Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Gruzie se omotává sítí amerických lobbistů

  • podesta-group
Gruzínská vláda si najala americkou lobbistickou firmu Podesta, aby zastupovala zájmy Gruzie v americkém Kongresu a ve výkonných orgánech americké vlády. Bude také organizovat setkání gruzínských předáků s americkými kongresmany a dalšími představiteli. Smlouva byla uzavřena na šest měsíců a Podesta v jejím rámci dostane 300 tisíc dolarů.

Firmu Podesta koncem 80. let založili bratři Tony a John Podestovi, přičemž John patřil k hlavním představitelům Obamovy prozatímní administrativy, orgánu, který působil po Obamově zvolení až do jeho vstupu do Bílého domu.

Počátkem letošního roku přitom Gruzie uzavřela stejně zaměřenou smlouvu s lobbistickou firmou Gephardt Group, v jejímž čele stojí bývalý demokratický kongresman Richard Gephardt. Roční kontrakt přijde gruzínskou stranu na 436 800 dolarů.

Už loni v březnu gruzínská média informovala o smlouvách Gruzie s americkými lobbisty v celkové hodnotě 770 tisíc dolarů. Prezident Michail Saakašvili v této souvislosti své hospodářskou krizí a nezaměstnaností stíhané občany ujišťoval, že na lobbing nevydává žádné závratné částky.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře