Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

GRUZIE JE ZAMĚŘENA NA ZMĚNU REŽIMU KVŮLI JEJÍMU ODMÍTNUTÍ OTEVŘÍT „DRUHOU FRONTU“ PROTI RUSKU

Muž s gruzínskou vlajku u barikády nedaleko parlamentu v Tbilisi během protestů proti kontroverznímu zákonu o zahraničních agentech. Ten podle kritiků Gruzii posune k autoritářskému režimu po vzoru Ruska. 9. března 2023. "

gruzie-je-zamerena-na-zmenu-rezimu-kvuli-jejimu-odmitnuti-otevrit-druhou-frontu-proti-rusku
 
Gruzie

Gruzie je zaměřena na změnu režimu kvůli jejímu odmítnutí otevřít „druhou frontu“ proti Rusku

Západ chce potrestat premiéra Irakliho Garibašviliho za jeho pragmatické odmítnutí otevřít „druhou frontu“ v zástupné válce USA proti Rusku poté, co počátkem prosince veřejně odhalil toto spiknutí a zároveň se zavázal, že nikdy nevyzbrojí ani Kyjev. Uměle vytvořený rozruch kolem amerického zákona o zahraničních agentech v Georgii není nic jiného než kouřová clona, ​​která zakrývá skutečný důvod úterních nepokojů.

Bývalá sovětská republika Gruzie zažila v úterý večer vážný pokus o barevnou revoluci poté, co se radikální prozápadní výtržníci pokusili zaútočit na parlament v reakci na jeho schválení zákona, který vyžaduje, aby se všechny organizace s alespoň 20% zahraničním financováním registrovaly u úřadů. Západní mainstreamová média (MSM) vedená USA uměle vytvořila falešný příběh před událostmi, podle nichž je zákon založen na souvisejícím ruském systému, i když je výslovně inspirován Spojenými státy .

Tento dobře míněný pokus ochránit počínající a nepochybně nedokonalou gruzínskou demokracii před cizím vměšováním na základě jejího suverénního práva byl následně využit jako záminka k organizování násilné změny režimu proti premiérovi Iraklimu Garibašvilimu. Západ ho chce potrestat za jeho pragmatické odmítnutí otevřít „druhou frontu“ v zástupné válce USA proti Rusku poté, co počátkem prosince veřejně odhalil toto spiknutí a zároveň se zavázal, že nikdy nevyzbrojí ani Kyjev.

Prezidentka Salome Zurabišviliová, která byla v úterý večer na návštěvě OSN v New Yorku během neúspěšné změny režimu proti Garibašvilimu, vyjádřila plnou podporu nepokojům ve videu, které šířilo falešné informace o válce Západu a tvrdilo, že návrh zákona podporuje Rusko. Čtenáři by si měli uvědomit , že většinu své kariéry sloužila jako francouzská diplomatka poté, co se tam narodila a až do roku 2004 byla dříve velvyslankyní této země v Gruzii.

Gruzínské občanství v té době získala pouze díky dohodě mezi těmito dvěma vládami, kterou navrhl Michail Saakašvili po jeho úspěšné barevné revoluci o rok dříve, aby se mohla stát jeho ministryní zahraničí. Pro všechny záměry a účely Zurabishvili od té doby funguje jako jeden z nejlepších „agentů vlivu“ Zlaté miliardy v Gruzii. Přestože má dnes premiérka díky předchozím reformám větší moc, předsednictví jí stále poskytuje určitou kontrolu nad společností.

Právě v tomto kontextu došlo v úterý večer k pokusu o násilné uchvácení moci proti Garibašvilimu, ačkoli Rusko již bylo na tento scénář připraveno poté, co ministr zahraničí Sergej Lavrov počátkem února varoval, že se v této bývalé sovětské republice skutečně děje něco ohavného. Populárnímu televiznímu moderátorovi tehdy řekl, že „Skutečnost, že by chtěli proměnit Gruzii v další dráždidlo, vrátit situaci zpět do agresivního stavu Saakašviliho éry, je nepochybná.“

Zaslouží si také zmínku, že poslední pokus Západu o barevnou revoluci v regionu se odehrál uprostřed pokračujících ruských zisků v okolí Arťomovska/“Bachmutu” , což přimělo ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského varovat, že Rusko by se mohlo provalit zbytkem Donbasu, pokud by toto město dobylo. Dříve téhož dne a jen několik hodin před pokusem o útok na parlament v Tbilisi ruský ministr obrany Sergej Šojgu potvrdil , že vítězství by rozbilo regionální obranu Kyjeva.

Abychom shrnuli strategickou dynamiku v předvečer neúspěšné změny režimu v Gruzii v úterý večer, MSM již vytvořil falešný příběh před hlasováním parlamentu o návrhu zákona o zahraničních agentech inspirovaném USA, který tvrdí, že symbolizuje náklon země k Rusku. Tato informační válečná kampaň je vedena proti jejímu premiérovi za jeho odmítnutí na začátku prosince otevřít „druhou frontu“ proti této euroasijské velmoci, aby zmírnil tlak na ukrajinské zástupce USA.

Gruzínská prezidentka, která pravděpodobně vždy fungovala jako jeden z nejlepších „agentů vlivu“ Zlaté miliardy, se náhodou ocitla v New Yorku, když se vše rozvinulo, a plně podpořila tyto nepokoje za změnu režimu. Dříve ten samý den ministr obrany Šojgu i Zelenskij informovali všechny, že Rusko se může provalit zbytkem Donbasu, pokud obsadí Arťomovsk/”Bachmut”. Pódium bylo proto připraveno pro pokus o násilné svržení Zurabišvili v úterý večer.

Bylo by předčasné prohlašovat, že je ve své pozici jistý navzdory tomu, že bezpečnostní služby úspěšně bránily parlament před výtržníky, protože k prosazení agendy změny režimu USA se může stát ještě hodně. Gruzie je hluboce rozdělená země, která byla v posledních dvou desetiletích pod nesmírným západním vlivem, během kterých se Zlaté miliardě podařilo zmanipulovat značnou část populace, aby plnila své geopolitické příkazy.

Není nouze o „užitečné idioty“, kteří mohou být díky své liberálně – globalistické ideologii snadno svedeni k destabilizaci své země na úkor jejích objektivních národních zájmů . To znamená, že se proto očekává, že se Gruzie stane nejnovější frontou v nové studené válce , protože je nepravděpodobné, že její poslední krize bude v dohledné době vyřešena. Situace je mimořádně vážná a výsledek nevyhlášené hybridní války USA proti Gruzii by mohl přímo ovlivnit vývoj v Donbasu.

Andrew Korybko

ZDROJ: https://korybko.substack.com/p/georgia-is-targeted-for-regime-change

https://volnyblog.news/gruzie-je-zamerena-na-zmenu-rezimu-kvuli-jejimu-odmitnuti-otevrit-druhou-frontu-proti-rusku/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře