Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Raketový štít Moskvy bude posílen.

Obranu Moskvy posílí další pluk ruského protiletadlového raketového systému nové generace S-400 Triumf. Oznámil to představitel Ministerstva obrany RF pro vojska Vzdušné a vesmírné obrany (VKO) Alexej Zolotuchin. V současné době byly na obranu hlavního města rozvinuty tři pluky VKO.
Triumf se podle genplk. Kornukova stane nejlepším obranným systémem na světě v příštích 20 až 50 letech.

  • raketovy-stit-moskvy-bude-posilen


Co je S 400 Triumf?

S-400 Triumf je určen k likvidaci všech současných i perspektivních prostředků napadení ze vzduchu a z Vesmíru. Každý protiletadlový komplet je schopen současně ostřelovat až 36 cílů a navádět na ně až 72 raket.

Systém S-400 patří do nové generace protivzdušných systémů. Je vyvinutý Ústřední vývojovou kanceláří Almaz a je pokračovatelem úspěšné řady S-300 (SA-10). Je určen k odhalování a sestřelování současných i perspektivních vzdušných cílů, jako jsou například taktické a strategické bombardéry, křižující střely Tomahawk, další, i přesně naváděné typy střel a letouny AWACS, na vzdálenost až 400 km (to je 2-2,5 krát více než jeho předchůdce S-300PMU). Může útočit na cíle letící rychlostí až 4,8 km/s, což odpovídá balistické střele s dostřelem 3500 km. Může též detekovat neviditelné letouny a další cíle na všech letových výškách.

Práce na vývoji tohoto systému jsou zřejmým projevem spolupráce mezi ruskými vývojovými komplexy. Ostatně Ústřední vývojová kancelář Almaz zahrnuje vůdčí podniky ruského obranného průmyslu, jako Fakel Machine-Building Design Bureau, Novosibirsk Scientific Research Institute of Instruments, St. Petersburg Design Bureau of Special Machine Building a další.

Kancelář Fakel vyvinula pro Triumf dvě nové střely. "Velká" střela (označení není známo) má dostřel až 400 km a je schopna sestřelovat cíle za horizontem (angl. Over-The-Horizon / OTH) s využitím nové zaměřovací hlavice vyvinuté kanceláří Almaz. Zaměřování může fungovat buď v poloaktivním nebo aktivním režimu. Střele mohou být dodávány informace z pozemního stanoviště, nebo se může navádět zcela autonomně. Pasivně se může navádět na letadla včasné letecké výstrahy a letouny-rušiče. Druhá střela, 9M96, je konstruována pro ničení letadel a řízených střel na vzdálenost až 120 km. Střela je malá - značně lehčí než raketa ZUR 48N6E používaná v systémech S-300PMU-1 a S-300PMU-2 Favorit. Je vybavena aktivní naváděcí hlavicí. Pravděpodobnost zničení cíle jednou střelou je 0,9 u pilotovaných letounů a 0,8 u bezpilotních manévrujících strojů. Pohonná jednotka umožňuje střele 9M96 operovat ve výšce do 35 km s přetížením až 20 G, což dovoluje sestřelovat i nebalistické střely. Maketa rakety byla představena na athénském zbrojním veletrhu v říjnu 1998. Modifikace 9M96 se stanou základní zbraní dlouhého doletu stíhacích letounů (nejspíše se jedná o střelu továrně označenou jako KS-172). Také se mohou stát standardní střelou pro systémy PVO a lodní protivzdušné systémy.

Tyto nové střely mohou být i součástí starších protivzdušných systémů typu S-300PMU. Kontejner se čtyřmi 9M96 může být instalován spolu se střelami 5V55 nebo 48N6, tedy standardní výzbrojí těchto komplexů. Triumf zajistí vyšší bojeschopnost systémů S-300PMU-1 a S-300PMU-2 a stírá tak náskok nových generací. Změny budou zahrnovat původní řídící komplex, podporu šesti až osmi systémů protivzdušné obrany, multifunkční radarový systém, přidružené detekční a označovací systémy a mnoho dalších komponent.

Oproti podobnému americkému systému PATRIOT-3 je systém již otestován a byla zahájena sériová výroba. Zatímco při poslední fázi testů zasáhl S-400 všech deset cílů, Patriot přes ohromné finanční injekce zatím nedosáhl zničení taktických střel nebo zasažení nízko letících cílů.

Triumf se podle genplk. Kornukova stane nejlepším obranným systémem na světě v příštích 20 až 50 letech. Proč? Důvodem jsou součásti založené na velmi vyspělém know-how v oblasti radiolokace, raketového systému, mikroelektroniky a počítačových technologií.'

S-400 se může stát mocným nástrojem schopným prolomit obchodní blokádu v zemích asijsko-pacifického regionu. Produkce amerických vojenskoprůmyslových komplexů zde dominovala po mnoho desetiletí, ale časy se mění.

Video: Secrets of Future S-400 Triumf SAM In Action
https://www.youtube.com/watch?v=TPpGIKNggdM

 

Odkaz: http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_10/Raketovy-stit-Moskvy-bude-posilen-0531/

http://www.military.cz/russia/sam/s400/s-400.htm

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře