Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Hřib – satan.

Jednou, mojí mámě, důchodkyni, volala telefonem její kamarádka z mládí, ze Sokola. Ztratila jsem se, přijď mě najít. Jsem na Bílý Hoře. Máma odjela z Vršovic a svou kamarádku našla. Ta si asi udělala výlet do Hvězdy. Jak to, že znala telefonní číslo kamarádky z mládí a proč, když už se dostala k nějaké telefonní budce, nevolala někoho ze své rodiny, nevím. Obě důchodkyně na tom při svém věku byly fyzicky velmi dobře.

  • hrib-satan

Samotný se pustit na výlet přes celou Prahu je výkon. Přestože obě tento park (Hvězda) určitě navštívily několikrát, tak se na jedné a časem i na druhé věk podepsal. Dokázaly zabloudit i tam kde to znaly. S přibývajícím věkem roste náchylnost k různým neduhům. Například, když jste v nemocnici třeba jen týden a dostáváte jenom kapačky a musíte ležet, tak by se zdálo, že vám téměř nic nebylo. Při odchodu z nemocnice se však stále motáte. Točí se vám hlava. To se srovná do normálu nejmíň tak za tři dny. Když je nabitá tramvaj, máte docela problém. Moje známá, důchodkyně, byla učitelkou tělocviku. Dneska k obvoďákovi dojde sama. Zubaře má dál a tak když nemá její syn čas ji tam odvézt, tak si musí vzít taxíka. To je pro důchodce darda.

Když se tedy Babiš s Hřibem rozhodnou nemocnici „Bulovka“ odstěhovat někam do polí za Letňany, pak kladem bude, že významně ubyde pacientů. Řada pacientů se vůbec do neznáma neodváží a bude potřeba zvýšit počet policistů, kteří budou ztracené nemocné hledat i s jejich případným doprovodem. Bulovka existuje přes sto let, jedou k ní tramvaje ze všech stran. I autobusy. Mladí i starci tam bezpečně trefí. Je dostupná v nejhorším i  pěšky. Když nejde proud a úplně rozkopou Zenklovu ulici. Normální lidi ( ti co pracujou), jsou na tom nejhůře v pátek večer a v noci. To z nich jakoby spadne celotýdenní děsivý stres nakupený v práci.

Začne je všechno bolet. Hlavně zuby. Pak je blízká nemocnice jejich spásou. Zřejmě pan Hřib potřeboval zatím doktora, jen když si zadřel do ruky  třísku, když z prken stolu shrabával zlaťáky. Lze očekávat, že tak jako za první války, na pláních bylo vidět jen pušky, zabodnuté bajonety do země, vedle mrtvých vojáků, tak na oranicích Letňan budou vidět berly invalidů , co je opustila předčasně síla a padli. Pražští radní si pak budou moci, celým spektrem, rozdat odměny za ušetřené, neuskutečněné důchody. Snad by pak mohlo něco zbýt i na jakýsi „morový sloup“ s nápisem: „Těm co nedošli.“

Pan Hříb určitě není hloupej. Jestli je opravdu také ve správní radě VZP, pak na tento flek je potřebí mít daleko větší schopnosti, než měl například admirál Nelson, nebo B. Musolini. Je však vidět, že problémy občanů mu jsou úplně fuk. Jako Bémovi. Krnáčová mazala čmáranice na baráku v Krymský ulici ve Vršovicích a pan Hřib vyvěšuje fangle na tramvajích. Doufám, že osobně. Za posledních dvacet pět let je druhým občanem koho znám, co je celý rozechvělý nad tím, že se při sebemenší příležitosti nevyvěšují po celém městě vlajky. Tý slávy. Dojde teď k úžasnému rozvoji vlajkového průmyslu? Byl vyhlášen konkurs na výrobce vlajek? Nebo má nějaký kámoš monopol? Jako například na obrazy čar na silnicích vymezující parkování?  Bylo by fajn, kdyby se Praha zahalovala do praporoslávy i při jiných výročích. Například šachistů, akvaristů i akvarelistů. To by se pak z manufaktur na vlajky jen kouřilo. Mohl by vzniknout nový umělecký ústav a škola pro vlajkonávrháře a nějaká OSA pro ochranu vlajek.

Na stráních u Bulovky a přilehlých svahů s výhledem na Prahu, se zabydlovali nejprve zasloužilí straničtí funkcionáři , pak elita vnitra, pak právníci Železného. Panem Hřibem inzerované, budoucně nově stavěné „sociální“ byty, v této lokalitě, odhaduji tak pro Justiční a i jiné, různých stran velikány, a nebohé miliardáře. Nemůžu uvěřit, že za obyčejné občany se nepostavil na odpor ( pokud vím) jediný zastupitel ani z jediné strany co na magistrát zřejmě jenom docházejí. Pro výplatu. ( V tomto stavebním kolotoči se jistě dostane luxusní všimné na každého magistráta). Ani KSČ, ČSSD, Lidovci. Piráti jsou tam jen mladí kluci. Ti, při takovém problému nevědí, která bije. Že se nezeptají aspoň doma.

Marně pátrám, alespoň po jednom jménu, koho volit. Celým spektrem. Kamkoliv, do čehokoliv.
Dokázat zbourat nemocniční areál, do kterého se nepřetržitě investují neskutečné prachy je hvězdný nápad. Jeden kámoš to všechno zbourá, druhý rozprodá parcely a třetí postaví vily. Nebo to všechno zmákne jeden kámoš? Navrch vyžene z Prahy mrzáky a invalidní důchodce. Nedávno jsem četl novinový příspěvek: Takového šílence naše armáda v čele ještě neměla. Totéž by se teď hodilo i na „Pražský magistrát“.   Jestli takový existuje, tak by v psychiatrickém katalogu kriminální policie měl primátor zaujmout hvězdné místo.  Lze se jen modlit, aby primátor nevyrostl v něco, jako římský císař Nero. Nebo Tamerlán.  Byl zvolený a tudíž vyvolený provádět téměř cokoliv. Ti co zpytlíkovali ústavu mu takové možnosti umožňují. Naprosto beztrestně páchat.

Hřib – satan.
Jednou, mojí mámě, důchodkyni, volala telefonem její kamarádka z mládí, ze Sokola. Ztratila jsem se, přijď mě najít. Jsem na Bílý Hoře. Máma odjela z Vršovic a svou kamarádku našla. Ta si asi udělala výlet do Hvězdy. Jak to, že znala telefonní číslo kamarádky z mládí a proč, když už se dostala k nějaké telefonní budce, nevolala někoho ze své rodiny, nevím. Obě důchodkyně na tom při svém věku byly fysicky velmi dobře. Samotný se pustit na výlet přes celou Prahu je výkon. Přestože obě tento park (Hvězda) určitě navštívily několikrát, tak se na jedné a časem i na druhé věk podepsal. Dokázaly zabloudit i tam kde to znaly. S přibývajícím věkem roste náchylnost k různým neduhům. Například, když jste v nemocnici třeba jen týden a dostáváte jenom kapačky a musíte ležet, tak by se zdálo, že vám téměř nic nebylo. Při odchodu z nemocnice se však stále motáte. Točí se vám hlava. To se srovná do normálu nejmíň tak za tři dny. Když je nabitá tramvaj, máte docela problém. Moje známá, důchodkyně, byla učitelkou tělocviku. Dneska k obvoďákovi dojde sama. Zubaře má dál a tak když nemá její syn čas ji tam odvézt, tak si musí vzít taxika. To je pro důchodce darda.
Když se tedy Babiš s Hřibem rozhodnou nemocnici „Bulovka“ odstěhovat někam do polí za Letňany, pak kladem bude, že významně ubyde pacientů. Řada pacientů se vůbec do neznáma neodváží a bude potřeba zvýšit počet policistů, kteří budou ztracené nemocné hledat i s jejich případným doprovodem. Bulovka existuje přes sto let, jedou k ní tramvaje ze všech stran. I autobusy. Mladí i starci tam bezpečně trefí. Je dostupná v nejhorším i  pěšky. Když nejde proud a úplně rozkopou Zenklovu ulici. Normální lidi ( ti co pracujou), jsou na tom nejhůře v pátek večer a v noci. To z nich jakoby spadne celotýdenní děsivý stres nakupený v práci. Začne je všechno bolet. Hlavně zuby. Pak je blízská nemocnice jejich spásou. Zřejmě pan Hřib potřeboval zatím doktora, jen když si zadřel do ruky třísku, když s prken stolu shrabával zlaťáky. Lze očekávat, že tak jako za první války, na pláních bylo vidět jen pušky, zabodnuté bajonety do země, vedle mrtvých vojáků, tak na oranicích Letnˇan budou vidět berly invalidů , co je opustila předčasně síla a padli. Pražští radní si pak budou moci, celým spektrem, rozdat odměny za ušetřené, neuskutečněné důchody. Snad by pak mohlo něco zbýt i na jakýsi „morový sloup“ s nápisem: „Těm co nedošli.“ 
Pan Hříb určitě není hloupej. Jestli je opravdu také ve správní radě VZP, pak na tento flek je potřebí mít daleko větší schopnosti, než měl například admirál Nelson, nebo B. Musolini. Jevšak vidět, že problémy občanů mu jsou úplně fuk. Jako Bémovi. Krnáčová mazala čmáranice na baráku v Krymský ulici ve Vršovicích a pan Hřib vyvěšuje fangle na tramvajích. Doufám, že osobně. Za posledních dvacet pět let je druhým občanem koho znám, co je celý rozechvělý nad tím, že se při sebemenší příležitosti nevyvěšují po celém městě vlajky. Tý slávy. Dojde teď k úžasnému rozvoji vlajkového průmyslu? Byl vyhlášen konkurs na výrobce vlajek? Nebo má nějaký kámoš monopol? Jako například na obrazy čar na silnicích vymezující parkování?  Bylo by fajn, kdyby se Praha zahalovala do praporoslávy i při jiných výročích. Například šachistů, akvaristů i akvarelistů. To by se pak z manufaktur na vlajky jen kouřilo. Mohl by vzniknout nový umělecký ústav a škola pro vlajkonávrháře a nějaká OSA pro ochranu vlajek.
Na stráních u Bulovky a přilehlých svahů s výhledem na Prahu, se zabydlovali nejprve zasloužilí straničtí funkcionáři , pak elita vnitra, pak právníci Železného. Panem Hřibem inzerované, budoucně nově stavěné „sociální“ byty, v této lokalitě, odhaduji tak pro Justiční a i jiné, různých stran velikány, a nebohé miliardáře. Nemůžu uvěřit, že za obyčejné občany se nepostavil na odpor ( pokud vím) jediný zastupitel ani z jediné strany co na magistrát zřejmě jenom docházejí. Pro výplatu. ( V tomto stavebním kolotoči se jistě dostane luxusní všimné na každého magistráta). Ani KSČ, ČSSD, Lidovci. Piráti jsou tam jen mladí kluci. Ti, při takovém problému nevědí, která bije. Že se nezeptají aspoň doma. 
Marně pátrám, alespoň po jednom jménu, koho volit. Celým spektrem. Kamkoliv, do čehokoliv.
Dokázat zbourat nemocniční areál, do kterého se nepřetržitě investují neskutečné prachy je hvězdný nápad. Jeden kámoš to všechno zbourá, druhý rozprodá parcely a třetí postaví vily. Nebo to všechno zmákne jeden kámoš? Navrch vyžene z Prahy mrzáky a invalidní důchodce. Nedávno jsem četl novinový příspěvek: Takového šílence naše armáda v čele ještě neměla. Totéž by se teď hodilo i na „Pražský magistrát“.   Jestli takový existuje, tak by v psychyatrickém katalogu kriminální policie měl primátor zaujmout hvězdné místo.  Lze se jen modlit, aby primátor nevyrostl v něco, jako římský císař Nero. Nebo Tamerlán.  Byl zvolený a tudíž vyvolený provádět téměř cokoliv. Ti co zpytlíkovali ústavu mu takové možnosti umožňují. Naprosto beztrestně páchat.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře