Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

MUDr. Rath - Pro a Proti

  • rath_1
Politický boj

Zvláštní je, že zrovna opozičního poslance dr. Ratha chytili „přímo při činu". Rozkrádají se u nás doslova miliardy, ale chycen je ten, kdo je zjevně politicky nepohodlný, mluví otevřeně a kriticky pravdu, nejen o našem zdravotnictví, pro což je nazýván kontroverzním politikem. Jako hejtman Středočeského kraje bude jeho zatčení určitě pro někoho ohromným politickým přínosem a není to poprvé. Boj o křesla se rozhořel naplno.

 

Zda se něčeho skutečně dr.Rath dopustil, nevíme. Mediální humbuk však stojí za to a co je vlastně odporné, snaží se přesvědčit předem občany o tom, že vinen dr. Rath je a být musí. Pokud by se jednalo o někoho z ODS, TOPky či VV nebo platformy „LIDEM", média jsou tak opatrná, že mediálně platí, a to tvrdě, presumpce neviny, ačkoli podezřelí pomáhají dokonce vládnout. Zřejmě měli „štěstí", že jsou „lotři na pravici" a v těchto případech jsou státní zástupci i policie hluboce „spící" a nevšímaví – nehrozí, že by je chytili „přímo při činu". Politické procesy na objednávku byly, jsou a budou. I když se nakonec třeba potvrdí, že dr. Rath není vinný, politicky bude znemožněn minimálně do krajských voleb. A o to zřejmě půjde především. O spravedlnost jistě nepůjde v žádném případě, protože těch zatčených korupčníků by musely být stovky a zatčení dr. Ratha přichází jaksi v tu „správnou dobu".

V OVM na ČT 24 dne 13.5. byl dr. Rath velmi nekompromisní vůči ministru Hegerovi. Ve zdravotnictví a farmaceutických firmách, jakož i zdravotních pojišťovnách jde opravdu o miliardy, ve skutečnosti se nešetří, ale peníze se rozhazují do soukromých kapes. Chudší občané již dnes z důvodu škrtů a reforem nemají na lékařskou péči.. Kritizoval IZIP, místo toho se chystá další miliardový projekt z pera mistra Hegera. Má se rušit 50-70 potřebných krajských nemocnic, dr.Rath nesouhlasil se zbytečnou další dálnicí D3, vedoucí přes nejkrásnější oblast Posázaví, která bude stát opravdu miliardy a zničí velkou rekreační oblast S čím vším nesouhlasil a otevřeně o tom mluvil, víme z jeho vystoupení. Patří mezi výrazné členy ČSSD v celkem již nemastné, neslané a rozdělené ČSSD. Podle mého, čistě osobního názoru – zbavit se razantního a výrazného dr.Ratha, je účelové a především politické. Před námi jsou volby prezidenta, volby krajské a možná i pád vlády. Výhra levice je jasná, je třeba ji oslabit a zaútočit na jednoho z dalších, silných a výrazných osobností levice.

Ostatně, údajně „podloženým" obviněním se zbavila politicky pravicová opozice, krátce před volbami i p.Paroubka a snížila tak počet volebních hlasů ČSSD. Současně jde o škrty a reformy, o velké peníze další obrovské „tunely" a moc. Pokud chce někdo někoho odstranit z cesty a má k tomu moc i prostředky, nakonec si způsob najde, byť by to mělo být jen dočasné. Účel světí prostředky. Dokonce se dalo něco podobného očekávat a předvídat, jen nebylo známo, o koho půjde a přes koho bude levice, zde ČSSD, před volbami kompromitována. ČSSD se hlasitě hlásí k odchodu vlády a STOP VLÁDĚ, zapojuje se do demonstrací, je třeba ji „umravnit" a znejistit voliče levice před krajskými volbami. Půjde o křeslo hejtmana bohatého Středočeského kraje. Strana je rozdělena na „Sobotkovce" a „Haškovce", dr. Rath se možná nehodí i někomu ve vlastní straně, stejně jako se nehodil p.Paroubek. Nazývat věci „pravými jmény" a poukazovat na velkolepé lumpárny, musí skutečně vadit.

Zatčení dr. Ratha je především politické, ať si různí „mediální odborníci" hovoří, že rozhodně ne a nikoli. Policie a státní zástupci rovněž nebudou tvrdit, že se jedná o politickou objednávku. Pokud by se skutečně nejednalo o politicky motivovaný čin, musely by být již dávno zatčeny ještě větší ryby, než je dr. Rath - a to se nestalo. Pokud by tomu tak bylo, dalo by se věřit, že dr. Rath byl zatčen pro podezření z trestného činu, nikoli z politických důvodů. „Padni, komu padni", je totiž pouhým výsměchem občanům. Není měřeno stejným metrem.

P.S. Ačkoli byl dle policie dr. Rath delší dobu sledován, jistě nebyl tak "hloupý", aby se nechal nachytat "přímo při činu", jako obyčejný zloděj s "několika - 5-7 miliony" v batohu či v krabici od bot? Kdo by nechal bez dozoru v noci, v autě, v krabici od bot, 5-7 mil. Kč ? Poprvé k zatčení významného politika stačila výjimka z Ústavy a okamžitý souhlas s jeho vydáním od předsedkyně PS. Není a nevypadá to moc důvěryhodně. Odpolední brífink policie a státní zástupkyně upravila zatčení s tím, že miliony měl dr. Rath v rukou těsně po činu. Musí se skutečnosti dodatečně upravovat nebo si média informace vymýšlí? Není ani od věci, jak snadno dr.Ratha ČSSD hodila přes palubu, přesto byl dr. Rath rychlejší, když jasně sdělil, daleko dříve než jeho strana, že se zřekne všech funkcí. Máme tedy čistou ČSSD, ale i pravici a jediný zloduch je vlastně jen dr.Rath. A jedeme dál, močálem černým, dle bílých skal....

Sofie Chrtková

zdroj: vasevec.cz

-------------------------------------------------------------

Rath - nesmlouvavý kat neřestí - budiž sťat !

Musím se přiznat, že ač si vědom zhoubných důsledků nepřejícnosti, zášti či nenávisti pro své nositele, přesto mě dnešní zpráva o sebrání hejtmana Ratha naplnila radostí, takřka nezkrotnou a neovlivnitelnou. Nejen pro ten křivácký výraz v tváři a čertovské plamínky v očích při plamenných sprostých projevech pana poslance o neřestech politických konkurentů a snaze je podle zesměšnit.

A nejen proto, že o jeho nekalých praktikách jsem neměl nikdy pochyb a to i přes odmítnutí mého podání státnímu zastupitelství na jím zneužívání pravomocí veřejného činitele tím, že způsobil jinému škodu a sobě, či jinému neoprávněný prospěch a dále zneužívání povinností při správě cizího majetku v souvislosti s vydáváním středočeského magazínu.  Toto jsou více méně mé osobní důvody.

Tím nosným na této kauze je, že by konečně mohla otevřít oči křiklounům, kteří z důvodu očisty veřejné správy od podvodníků a zlodějů volají po demisi vlády. A nejde jen o pár jedinců, nýbrž o celou levicovou opozici, ke které je nutno kromě ČSSD a KSČM  počítat i odbory, které nyní vystupují jako politická strana, ovšem s mimořádnými pravomocemi, jako je beztrestný bojkot národního hospodářství. A k tomu přichází cela řada spolků, zájmových skupin a iniciativ.

Všem těmto křiklounům by se nyní mohlo rozsvítit a mohli by si konečně uvědomit, že jejich požadavek na demisi vlády by nyní vedl pouze k tomu, že k moci by se dostali nemenší podvodníci  a zloději z ČSSD a jako návdavek ještě KSČM.

Vyvstává tím otázka, má-li tedy vůbec cenu chodit k volbám a zajímat se o politické dění. Podle mého názoru ano. Ale jak jsem psal již v minulých článcích, je třeba si uvědomit, že politici jsou lidé jako my, se stejnými neduhy a chybami,  že celkové klima ve společnosti odpovídá politickému klimatu a že máme takové politiky, jaké si zasloužíme.

Svou účast ve volbách není třeba personifikovat a spojovat se zásluhami, nebo skandály jednotlivých politiků. Spíše jde o vyjádření a podporu osobního přesvědčení, kudy by se státní správa měla vydat a jakými principy se řídit. Tedy buď preferujeme schopnosti jedince a jeho aktivitu, co nejmenší roli státu, zdravou konkurenci, rozpočtovou ukázněnost ap., nebo naopak rovnostářství, maximální přerozdělování, stát jako chůvu, zadlužování budoucnosti. To už je na každém z nás.

Jan Lupoměský

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře