodci si zvykli na pomoc státu!

Je až neuvěřitelné, jak někteří lidé snadno a rychle dovedou posoudit roli státu vůči sociálně slabé vrstvě občanů, v tomto případě důchodců (http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Politicka-od-Gazdika-Duchodci-si-zvykli-na-pomoc-statu-To-se-musi-zmenit-272051). Jako by stát byl jen nějakou zástěrkou a neoficiálním zastoupením občanů, na kterých leží tíha všeho, co se ve státě děje. Paní Věra Kovářová, zastupitelka obce Chýně, zastupitelka Středočeského kraje, místopředsedkyní Sdružení místních samospráv ČR a hlavně předsedkyně středočeské organizace hnutí „Starostové a nezávislí“ (STAN) má na to právě takový , možno nazvat svérázný názor v pohledu na důchodce.

  • pozoruhodny-nazor-regionalni-predstavitelky-stan-duchodci-si-zvykli-na-pomoc-statu

Jmenovaná, v intencích svého bosse Gazdíka, zřejmě vidí všechno převážně přes peníze. Pro upřesnění proč, paní Kovářová sama říká: „Vždy říkám, že pro Starosty bylo důležité přijetí nového rozpočtového určení daní kvůli spravedlivějšímu rozdělování peněz. To bylo nejdůležitější, co může být, takže dobře.” S tím lze jen souhlasit, pokud se však jedná o spravedlnost, která v tomto případě až do nedávna byla velmi nevyrovnaná, nicméně to ještě neznamená, že nové rozpočtové určení daní zajistí stoprocentní spravedlnost v přerozdělování peněz obcím. Jádro pudla totiž není ani tak v přerozdělování, jak v samotných možnostech finanací státu (např. výběr daní), které drží v rukou představitel TOP 09 Kalousek. Celková finanční politika státu, která systémově pracuje na bázi korupce a jiných nezákonných praktik, přivádí stát do situace, z níž paní Kovářová vyvozuje své názory. Také konstatování, že s činností TOP09 nemá problém, stejně jako s sKartami napovídá, jak hodně je ovlivňována politikou pana Gazdíka, coby předsedy hnutí STAN.

Několik slov k sKartám, na které má paní Kovářová poměrně pozitivní názor a je jejich zastáncem. Pozoruhodné je její srovnávání sKarty s kartou VZP, kdy se prý nesetkala s tím, že by osoby starší 80 let měli s kartou VZP nějaký problém. To jsou srovnání, hodné nejvyšších politických špiček, kteří se vždy na něco odvolávají, aniž by znali relevantnost takového tvrzení. Nicméně srovnávat kartu VZP s sKartou je zcela nepatřičné a zavádějící. Je vidět, že paní Kovářová nenaslouchá těm (a že jich není málo), kteří s sKartou skutečně peroblémy měli a mají. A vůbec nejde jen o seniory starší 80 let. Jenže, paní Kovářová drží basu s pány Kalouskem a Gazdíkem a proto si nepřipouští faktické problémy, které vedou nejen nespokojené občany, ale i opozici a dokonce i koaličního partnera (ODS) k jejich zrušení.

Netvrdím, že tím sleduje nějaký osobní prospěch, ale řada dalších věcí nasvědčuje, že jí peníze nejsou cizí. Vždyť řadu funkcí, které vykonává (a za které má zcela jistě nemalé odměny), nedělá jistě z lásky k lidem, notabene k důchodcům, takže z toho vychází i její filozofie, že důchodci si dělají ze státu dojnou krávu a že by se to, podle ní, mělo změnit. Nevím, jak dalece má paní Kovářová sociální cítění, ale pokud horuje pro spravedlnost v přerozdělování peněz pro obce a města nemělo by ji ujít, že tatáž spravedlnost se týká i jiných oblastí života občanů, zvláště pak důchodců. Nějak jí uniká, že občané-důchodci, kromě těch, kteří odešli do předčasného důchodu (ale ani ty nelze jednoznančně z nároku vyloučit)) šli do důchodu proto, že si tzv. “svoje odpracovali” a že tedy za odpracované léta odevzdali také nemalé peníze státu právě na to, aby z nich potom mohliv důchodu slušně žít. Pokud má paní Kovářová dojem, že si to důchodci nezaslouží, nechť se okamžitě dobrovolně vzdá nároku na budoucí důchod, který by měla za cca 12 let dostávat. Jsem si jistý, že tak neučiní, neboť i ona si bude činit “spravedlivý” nárok na důchod za dobu, kterou pracovala a státu odváděla peníze na sociální (důchodové) pojištění.

Chápu, že ve vleku STAN a zkorumpovanou ideologií TOP09 a speciálně pana Kalouska, potažmo Gazdíka, cítí potřebu naplňování koaliční smlouvy a všech problematických ujednání koaliční vlády, které mají dostat HDP pod 3%, což ovšem neznamená, že by se k vůli tomu snad měly zastavit výplaty důchodů. Paní Kovářová by se měla orientovat nejen současnou ekonomickou potřebou vlády, ale také se zabývat příčinami a hledat důvody, proč k takové situaci vůbec došlo. Možná by seznala, že ne důchodci jsou na vině, ale stát, resp. vlády, politici a různí dobrodruzi, kteří tento stát přivedli “na buben”.

Paní Kovářová v rámci svých aktivit, se zúčastnila na řadě velmi prospěšných akcí, jak se lze dočíst z jejich osobních memoárů. Klobouk dolů! Je proto s podivem, že jakkoliv na jedné straně “činí dobro” ve prospěch občanů nebo obce (obcí,měst), na druhé straně může být až tak “cynická” a tvrdit, že by si měli důchodci odepřít pomoc státu. Stát je tu od toho, paní Kovářová, aby pomáhal svým občanům a ne proto, aby rozfofroval (lépe řečeno rozkradl či vytuneloval) státní peníze, tedy peníze občanů – daňových poplatníků na své soukromé aktivity a zájmy. To už je ovšem problém, který zajímá jen občany, ale ne ty, kteří na stavu ekonomiky a stavu společnosti nesou vinu. Proto čím dříve tato vláda skončí, tím méně bude nespokojenosti a nespravedlnosti.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře