Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lidovci a voda pro Zlín?

26. června 2017 se v poslanecké sněmovně na základě pozvání místopředsedy poslanecké sněmovny Ing. Jana Bartoška (KDU-ČSL), uskutečnil seminář - FAKTA O VODĚ. Jednalo se o problematice provozování vodohospodářské infrastruktury.

Čert ví, jaký byl důvod a záměr, když „Odborný“ seminář pro poslance ČR spolupořádalo zahraničními koncerny ovládané dnes bohužel již spíše „lobbistické“ - Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK).

Do sněmovny de facto napochodovali dnes skvěle placení zaměstnanci koncernů a lobbisté, (šéfové a GŘ), kteří předvedli svou propracovanou a naučenou propagandu. Situace v ČR je skvělá především tam, kde se hospodaření děje podle not koncernu zvaný dnes VEOLIE, kdysi krachující VIVENDI.

  • lidovci-a-voda-pro-zlin

Pochopitelně nezaznělo, že jde o rabování zisků domácích vodovodů a kanalizací těmi, kdo byli pravděpodobně v začátku vstupu strategického partnera z Francie podplaceni a dnes královsky honorováni z toho, co sedřou z našeho původního majetku. Nikdo z přednášejících sluhů Veolie se nechlubil, že pracoval (a pracuje podobně jako Bakalův náhončí). Že ONI byli roky na výplatních páskách koncernů. Že je koncerny platí za práci i propagandu jejich ekonomickými falešnými zprávami a udržují milionové toky zisků z vody do ciziny co nejdéle. Mnozí z nich připravovali pro obecní zastupitelstva nepravdivé podklady pro rozhodování na zastupitelstvech i Valných hromadách o vyvedení ziskových aktiv z vodáren na koncerny přes tzv. provozní smlouvy a bez výběrových řízení. Nepadlo ani slovo o tom, že tím vodárny a regiony připravili o dotace z EU na obnovu infrastruktury ve Zlíně, Kladně a H. Králové.

Zkrátka a dobře seminář byl zorganizován asi v duchu rčení , „aby se vlk nažral a koza zůstala celá“. Mistopředseda PS ing. Bartošek (KDU-ČSL) splnil slib, že se o provozování zásobování vodou v celé republice jednalo, a VEOLIE dál pobírá zisk.

Ale vraťme se do Zlína.

Už bylo 3. května 2017 sděleno, že se od roku 2018 sníží cena vody za kubík o jednu korunu a zisk do Vaku Zlín zvýší o 5 milionů korun. Proč však najednou taková změna, když radnice dosud odmítala jak soudní verdikty, tak jakoukoliv nápravu tunelování? Že by zapůsobila petice 2000 nespokojenců s radnicí?

Výsledek tunelářské transakce VaK Zlín:

Moravská vodárenská (MoVo) či VEOLIE dosud za 12 let inkasovala 766 milionů, město Zlín z vlastnictví většinového podílu jen bídných 67 milionů korun.

Investice a opravy: stále Vak ze svého, VEOLIE či MOVO – 0! Dotace z EU: 0!

11. 7. tisk sdělil že, Ministerstvo zemědělství nařídilo Zlínskému kraji, aby zahájil řízení o odebrání licence Moravské vodárenské na provozování zlínských vodáren. Hejtmanství to ale odmítlo. Ministerstvo se proto obrátilo se stejným příkazem na Olomoucký kraj, kde firma také působí. "Ministerstvo zemědělství přistoupilo k dalšímu opatření proti nečinnosti a pověřilo jiný správní orgán, aby vedl řízení ve věci případného zrušení povolení provozovat vodovod nebo kanalizaci. Výsledek řízení nelze předjímat," sdělila mluvčí ministerstva. Přístup státu se vedení Moravské vodárenské nelíbí. "Opětovnou snahou ministerstva zemědělství zasahovat do platného smluvního vztahu, který v roce 2004 samo výslovně podpořilo, jsme překvapeni," reagovala mluvčí Moravské vodárenské. "Postup ministerstva je dle vyjádření MoVo navíc v přímém rozporu s názory Krajského úřadu Zlínského kraje i Ústavního soudu, který považuje neplatnost usnesení valné hromady VaK Zlín za výlučně vnitřní záležitost“. Konec zprávy.

Že se vedení kraje staví proti ministerstvu na stranu zbabělého vedení města s primátorem Adámkem v čele není už překvapivé. Hejtman J. Čunek, chlubíc se tím, že jako starosta Vsetína takovou (korupční) smlouvu naštěstí neuzavřel, se za radní Zlína postavil jednak dopisem na dubnovém zastupitelstvu a jednak 19. května před třiceti starosty obcí a měst zlínského okresu na jednání kolem situace ve Vak.

Klíčové smlouvy kauzy VaK má probrat soud už letos v září. Lze doufat, že je-li usnesení valné hromady prohlášeno za neplatné, jsou logicky i právně neplatné i následující smlouvy! Snad si to soud uvědomí a tahanici o pravdu ukončí. Zlínská radnice pak chtě nechtě bude muset provést velké změny, nejen ve smlouvách, ale i ve vedení Vak Zlín a 12 leté okrádání obyvatel regionu skončí. To se pak budou zase lidovci divit.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře