Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak ženy kultivují politiku

  • Veci_verejne_3
Vzpomínáte na ty pravidelně se objevující řeči o tom, že je žen v politice málo a mělo by jich být více? Že by na ně měly existovat kvóty a parlament by měl být nejlépe způlky tvořen slabším pohlavím? A na to opájení se představami, jak to prý zjemní politiku, jak ten ženský prvek, ženská empatie, ženský šestý smysl, ženská vyrovnanost a ženské já-nevím-co prospěje vztahům mezi zákonodárci či mezi ministry?

Po minulých volbách se to téměř povedlo a v parlamentu zasedlo tolik žen, jako nikdy jindy v historii. A zase se psalo o tom, jak je to prospěšné a nadějeplné a že ženy vnesou do politiky tolik potřebné zklidnění.

Jak ona vzývaná kultivace politické scény vlivem žen-političek vypadá v praxi, můžeme nyní sledovat na vlastní oči a v přímém přenosu. Jako příklad mohou postačit dvě bývalé političky Věcí veřejných.

Jak vulgárně se nechaly vyfotografovat do proslaveného kalendáře VV, tak vulgárně si i v politice počínají a ještě více ji lidem odcizují.

Jedna blondýna, sprostá, hrubá, namyšlená, přízemní. Kabelky, sex, lži, vytahování se, tajné nahrávky, amatérismus. Politické fráze. Nezdravé ambice, zbytnělé ego. Schopná zradit své nejbližší.

Mysleli jsme, že to je výjimka, odstrašující příklad...

Než přišla ta druhá. Poněkud inteligentnější, ale morálně asi na stejné úrovni. Puč, který jedna kvůli své ukecanosti nedotáhla do konce, druhá za použití o něco rafinovanějších způsobů do konce dotáhla. Totálně rozbila stranu, za níž se dostala do parlamentu a které vděčí za své funkce. Rozbila koalici, která měla nejpočetnější parlamentní většinu v historii země. Zradila své přátele a spojence.

Touha po funkcích a moci oběma zatemnila mysl natolik, že jim ani možná nedochází, co udělaly.

Nedivím se tedy, že když Kalousek s Tluchořem potřebovali provést převrat ve Věcech veřejných a rozbít stávající koalici, využili ke svému záměru ženy coby nejslabší článek svého protivníka.

V touze po moci, luxusu či funkcích odhazují totiž političky své ideje (pokud jaké kdy měly) snad ještě rychleji než politici. Dokud jich bude v parlamentu tolik, kolik je dnes, můžeme se těšit na politickou nestabilitu, na další díly politické telenovely o vášni a zradě, předstíraných milostných vzplanutích a intrikaření.

A tohle že má být ten pověstný ženský prvek v politice? Pěkně děkuji.

Chce se mi říci - zpět k plotnám. A nejlépe i odebrat volební právo...

Do politiky by se totiž ženský prvek vůbec míchat neměl. A to v žádné podobě.

Adam B. Bartoš

Pro Prvnizpravy.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře