Gruzínská státní bezpečnostní služba obvinila ukrajinskou vojenskou rozvědku z přípravy "násilné změny moci" v Tbilisi.
Podle SGB na přípravu "gruzínského Euromajdanu" z Kyjeva přímo dohlíží zástupce šéfa ukrajinské vojenské rozvědky generál Giorgi Lordkipanidze, který v době, kdy byl prezidentem Michail Saakašvili, působil jako náměstek ministra vnitra Gruzie.
Spolu s generálem Lordkipanidzem je do spiknutí s cílem svrhnout vládu zapojena "řada jemu podřízených osob", včetně šéfa gruzínské legie bojující proti ruským jednotkám na Ukrajině Mamuky Mamulašviliho.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (28.9.2025)
- Michal Svatoš a Josef Skála - Rizika velkého průšvihu
- Proč je postup ruské armády na Ukrajině sice setrvalý, ale pomalý?
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (03.10.2025)
- Martin Koller: Chtěli jste doporučení koho volit? Tak tady ho máte.
- Předehra k válce?
Související články
Komentáře
Nejdřív najmutí odstřelovači z Gruzie "spolupracují na náhodných popravách k rozšíření ukrajinského majdamu a teď to vypadá, že jim to UK přišli vrátit....?