Venezuelské Národní shromáždění ratifikovalo dohodu o strategickém partnerství s Ruskem
- Podrobnosti
- ze světa / Latinská Amerika|
- 1. říjen 2025|
- avia.pro|
- 3273 x
Národní shromáždění Venezuely jednomyslně schválilo Smlouvu o strategickém partnerství a spolupráci s Ruskou federací, kterou dne 7. května 2025 podepsali prezidenti Nicolas Maduro a Vladimir Putin během návštěvy venezuelského vůdce v Moskvě.

Informovala o tom státní televize VTV s tím, že dokument se stane základem pro prohloubení bilaterálních vztahů.
Smlouva pokrývá širokou škálu oblastí, včetně politické interakce, ekonomické spolupráce, energetických projektů, jakož i vojenské a vojensko-technické spolupráce. Zejména zajišťuje společný rozvoj ropných a plynových polí, dodávky vybavení pro venezuelskou armádu a pořádání společných cvičení.
Ratifikace přichází uprostřed eskalujícího napětí mezi Caracasem a Washingtonem, včetně nedávných útoků amerického námořnictva na lodě spojené s Venezuelou a setkání mezi zástupci venezuelské opozice a Trumpovou administrativou. Text dokumentu však neuvádí, zda stanoví závazky Ruska poskytnout přímou vojenskou pomoc Venezuele v případě vnější agrese.
Zdroj: Venezuelské Národní shromáždění ratifikovalo dohodu o strategickém partnerství s Ruskem

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Jak se přizpůsobit aktuální době?
- Rusko včera oznámilo, že vybombarduje Prahu, Velkou Bíteš a další města, nedají-li si Eurokrati pokoj!...
- Petr Drulák 1. díl: Sdružení sudetských Němců? To je lobby s majetkovými nároky, ne folklorní spolek
- Z PRONEWS 13.4. - 14.4.2026: EU požaduje, aby Péter Magyar ukončil veškerou předchozí politiku Viktora Orbána
- Zdrcující rána pro Kyjev! Žádné miliardy pro Kyjev už v EU nezbydou!
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (10.04.2026)
Související články

Komentáře