Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kdyby.

I když toto slovo nemám rád, v závěru článku má kardinální význam.

Jsme velmoc ve výrobě elektřiny, takže by měla být velmi levná. Zbytečně se prodražuje nesmyslnými, stále se zdražujícími emisními povolenkami a burzou. Na obojím bohatnou jiní na úkor českého lidu. A politikům to nevadí.

Elektřina je polostátní, takže za ceny odpovídá nejen kontrolní úřad, ale i vláda! Rovněž obyčejný elektroměr, který je zaplacen za jeden měsíc, platíme celá desetiletí. Elektřinu vyvážíme levně do Německa a draze kupujeme zpět. Proč? 

Rušíme uhelné doly, zatímco Poláci nestačí rubat a Čína staví jeden důl za druhým. Hlavně že uhlí dovážíme až z Austrálie. 

Voda není česká a je tedy zbytečně drahá. Chybí dlouhodobé smlouvy na ruský plyn. 

  • kdyby

Podléháme Moskvě, pardon, Bruselu a USA, místo aby byla všestranná výhodná spolupráce se všemi státy, včetně Ruska a Číny, která už ekonomicky ovládá celý svět - čipy, hořčík. Zatím jen ekonomicky. Už dávno mohl být postaven s ruskou spoluprací nejmodenější a nejbezpečnější, samozřejmě i nejlevnější Temelín. Bude jej dělat zkrachovalý Whestinghaus mnohonásobně dráž a déle, o vysokém riziku nemluvě. 

Zrušením zvláštních škol,  jejichž úroveň nám záviděl celý svět, jsme zavedli nesmyslnou inkluzi, radikálně snižující vzdělání nejen slabších, ale i dobrých žáků, navíc komplikace pro samotné děti, učitele, rodiče a zbytečně prodražený systém. Na školách by měl být zaveden povinný zpěv české hymny na začátku vyučování, jako je tomu v některých státech.

Na Karlově univerzitě učí jakýsi buzna Putna a šílený Kohout v beranici, který chtěl zbourat všechny brněnské kostely, aby muslimové měli své mešity. Paní Struneckou a další významné osobnosti z UK vyrazili. Přesně jako v minulém režimu. Karel Čtvrtý by plakal. 

Chybí podpora českého zemědělství. V roce 1992 byla zrušena ČSN na potraviny- nejpřísnější norma na světě. Proč nikomu nevadí odpad, který jíme, místo čerstvého masa,  potravin, místního ovoce a zeleniny, skutečného chleba a rohlíku bez odpadu, kterým se plní? Za posledních třicet let se nepostavila jediná králíkárna a teprve teď se uvažuje o družstevním stavebnictví. Místo zcela zbytečné důchodové reformy stačí podporovat bytovou výstavbu - vydělají na tom všichni - a založit bezúročnou půjčku mladým. Podle počtu dětí i snižovat daně, samozřejmě jen pracujícím. Gusta nebyl hlupák. 

Dodnes nikdo nechce zrušit soukromé exekutory.  Dodnes chybí hmotná odpověnost politiků a soudců. Pak se lidi diví, že politik nemá strach z voliče, ale naopak a dokonce zcela otevřeně i vyučený právník/!/ opakovaně porušuje zákony. 

Vystoupením z EU bychom byli suverenní stát, ušetřili bychom miliardy každoročně tam vložené, i astronomické daně, které tam zrácíme. Mohli bychom dál vyrábět normální auta, nemuseli bychom propagovat LGBT, zelené šílenství, nemusely by se rušit elektrárny a zavádět solárky a větrníky. Nepropagoval by se bezpohlavní impotent, pardon, nebinární asexuál...Místo abychom bojovali o svůj poválečný dluh kolem deseti bilionů, tak se spolčujeme s nácky, kteří si dělají chutě na "své" po zemky. 

Sami mladí žádají pětiměsíční vojenskou službu. Největší armáda na světě vůbec nechrání Evropu před hmyzem, ale žene nás do války s Ruskem. Nakupujeme zastaralý nefunkční šrot, místo abychom opět zavedli výrobu vojenského arzenálu. Naše Zbrojovky měly jméno ve světě. Je nutno hlídat vlastní hranice, NATO ani Utopie to nedělá. 

Zbytečně vyhazujeme miliardy za 150 000 politických ziskovek, škodících státu, živíme přes 150 cikánských organizací /co konkrétně dělají celý den a každý den?/ .

To všechno, ale i mnoho dalšího se mohlo dávno změnit, kdyby každý poslanec myslel svůj poslanecký slib čestně a vážně a nešlo mu jen o koryto. 

Slib poslance: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Kolik poslanců drží tento slib aspoň částečně? Existuje aspoň jeden jediný poslanec, který tento slib dodržuje na sto procent?

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře