Copak je nějaké překvapení, že české ministerstvo obrany šéfuje nedůvěryhodná osoba?, aneb Nedělá z nás zase někdo hlupáky?
- Podrobnosti
- Blogy / Pavel Victorin|
- 17. prosinec 2012|
- Pavel Victorin|
- 9341 x
Mgr. Karolína Peake, rozená Kvačková /1975/, ve svém působení ve vládě, které je obecně v našem polistopadovém státě parodií na "službu veřejnosti", nejprve letos v dubnu podvedla stranu, za kterou se stala místopředsedkyní Nečasovy vlády. Zradila slib který straně Věci veřejné /VV/ dala a stranický program, za který byla tato strana v parlamentních volbách zvolena. O tomto jejím podvodu by se lépe než já, mohli vyjádřit zakladatel strany VV - Vít Bárta, jeho manželka Kateřina Klasnová, předseda Radek John a další, kteří Karolínu Peake ve VV vynesli do vládních výšin.
Politický podvod Karolíny Peake spočíval v tom, že po odstoupení strany VV z vlády pro trvalé a nepřekonatelné neshody s premiérem Nečasem, k udržení sebe sama a pochopitelně nutně tedy i vlády, založila nikým nevolenou stranu LIDEM. Díky podpoře premiéra Nečase a dalších politiků - ministra financí Kalouska, ministra zahraničí Schwarzenberga a "last but not least" prezidenta Klause, tato dosud u nás nevídaná účelová politická nemravnost Karolíně Peake prošla. Občany nechtěná, již "odpískaná" Nečasova vláda setrvala a Karolína v ní dále zůstala jako místopředsedkyně a šéfka útvaru pro boj s korupcí za stranu LIDEM, která v době parlamentních voleb vůbec neexistovala!
V létě Karolína Peake proslula dalším podvodem a to zatajením osobního soukromého příjmu 18 milionů Kč. Zmíněný finanční podvod vyštrachali a zveřejnili všeteční novináři, chvályhodně plnící nezastupitelnou roli "hlídacích psů demokracie". Tento podvod místopředsedkyně vlády a "protikorupční bojovnice", vzděláním magistra práv z Karlovy univerzity, vysvětlila "chybou daňové poradkyně". Přitom ze zákona pro každého občana platí, respektive pro každého by mělo platit, že za úplnost údajů ve finančních přiznáních nezodpovídá jejich zpracovatel, nýbrž zadavatel, čili kdo finanční přiznání podává. Na Karolínu Peake ale, jak je vidno, zákony platné pro "obyčejné občany" neplatí a ve vládě dál zůstala. Další z nesčetného množství ukázek mravní pokleslosti premiéra Nečase a jeho kolektivu je skutečnost, že přes odhalený pokus o finanční podvod, Karolína Peake v české vládě dokonce dále zůstala jako šéfka vládního protikorupčního týmu.
Za "zásluhy" byla Karolína Peake nyní v prosinci povýšena a to návrhem premiéra a jmenováním prezidentem do čela rezortu obrany. Před svým jmenováním slíbila premiéru Nečasovi a prezidentu Klausovi, že perzonální čistky na ministerstvu národní obrany /MNO/ nechystá, dokonce se jí prý podobné praktiky příčí.
Jako ministryně obrany druhý den po nástupu "na minutu" vyhodila z MNO dva generály a jednoho vysoce postaveného civilistu. Šlo o prvního náměstka ministra obrany a bývalého náčelníka generálního štábu - generála Vlastimila Picka, šéfa sekce vyzbrojování - generála Pavla Bulanta a ředitele kabinetu ministra Františka Šulce.
Novým ředitelem Národního úřadu pro vyzbrojování Karolína Peake jmenovala Jaroslava Štrupla, šéfem svého kabinetu Aleše Klepka a vedoucím svých poradců Pavla Kotrbu. Funkci svého prvního náměstka, ze které ve čtvrtek minulého týdne nečekaně odvolala generála Picka, zatím neobsadila.
Jaroslav Štrupl, jehož Peake jmenovala šéfem vyzbrojování, je plukovníkem generálního štábu. V 80. letech vystudoval brněnskou Vojenskou akademii, po roce 2000 absolvoval kurzy na Univerzitě obrany Brno. Několikrát působil v zahraničních vojenských misích.
Ředitelem kabinetu ministryně obrany se stal Aleš Klepek, který tutéž funkci zastával již za ministra obrany Martina Bartáka, právě stíhaného kvůli korupci na MNO. Loni několik měsíců působil v dozorčí radě polostátní energetické společnosti ČEZ.
Nově jmenovaný poradce Pavel Kotrba studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, působil jako poslanecký asistent lidovce Pavla Severy, ale do KDU-ČSL nikdy nevstoupil. Je aktivním členem TOP 09, kde je místopředsedou a faktickým šéfem ing. Miroslav Kalousek /1960/.
Doktorka teologie Kateřina Klasnová /1977/, manželka Víta Bárty, předsedkyně poslaneckého klubu strany VV a poslankyně parlamentu, ve svém vystoupení v poslanecké sněmovně naznačila, že za "kobercovým náletem" na MNO, kterým její bývalá přítelkyně a stranická kolegyně překvapila nejen premiéra a prezidenta, stojí právě ministr financí - inženýr chemie Kalousek.
Tento někdejší technolog pražské gumárny Mitaz, polistopadový mimořádně úspěšný politik, na MNO v letech 1993–1998 zastával post náměstka ministra obrany ČR, staral se o finanční řízení resortu, armádní restrukturalizaci a řízení armádních zakázek. Proslul uzavřením několika obchodních smluv finančně krajně nevýhodných pro český stát a vypracováváním legislativních pravidel podporujících a umožňujících korupci na vládní úrovni. Nikdy za to nebyl ani vyšetřován.
Prezident Klaus k překvapivému "kobercovému náletu", provedeným ministryní obrany Peake na MNO, v nedělním vysílání TV Prima sdělil - "Jisté narušení nějaké elementární důvěry nastalo…..bylo ubezpečováno, že stabilita MNO bude zajištěna setrváním dosavadních funkcionářů, včetně prvního náměstka".
Karolína Peake ve svém následném prohlášení Klausovu kritiku odmítla. Pravila - "Příkrá slova pana prezidenta mne velmi mrzí. Myslím, že je zbytečné nadále hrotit situaci. Znovu zdůrazňuji, že jsem s nikým žádnou dohodu o personálních otázkách na Ministerstvu obrany neuzavřela. O žádné takové dohodě nevím a nebyla jsem v tomto směru ani informovaná. V každém případě ale platí, a na tom zásadně trvám, že jako ministryně obrany mám plné právo vybrat si své nejbližší spolupracovníky".
Premiér Nečas je na služební cestě v Bruselu, k situaci zatím veřejnosti proto pouze vzkázal, že je jednáním ministryně zaskočen a že s ní bude o věci jednat hned po návratu z Bruselu, tedy v tomto předvánočním týdnu.
Nevím co si o tom kdo myslí, ale můj názor je, že charakterní premiér by Karolínu Preake ve vládě už dávno neměl a charakterní prezident by tak nemravnou politickou kariéristku ve vládních funkcích nepotvrzoval a nejmenoval do funkce ministryně obrany. Čemu se oba nejvyšší státní přestavitelé nyní diví? To přeci každý soudný člověk mohl a musel od Karoliny Peake předpokládat.
Připadá mi, že premiér a prezident z občanů nyní opět dělají hlupáky, když se diví, že Karolína Peake nedodržuje domluvy a dobré mravy. Copak jinak činila před tím, od vstupu do Nečasovy vlády?
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
Související články