Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kapitán gruzínské fotbalové reprezentace Kaladze: Gruzínská vězení a trestanecké kolonie jsou plné nevinných lidí

  • Kaladze
"Občanům naší země násilím, zastrašováním a vydíráním vzali vše, co bylo možné vzít, ale nevzali nám čest," napsal známý gruzínský fotbalista Kakha Kaladze a vyzval Gruzínce, aby protestovali proti ponižování lidí současnou gruzínskou vládou autoritářského prezidenta Michaila Saakašviliho.

Současně bývalý fotbalista klubu AC Milán otevřeně podpořil Bidzinu Ivanišviliho, který před několika dny oznámil založení nové politické strany, která by ve volbách měla porazit Saakašviliho formaci. Tyto plány byly však zpochybněny oznámením současného režimu v Tbilisi, že Gruzín Ivanišvili nemá platné gruzínské občanství, které mu původně bylo uděleno v roce 2004. „I když jsem sportovec a nepolitický člověk, nepatřím do žádné politické strany, ale to neznamená, že nemohu vyjádřit svůj názor, zejména proto, že se to týká mé vlasti, která se nachází na křižovatce," napsal Kaladze na svém profilu na jedné ze sociálních sítí. Kapitán gruzínské fotbalové reprezentace říká, že má „srdce zlomené bolestí", když na ulicích vidí v tvářích svých krajanů strach. „Občané Gruzie přišli o úsměv, radost, štěstí, ponižujícím způsobem byli zbaveni práva na práci, vzdělání a soukromý majetek, věznice a trestanecké kolonie jsou plné lidí, kteří jsou tam jen proto, že si to přál někdo z představitelů moci," tvrdí v dramatickém apelu Kaladze.

Připomeňme, že Saakašviliho v minulém týdnu pozval na Forum 2000 Václav Havel, přičemž tématem této mezinárodní konference byly také otázky demokracie a fungování právního státu. Ačkoli bývá zvykem, aby i v takových případech prezident neoficiálně přijal hlavu státu, která do republiky přicestovala, Václav Klaus tak v případě Saakašviliho – a také prezidentky tzv. Republiky Kosovo Atifete Jahjagové – neučinil.

zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře