Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Devátý chce umřít v nové nemocnici

Ivo Bubeník

Tuhle větu mi sdělil v rozhovoru zastupitel Zlínského kraje a exdisident Stanislav Devátý před nařízeným opětovným hlasováním v pondělí 4.května. Vyrušil jsem ostříleného politika při kouření na terase v Kongresovém centru položeným drzé otázky: Jak bude hlasovat tentokráte?

  • devaty-chce-umrit-v-nove-nemocnici

 

Odpověděl mi, že mi to neřekne. Vzápětí se rozhořčeně rozpovídal jak jej mnohokrát slovně napadli za to, jak hlasoval v prosinci, když „lidoveckou koalici“ tzv.podržel a změnil názor. Dokonce se prý vyskytly názory, že za souhlas něco obdržel. Prý by nejraději dal někomu „do huby“. Mě řekl, že měl nejnovější poznatky s převáženým pacientů, což prý jednoznačně zavinili socani.

Když jsem oponoval, že něco už zanedbala v KNTB (Krajská nemocnice T.Baťi) ODS, rezolutně to odmítl, i proto, že ON v ODS tehdy nebyl. Socani měli údajně financí dostatek a na moji odpověď, že na vině muže být i hejtman Čunek, když 3 roky do KNTB neinvestoval mnoho, opět nesouhlasil. Na mé sdělení, že mi hejtman osobně řekl na hotelu Moskva v červnu 2019, že budou investovat ročně 100 milionů, což nesplnil, zakroutil nevěřícně hlavou. Mnou uváděné miliony do oprav za poslední roky v KNTB přesně dle senátora Goláně rovněž odmítl s tvrzením, že je populista. Přišlo mi, že podrobností o KNTB mnoho nezná, ale naštvanost jím přímo lomcovala. On hejtmanovy sliby a vytáčky zřejmě přímo zbožňuje.

Když jsem jej varoval, že kraj na financování opravdu velké stavby v dnešní „postkoronavirové“ době tolik miliard opravdu nebude mít, na časovou zdlouhavost, když nyní hodlají stavět nemocnici na etapy, reagoval, že to vymyslela rada kraje, ne hejtman. Nebezpečí dlouhé výstavby potřel, stejně jako mou obavu z toho, že KNTB do doby dokončení nové bude bez investic „padat na hlavu všem“ .

Na konci rozhovoru pak zazněla jeho památná věta z titulku, že on počká a chce umřít až v nové nemocnici.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře