Než se jim však John stal, byl též v čele Janouškova představenstva Ora Printu a vydával za cca 87 milionů Kč ročně časopis pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu - Svět pojištěnce, přičemž měl na billboardu heslo, jak zatočí s neřestnými zakázkami. Kvůli tomuto kšeftu musel být odejít z TV Nova a pořadu Na vlastní oči. Střet zájmů. Pak se z něho stal předseda strany Věci veřejné a před dvěma roky byl s 61procentní podporou suverénně nejpopulárnějším politikem v Česku, i když do Sněmovny kandidoval poprvé. Bylo to pár let poté, kdy byli s jeho nyní již rozvedenou manželkou Zlatou vyhlášeni nejideálnějším párem Česka. Nadchl svými principy „vzorného manželství“ i principy ekonomického programu Věcí veřejných; dosažení vyrovnaného rozpočtu, splnění Maastrichtských kritérií, zabránění dalšímu nezodpovědnému zadlužování či zahájení důchodové a zdravotní reformy.  

Zdeněk Vocásek v cele na doživotí... Snímek Břetislav Olšer

Ovšem, ani ministr vnitra nemohl všechno. Zvláště, když ho vyrazili. Proto se John rozhodl pro dvojroli – bude poslancem a v bezpečnostním výboru Sněmovny přitom přijde do styku s utajovanými informacemi. K dalším přijde snadno jako člen mandátového a imunitního výboru, kdy bude mít v ruce dokumenty policie, jež žádá Sněmovnu o vydání některého poslance k trestnímu stíhání. K tomu od dneška, 1. listopadu, vede publicistiku ve vydavatelství Empresa Media, které patří Jaromíru Soukupovi. Kdo je Jaromír Soukup? Spolupracoval se Stranou zelených, s její odštěpeneckou frakcí Demokratickou stranou zelených, s ČSSD a Jiřím Paroubkem, potom i s Věcmi veřejnými a nyní pomáhá prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi. Kromě časopisů Týden a Instinkt vlastní ještě bulvární časopis Sedmička i televizi Barrandov, kterou koupil od Tomáše Chrenka. Nejdůležitější ale je, že vlastní společnost Médea Group, která je nejsilnější firmou na trhu v oblasti nákupu a umisťování reklamy do médií.

Kdo by tušil, že komunistický časopis Mladý svět tak utuží vztahy mezi Radkem Johnem a jeho Timurovou partou. Kroupa-Klíma měli zásluhou ministra vnitra Radka Johna jednoho sólokapra za druhým. Radek John to však kategoricky popírá. Také znovu oživení pořadu TV Nova „na vlastní oči“ má kořeny právě u Radka Johna. A představa, že by se mnohaletí redakční kolegové nesetkávali někde u piva nebo limonády je absurdní. Zvláště když pracovali a pracují neustále ve stejné branži, tedy v „odhalování trestné činnosti a korupce“...

A pokud jim zbude čas na společnou kávu někde na Václaváku, určitě si řeknou, že o řešených kauzách se z morálního a etického důvodu ani jednou nezmíní… Ani slovem… A ke všemu se John důrazně v televizi ohrazuje proti vynášení informací z policejního ředitelství. Tak tomu se říká novinářský protekcionismus. Ovšem dnes je moderní doba kriminalistiky. Na obou stranách barikády je dovoleno prakticky vše. Kdo vyburcoval pokus o znovuotevření kauzy Kajínek? Nebyl to opravdu Radek John z pozice své ministerské funkce, co se snažil působit na obnovu jeho soudu? Kajínek šel sice zase k ledu, ovšem na dveře redakce Kroupy a Klímy “zaklepal” exvelvyslanec USA v ČR Cabaniss a byla z toho mela kolem exministra Bartáka. Zkrátka, nikdo nesmí porušovat zákony této země, kromě jejího ministra vnitra.

Tištěné noviny, co melou zásluhou elektronických médií z posledního, potřebují nové a nové lovce lebek a jejich oběti. A lovec John opět jako ministr vnitra-donašeč exceloval; Janek Kroupa měl další návštěvu, tentokrát jednoho z šéfů ministerstva životního prostředí Michálka. Ten dokonce pracoval jako Johnův vysněný agent provokatér a vše na své kolegy z ministerstva hezky práskl s tím, že Kroupovi předložil přímo kompromitující nahrávky. Investigativci bulváru opět bodovali a na světě byla kauza Drobil.

Je to fakt jen náhoda, že dvojka Klíma-Kroupa má nejvíc informací v době, kdy je ministrem vnitra jejich kámoš John…? . Jak jinak si vysvětlit, že ohlašovací povinnost o spáchání trestného činu neohlásil John policii, jak měl, ale novináři Kroupovi? Pardon, pouze za ním poslal pana Michálka, prý pro zkušenost s brožurkou o korupci a nahrávací technikou… Splnil si další sen; sotva se stal mistrem vnitra, velkohubě pronesl svoji vizi o zlikvidování korupce pomocí agentů provokatérů: “Korupčník si řekne o peníze, policie mu je dá, ale on se raduje tři vteřiny, protože pak je zatčen…”

A připomínáte si “konspiraci” na téma: jak se zbavit vydíráním rebelky poslankyně Zubové přes její sváděnou dceru, přičemž však byl zničen jen začínající poslanec ODS Morava, když se investigativci vydávali za detektivy…? Redaktoři v čele s Jankem Kroupou doslova vnutili a vnukli poslaneckému jelimánkovi Moravovi, jak může prodat pro slávu svoji i ODS tajně nafocené “zinscenované” záběry nejen dcery Zubové, ale i Vlastíka Tlustého s prostitutkou v bazénu, z níž se ve skutečnosti vyklubala jen nastrčená redaktorka…

Nebo jednání Doležel - Spyra. Zázračný bystrovtip ukázal Janku Kroupovi, zřejmě v divokých erotických snech, odpovídající restauraci, v ní stůl, kde se budou dít věci, poté i židle, na které se usadí hlavní protagonisté. Že by předtím “dvojitý agent” Spyra “zpíval”…? Štáb musel přece vědět, kam si přesně namířit skrytou kameru, nastavit neviditelné odposlouchávací mikrofony. A pak to klaplo, pánové Doležel a Spyra přišli v danou hodinu, sedli si, kam měli, mikrofony fungovaly, kamera předla a nikdo nic netušil… Nikdo…?

A investigativec Janek měl opět sólokapra. Kdo mu dal “správný tip”, to se nikdo nedoví, ty můj práskači medový… Tajemník socialistických premiérů, jak si říká o úplatek “pět v českých na stole”. Bomba. To bude šatlava a nejmíň Pulitzer.. A socialisté mají po vítězství ve volbách… Ovšem ouha. Další provokace, inscenace, konspirace a hra na tajné agenty znovu vybouchla, jak palubní sáček plný zvratků. Zdeněk Doležel si nedávno opět vyslechl osvobozující verdikt v kauze známé jako “pět na stole v českých”. Vynesl jej nedávno pražský městský soud, který Doležela v druhém kole procesu opět pro nedostatek důkazů, resp. pro žádný důkaz, zprostil obžaloby z pokusu o podvod.

A jiný důkaz o tom, jak dopadnou “investigativní případy” postavené na práskačském blátě; třebíčský okresní soud zprostil obžaloby oba aktéry případu Budišov. A znovu bývalý poradce sociálnědemokratických premiérů Zdeněk Doležel, starosta Péťa z toho umřel, a úředník ministerstva zemědělství Miloslav Řehulka byli obžalováni z vydírání architekta Marka Řičáře. Místo odsouzení Doležela, Péti a Řehulky se však teď musí bát ten, kdo na ně donášel - architekt Řičář. Kriminalisté ho obvinili z úvěrového podvodu a praní špinavých peněz.

Také, on byl jedním z nováckých “oznamovatelů trestného činu”… Jelikož je však nyní v programu na ochranu svědků a skrývá se i s celou rodinou pod změněnou identitou v zahraničí, protože mu prý hrozilo nebezpečí, asi se vyhne dvanácti letům vězení. Řičář (jeho Ateliér Habitat) nikdy nevrátil 15 453 246 korun, jejichž zmizení svedl na zpronevěru v režii bývalé náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Věry Jourové. Ta však byla po dvou letech policejního stíhání a věznění očištěna. A že to bylo špíny, zejména té mediální.

Prý proč by nemohl psát o korupci, když ji "zjistí" z utajovaných dokumentů policie během jednání o odejmutí imunity vyšetřovaným poslancům? Presumpce viny či neviny sem, presumpce neviny tam... Nikdo ho údajně nepřipraví o "svobodu" slova. Je to přesně ta politická strana, co vznikla zprivatizováním bezpečnostní agentury ABL. Odposlechy, špiclování, donášení, agenti provokatéři - takové byly a jsou zbytkové Věci veřejné, tak si představuje svůj návrat mezi investigativce i Radek John. A hlavní je, že bude mít tajný zdroj, z něhož bude moci vynášet informace jako doposud. Když ho mohli jeho kolegové, lovci lebek, využívat ve funkci ministra vnitra jako prásklače, proč by on nemohl jako " sněmovní superštěnice" pomáhat sám sobě...? Bez ohledu na to, kolik bude zase, jako Věra Jourová, nešťastných a nevinných "úlovků" pomateného pseudoinvestigativce se stáží v USA...?

Inu, když John vynášel tajné informace pro Klímu a Kroupu, jaké žně budou mít tito investigativci, když jejich „očko“ bude opět novinářem a ještě „poslaneckou štěnicí“ přímo ve Sněmovně a sněmovním bezpečnostním výboru…?

PS: Kam jsem cestoval v minulém režimu já? Z rodného Hovězí přes Vsetín do Gottwaldova. Potom k Bajkalu, do Leningradu, Moskvy, na Kubu a do Vietnamu... Také jsem nikdy nebyl v KSČ, ale místo prominentního redaktora Mladého světa jsem byl jen redaktorem hornického závodního časopisu, do něhož jsem se dostal jako fárající pomocný dělník v OKD, kde jsem si vylepšoval kádrový profil. Můj otec byl jako venkovský učitel a praktikující katolík na hodinu vyhozen do dělnické profese, jelikož nechtěl něco podepsat a někam vstoupit. A také jsem se nikdy neucházel jako John o místo ministra vnitra, ani jsem nechtěl být šéfem politické strany... Zákazu cest na Západ vděčím za své poznání skutečné kultury…

http://olser.blog.idnes.cz/c/142163/Jaky-je-skutecny-Svet-pojistence-a-licitatora-Radka-Johna.html

John, Ulčák, Hušák, Šlouf - obsazuje snad ÚV SSM klíčové posty…?

Dost keců na Johnových billboardech, jak zatočí s neřestnou korupcí

Byli jsme před Německem, budeme i po něm, myslí si zřejmě John

Jak to vymyslet, aby se John nažral a Kajínek zůstal celý (ne)vinný…?

Kdypak dostane též dvojnásobný vrah Vocásek Řád Zlaté lípy…?