Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Řešení

Téměř od samého počátku vlády koalice ODS, TOP 09 a VV zmítají vládou spory, korupční aféry, které zapříčinily často až nefunkčnost vlády. To je jeden z důvodů proč víc jak polovina české populace volá po odstoupení vlády a už koncem roku 2011 začali vznikat občanské iniciativy, které začali hlasitě volat po demisí vlády. Tato občanská iniciativa v průběhu roku 2012 sílila, leč pro vzájemné neshody leaderů občanských iniciativ se nepodařilo vytvořit potřebný tlak.

 

  • reseni

(vzájemnými rozbroji mezi iniciativami se nyní nebudu zabývat, pouze dodám, že popíjení piva pana Zavadila s panem Kalouskem, chvilku po protivládní demonstraci přililo jen oleje do ohně, nevylučuji, že šlo o záměr)

Koncem roku 2012 nespokojenost občanských iniciativ došla tak daleko, že jsou odhodlány vyhlásit vládu za nelegitimní. Do všeho se namíchal ex ministr Bárta - o tom jsem napsal v článku.

Nevím, co bude následovat po vyhlášení nelegitimnosti vlády, ale v programovém prohlášení iniciativ kolem ex ministra Bárty se lze dočíst:

- pokud vláda na vyhlášení o její nelegitimnosti nebude reagovat a nepodá demisí, bude následovat krok druhý, budou občané vyzváni k celonárodní protivládní demonstraci

- pokud ani tak nebude vláda reagovat, vyhlásíme generální stávku

- dokonce je návrh na občanskou neposlušnost, aniž by autor tohoto návrhu uvažoval o všech možných důsledcích, které může občanská neposlušnost (krajní možnost radikálního projevu nespokojenosti občanů) může přinést, V krajním případě může dojít až ke střelbě do lidí

Nikdo z těchto plánovačů si neuvědomuje, včetně ex ministra Bárty, že si bere občany jako rukojmí, nepřemýšlí jak lidé, kteří stěží splácí hypotéku, zaplatí zlodějské nájemné a další věci nezbytné k životu jít jeden den demonstrovat a druhý den stávkovat, kdo jim dorovná chybějící peníze za neodpracovanou dobu a co bude s těmi, co zaměstnavatel vyhodí z práce.

Je jiné řešení?

Předně si je třeba uvědomit, že tato vláda vzešla z řádných voleb a v tom případě je legitimní dle zákona, který je platný, ať se nám líbí nebo nelíbí do doby, pokud nebude zrušen, či nahrazen jiným zákonem. Z toho je jasné, že vyhlášení o nelegitimnosti vlády nemá oporu v zákoně, a jsou to jen slova, která nic neřeší.

Je tu však otázka, která nastala po rozpadu strany VV, kdy rebelující paní Karolína Peak založila stranu LIDEM a tady nastává pro vládu veliký problém.

K ZALOŽENÍ STRANY A REGISTRACI POLITICKÉ STRANY JE POTŘEBA 1 000 PODPISŮ, nemohu sloužit nějakými čísly, ale jsem na pochybách, že v tomto případě byla splněna litera zákona.

Když připustím, že v tomto případě nebyl porušen zákon, nastává okamžitě další problém - ŽÁDNÁ STRANA POD NÁZVEM LIDEM SE NEÚČASTNILA VOLEB, TUDÍŽ ANI NEMOHLA BÝT ZVOLENA, PROTO VE SNĚMOVNĚ NEMÁ BÝT JEDINÝ POSLANEC ZA STRANU LIDEM.

Z toho také vyplývá, že všechny zákony odhlasované pomocí strany lidem jsou neplatné.

Tady lze podat stížnost k ústavnímu soudu o nápravu věci. Pokud tuto stížnost ústavní soud smete z jakéhokoli důvodu a strana LIDEM ve vládě setrvá, musí přijít další kroky.

Když strana LIDEM bude nucena vládu opustit, zbylé koalici zbývají dvě možnosti - menšinová vláda, která si může být jista, že neprosadí jediný antisociální zákon, např. zvyšovaní daní, čachry s vyplácením sociálních dávek (Drábkova specialita) a podobně. Druhá možnost je, že vláda podá demisi.

V tom případě převezme funkci vlády senát, nebo bude ustanovena skutečná úřednická vláda na přechodnou dobu s omezeným mandátem do vyhlášení výsledků nových řádných voleb z nich vytvořené vlády. Aby se nově vzniklá vláda mohla ujmout funkce, bude muset být schválena občany v referendu.

Toto je řešení, které si nebere občany za rukojmí a je i podle současné legislativy právně v pořádku.

zdroj:http://berossos.blog.cz/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře