Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bezpečnostní riziko České republiky, ,,ministr obrany pan Stropnický"

Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci,

zaznamenali jsme ke slovům ,,zákonodárce" pana Stropnického z lavic Poslanecké sněmovny České republiky dne 12.11.2017 v 11:10 hodin potlesk.
Dovolujeme si okopírovat část stenozáznamu, který byl řadou z vás obdařen potleskem:

  • bezpecnostni-riziko-ceske-republiky-ministr-obrany-pan-stropnicky
 
Čtyři členské země, naši partneři, naši spojenci, požádali o pomoc. Rozhodlo se na varšavském summitu na úrovni předsedů vlád a hlav členských států, že tomu tak bude, že se tomu bude říkat EFP program a že jednotlivé členské státy jsou žádány o příspěvky, že ta čtyři praporová uskupení budou vedena Brity, Kanadou, Německem a Spojenými státy a ať ostatní členské země k tomu přispějí.
 
Zdá se mi nemyslitelné, aby se Česká republika něčeho takového nezúčastnila.
 
Co je to, to uskupení? To je zhruba 1200 mužů, vážení. 1200 mužů krát čtyři. V září bude poblíž polských a běloruských hranic cvičení ruské armády, jmenuje se Západ 2017 a zúčastní se ho 80 000 vojáků.
 
Vážené paní poslankyně, vážení poslanci, 
je nám opravdu líto, že někdo panu Stropnickému napsal špatný scénář. Ve scénáři mu pravděpodobně režisér vyškrtl údaje o počtu vojáků Pobaltských států.
Estonsko 6500 vojáků, Lotyšsko 5400 vojáků, Litva 12 000 vojáků, Polsko 106 000 vojáků. K tomu přičteme Estonsko 1110 cizích vojáků, Lotyšsko 1138 cizích vojáků, Litva 1022 cizích vojáků a Polsko 1279 cizích vojáků, celkově ve zbrani 134 449 vojáků. 
 
Z Poslanecké sněmovny České republiky a z vás, svých kolegů, si může pan Stropnický dělat legraci. S námi to bude o něco složitější. 
 
Dovolíme si ještě přiložit jeden podklad - tabulku Kalkulace nasazení, ve které nesedí součet výdajů v roce 2017 v neprospěch možného plného bojového nasazení Armády České republiky v akcích NATO a to na zahraniční operace, celkem o 4 000 000,- Kč.
To je trestuhodné podrývání našich závazků k našim partnerům, útok na udržení víc než pevných přátelských svazků, (nejlépe až na věky) a to považujeme za nepatřičné.
Jsme názoru, že by se měl sněmovní tisk1121/0 projednat znovu a dát tak zákonodárci panu Stropnickému prostor k novému vystoupení, ve kterém by mohl prezentovat opravený scénář o počtu vojáků v Pobaltí. Pan poslanec Kalousek by měl kontrolovat u řečnického pultu  každé slovo svého kolegy pana Stropnického, aby zabránil případné mezinárodní ostudě české zahraniční politiky a ztrátě důvěryhodnosti u našich spojenců v Severoatlantické alianci. Pana Kalouska tím zároveň chceme požádat, aby používal výrazů mých spojenců v Severoatlantické smlouvě, protože nemalý počet občanů České republiky se za spojence tohoto agresivního válečného aktu nepovažuje.
 
Děkujeme za pochopení
 
za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře