Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kraj se rozhodl peníze na novou nemocnici projezdit, tvrdí zlínští Svobodní

Svobodní zahájili ve Zlínském kraji kampaň, kterou upozorňují na blížící se jednání krajského zastupitelstva, na němž se bude jednat a zřejmě i rozhodovat o tom, zda kraj postaví novou zlínskou nemocnici „na zelené louce“.

  • kraj-se-rozhodl-penize-na-novou-nemocnici-projezdit-tvrdi-zlinsti-svobodni

Odhadovaná cena projektu je 8 miliard korun. Souběžně od roku 2020 však stoupnou výdaje kraje na veřejnou dopravu o 480 milionů korun. To vše v situaci, kdy kraj předpokládá zhruba 3,5 miliardy vlastních příjmů.

Podle zastupitelů za Svobodné má plán vedení kraje jedno velké úskalí. „Zlínský kraj investice do Baťovy nemocnice nepochybně potřebuje, ale přijde nám, že potřebné finance se rozhodl doslova projezdit. Mluvím o zásadním navýšení výdajů na veřejnou vlakovou a autobusovou dopravu,“ uvedl krajský zastupitel a předseda Svobodných Tomáš Pajonk. Podle něj zastupitelé nebudou hlasovat pouze o nemocnici, ale především o tom, zda se Zlínský kraj pustí do finančně velmi riskantní hry, která může snadno skončit nedostatkem financí na nutné investice na mnoho let, třeba i pro celou generaci. „Je třeba nejprve zrevidovat navýšení peněz do dopravy. Teprve poté má smysl zabývat se znovu nemocnicí,“ doplnil Pajonk.

Svou kampaň Svobodní zahájili pomocí provokativních billboardů s prasátkem, které připomíná zastupitelům povinnost chovat se jako řádný hospodář. „Každý dobrý hospodář ví, že nemůže čuníkovi servírovat obří hostinu za veškeré úspory, aniž by si byl jistý, že pak bude schopen ještě rok nakupovat brambory a šrot,“ vysvětlila motiv krajská zastupitelka za Svobodné Helena Lasztoviczová.

Svobodní byli do krajského zastupitelstva zvoleni v roce 2016 v koalici se Soukromníky. Celkově má koalice 4 zastupitele z 45 a je v opozici. Podařilo se jí prosadit návrh na oponentský posudek k Nové nemocnici, v jehož rámci má nezávislá skupina prověřit varianty, jež hejtman zastupitelstvu předkládá.

O investičním záměru se bude hlasovat na dalším zastupitelstvu. Hejtman původně v médiích předpokládal zastupitelstvo mimořádné, řádné je naplánováno na 15. dubna 2019.

 

Kontakt:

Ing. Tomáš Pajonk
předseda
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
https://www.svobodni.cz

https://www.pajonk.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře