Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

JAN PANOCHA: POTŘEBUJETE JEŠTĚ DALŠÍ DŮKAZ, ŽE OKAMUROVA SPD JE FALEŠNÁ OPOZICE?

Před týdnem frakce evropského parlamentu Identita a demokracie (ID) vyloučila ze svých řad německou AfD. Ve frakci ID jsou sdruženi europoslanci za strany Le Penové, italské Ligy a Bratrů Itálie, donedávna právě AfD, a další podobné. Mezi nimi jediný europoslanec za českou SPD, MUDr. Ivan David. Z dohledatelných zpráv lze odvodit, že Okamurova SPD, v osobě europoslance Davida, hlasovala pro vyloučení AfD z frakce. Nejkonkrétnější informace, co jsem našel, zní, cituji:

  • jan-panocha-potrebujete-jeste-dalsi-dukaz-ze-okamurova-spd-je-falesna-opozice

„SPD učinila stejné kroky jako francouzské Národní sdružení a italská Liga. Tím považujeme celou věc za uzavřenou,“ sdělil dnes ČTK Fiala [1]. Přitom nejde o maličkost, vyloučení je pro AfD tvrdá rána. Zajímavé také je, že AfD ve frakci podpořili jen středo a východoevropští europoslanci z Rakouska a Estonska, zatímco SPD hlasovala se západoevropskými [2].

Podivuhodné na tom je, PROČ byla AfD vyloučena. Nebyla vyloučena za dovážení imigrantů do Evropy, ne za pořádání duhových průvodů, ne za notorické hlasování pro nejtvrdší verze green dealu, nebo za medaili od špionážních služeb USA, ani za luxusní dovolené v Izraeli se speciálními zážitky, placené hostitelem. Kdyby se europoslanci AfD dopustili něčeho takového, to by bylo podkopávání evropské identity, nebo evropské demokracie, a zasluhovali by vyloučit! Jenže z ničeho takového AfD ve frakci neobvinili.

AfD byla vyloučena – radši si sedněte, a nejlépe lehněte, ať to s vámi nepraští…

…kvůli podezření, že někteří členové a europoslanci AfD vzali peníze od Ruska, nebo že dělali agenta Číně! Plus jeden příšerný výrok vůdce AfD do eurovoleb. Tak hrozný, že třeba Týden a ČT se ho neodhodlali ocitovat, a dle tradice Anticharty jen opisně naznačily – zlehčování zločinů SS. Nakonec jsem výrok našel na [3]. Přeložen do češtiny zní: „všichni příslušníci SS nebyli zločinci“. Navíc má Le Penová, budující si obraz umírněné političky, veliký problém s remigrací – vizí AfD spočívající v repatriaci cizinců a neasimilovaných imigrantů do zemí jejich původu [4]. To všechno dohromady prý poškozuje soudržnost a pověst frakce.
Určitě není dobré, když politici zastupující evropskou identitu, či tradiční pojetí národa a státu, berou peníze od cizí mocnosti, nebo tajně fungují jako agenti cizí mocnosti. Jenže tato obvinění ještě nebyla prokázána. Varovat by nás mělo už to, že bezpečnostní složky Německa je vznesly zrovna chvíli před volbami. Za situace soustavné, masivní, až hysterické kampaně k očernění, paralyzování, rozprášení AfD jakýmkoli způsobem. Kampaně s politickým zadáním. Zadáním nejen od všech německých systémových stran, ale zajisté též od velvyslanectví a tajných služeb atlantických vítězů druhé světové války, jejichž vazalem Německo ve skutečnosti je. Ostatně, u nás v ČR premiér též pilně naslouchá přáním zpoza La Manchského průlivu a západněji.

Příšerný hrozný výrok by frakce, která varuje před hrozbou cenzury [5], měla unést. Cenzura se nejlépe rozpozná na výrocích dráždivých, nepohodlných. Svoboda říkat věci, které nikomu mocnému nevadí, je normální i v totalitních režimech a o cenzuře nic nevypovídá. Navíc samotný výrok, vzat nezkresleně, zločiny SS nezlehčuje. Toliko říká, že někteří příslušníci SS zločin spáchat ani nestihli, či se spáchání zločinu vyhnuli, a nebo polemizuje s tehdejší novinkou v civilizovaném světě z dílny čerstvých vítězů, totiž vydání zákonů postihujících dříve neexistující trestné činy retroaktivně, tj. se zpětnou platností.

Samotný europoslanec David, ač na svém Facebooku, blogu, i stranickém webu hýří aktuálními komentáři, se svým hlasováním nepochlubil, vlastně ho tam vůbec nezmínil. Odvodit se dá jen z usnesení Okamurovy SPD [6]. Tam se SPD v záchvatu morálního rozhořčení točí na příšerném hrozném výroku. Nic jiného na AfD nemá. Souhlasí s vyloučením AfD a, po vzoru Le Penové, si předem zapovídá i budoucí zasedání s AfD v jedné skupině. Pro jistotu ale mlčí o těch dalších důvodech Le Penovců a Ligy vyloučit AfD.

Kdyby někdo v Česku řekl „za minulého režimu nebyli všichni pohraničníci ani strážci vězňů v pracovních táborech zločinci“, určitě by to SPD vůbec nevzrušilo. Údajně kvůli obdobnému výroku z Německa ale Okamurovci bouchli AfD dveřmi. Skutečný důvod spíš je cesta nejmenšího odporu a držení huby a kroku se zbytkem frakce. Bažina globalizace, politické korektnosti, a angloamerických válečných jestřábů může slavit vítězství. V téhle zkoušce strategických priorit, soudržnosti, a nezkřivení se evropští vlastenci pohořeli. U SPD to není úplně překvapivé. Je to teprv pár let, co Okamurovci přišli na to, že vlastně chtějí z EU vystoupit. Zřejmě zjistili, že na své (potencionální) voliče referendem o vystoupení nedělají takový dojem, jak je potřeba, a jako politický podnikatelský projekt se zařídili podle toho. Okamurovci vedle Le Penové, co pro vidinu rozkročenější strany a prezidentského křesla zradila vlastního otce, nebo Meloniové, co si nakonec docela dobře notuje s USA, jsou mezi svými.

[1] https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/europarlamentni-frakce-identita-a-demokracie-vyloucila-alternativu-pro-nemecko_566017.html
[2] https://www.politico.eu/article/far-right-identity-and-democracy-group-expels-alternative-for-germany
[3] https://www.europeaninterest.eu/the-far-right-identity-and-democracy-expells-afd-party/
[4] viz [2] a https://www.dw.com/en/germanys-afd-given-boot-from-eu-parliament-far-right-group/a-69164697
[5] https://www.idgroup.eu/news
[6] https://www.spd.cz/stanoviska/?opened=1#vyroky , bod 6.

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/jan-panocha-potrebujete-jeste-dalsi-dukaz-ze-okamurova-spd-je-falesna-opozice/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 Jitka 2024-06-04 20:03
Tak to je smutný článek a musím se zamyslet, zda jim to znovu hodit nebo najít někoho spolehlivějšího . Veliká rána, pane Davide.
Citovat
#3 Vlastimil 2024-06-04 17:50
SPD do EU ještě volit budu, protože I. David vždy hájil zájmy ČR. Ale již v nadcházejících krajských volbách zřejmě ne. Přestává se mi to líbit.
Citovat
#2 Jánošík 2024-06-04 11:34
Politika s.r.o. je dobrá firma. Slušně platej, dají stravné i na oblek ti dají a těch rautů.
Musíš jenom murmurovat ve středu hejna, nevyčnívat, to pak můžeš dostat i kouli.
Prostě zlatej průměr. Pak vydržíš dlouho a zdráv na dobrém fleku. Každé čtyři roky
řekneš plebsu jak jim chceš pomoct, například se zdravotnictvím. .. oni ti dají své
hlasy a zase se vezeš. No a pak slušná penze, známosti na úřadech a žiješ si.
No neber to.
Citovat
#1 Brabec 2024-06-04 11:00
Škoda, ten David je výborný - musí poslouchat Okamuru. To SPD je Okamurovo s.r.o. Teď tak mají toho Macha - dříve byl u Svobodných. Ten je taky výborný ! Nechápu, proč se opozice nesjednotí ?!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře