Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Barevné revoluce

Možná jste si již někdy všimli, té harmonie, rozprostřené napříč přírodou. Vlci nesežerou všechny srny. Lišky nezardousí všechny zajíce. Kdyby chtěly, asi by mohly.

Až na to, že ony nechtějí. Zvířata jsou v tomto směru o něco dále, než my lidé. Když máme možnost, jsme schopní druhému člověku vážně ublížit. Jak ukázal tzv. stanfordský experiment v roce 1971 pod vedením prof. Zimbarda.

  • barevne-revoluce

Normální studenti, nekonfliktní, zdraví, pouštěli elektrický proud do jiných studentů. Protože jim bylo řečeno, že mohou. Na naší planetě žijeme poslední čtvrt století v unipolárním světě, kde rovnováha mezi liškami a zajíci chybí. Lišky nemají přirozeného nepřítele a tak volně organizují převraty na čtyřech kontinentech z pěti. A sem tam vyvolají i válku ve jménu zfalšovaného důvodu. Posledních několik zemí tomuto skrytému násilí odolává. Jednou se o nich bude učit v dějepise. 

Ukrajina je jedním z nejdůležitějším kousků v této puzzle. Před velkým finále. Jak oznámila státní tajemnice pro Evropu, Victoria Nulandová na mezinárodní obchodní konferenci o Ukrajině, 13. prosince ve Washingtonu, Spojené státy vynaložily více než 5 miliard dolarů, aby zaplatily současný převrat proti prezidentu Janukovičovi. Doloženo live na YouTube. Dokonce se podařilo nafilmovat i transfer hotovosti na letišti v Kyjevě, směřující na velvyslanectví USA, nabídla se spekulace pět plných palet s hotovostí, pět miliard. Takové peníze si nevyzvednete z bankomatu, že. A bylo jich třeba, protože demonstrující na Majdanu tam netvrdli čtyří měsíce zbůhdarma. Podle několika svědectví jim byl vyplácena denní odměna ve výši 15 až 43 eur na osobu. To není pomluva. To je svědectví z více stran. Navíc lidé protestovali primárně proti prezidentovi Janukovyčovi, loutce oligarchů. Nikoliv za vstup do Unie, jak nám bylo vysvětlováno médii. Stejně jako došlo po převratu k transferu zlata z Ukrajiny, pravděpodobně do USA. Stejně jako před dvěmi lety z Libye zmizelo 144 tun z tamní národní rezervy. Události v Kyjevě nabraly na spádu poté, co Ukrajina v lednu odmítla podespat novou asociační dohodu s Evropskou unií. Přitom jednu asociační dohodu s EU už podepsal ukrajinský parlament 10. listopadu 1994. Tehdejší asociační dohoda všakzavazovala Evropskou unii finančně pomoci Ukrajině se sanováním ekologických škod po černobylském jaderném neštěstí. Výměnou za to, že se Ukrajina vzdá svých jaderných raket, kterých byla v té době třetím největším správcem na planetě. Ukrajinci jaderné rakety skutečně demontovali, ale peníze z Evropy nepřišly. A už ani napřijdou jak, ukazuje nová asociační smlouva. 

Revoluce něco stojí

Jiné, vhodněji investované peníze se nasypaly do Ukrajiny z jiného důvodu. Sto tisíc eur denně odcházelo jenom na zaplacení komparsu. Posbíraného z ulic, přesvědčeného verbujícími děvčaty. Lidé bez práce, skuteční nespokojenci, a hlavně příslušníci nacionalistických sil, krajní pravice a neskrývaní fašisté, jak se později ukázalo. Pro ilustraci: společník předsedy strany Svoboda Oleha Tyahnyboka před lety založil Centrum Josepha Goebbelse pro politický výzkum. To není pomluva, to je fakt. Nedivme se Rusům, kteří v boji proti nacistům obětovali 23 milionů vojáků, jsou na blízkost fašistických sil citliví. Převrat byl připraven za účasti obvyklých aktérů, kteří pomáhali s barevnými revolucemi na Ukrajině, v Gruzii a Kyrgyzstánu už na počátku tohoto století. Přesně v souladu s Brezinského doporučením z roku 1997, dostat veškeré postsovětské republiky pod americký vliv. Ve Velké šachovnici to říká dosti jasně. Obvyklé instituce rozpoutávající převraty, jako Sorosova nadace Open fund, pobočka CIA jménem Freedom House, Národní demokratický institut, Mezinárodní republikánský institut a Národní sponzoring pro demokracii, se tentokrát spojili i s lidmi ze srbského Otporu, kteří se osvědčili při odstaraňování Slobodana Miloševiče.

Když vláda nechce padnout, vyhlašte skon studenta Šmída

Ukrajina, řízená oligarchy, nakonec padla. Poté, co snipeři postříleli desítky demonstrantů i policistů na náměstí Majdan. Zásah byl připsán prezidentu Janukovičovi. Až dodatečně se ukázalo, že snipeři vůbec nepatřili k ukrajinským bezpečnostním složkám. Ke komu patřili? Jasnou odpověď nemáme. Jenom víme, že stejným způsobem byly postřílení i protiruštíaktivisté v Litvě. Lidmi ze své vlastní strany. A kdo se odvážil o tom psát, dostal exemplární pokutu tří tisíc eur. A stejně tak na Majdanu střelba vycházela z hotelu Ukrajina, obsazeného demonstranty. Střelba do obětí byla nafilmovány s stejnou hollywoodskou promo kvalitou, jako v případě maratonského masakru v Bostonu na jaře 2013. Pachatelství bylo připsáno Čečenům, tato bezduchá logika světové veřejnosti zjevně nevadila. Až na maličkost, ževšudypřítomní muži s černými batohy, které po odložení explodovaly, byli později na fotografiích identifikování jako bostonští policisté. Nechci linkovat, kdo touží zorientovat se na vlastní pěst, zadá si vyhledávací frázi Boston Marathon Conspiracy. Jak vidíme, od dob studenta Šmída, lživě vyhlášeného Chartou 77 za usmrceného komunistickou policií, doba dosti pokročila. Technologie revolucí už je jasně nadefinovaná. Pokud nechce protivník proti našim demonstrantům zasáhnout, postřílíme si demonstranty sami. Čest jejich životům. Učíme se, že toto nechceme. Potřebujeme o tom však vědět, abychom to mohli odmítnout. Nová, prozápadní vláda - jaké překvapení - sniperskou střelbu vyšetřovat nechce, jak zní poslední zprávy. 

Růžová revoluce v Gruzii

Srbský scénář se osvědčil o čtyři roky později, při odstraňování vlády Eduarda Ševarnadzeho v Gruzii. Až na to, že pak Američané museli dlouho platit veškerou státní správu Gruzie. A stejně jim ve Státech vystudovaný premiér Saakašvili padl. Když vyvolal vojenskou konfrontaci proti Rusku v jiho-osetinské válce a doufal, že západní spojence zavleče do konfliktu, na svoji podporu. Gruzie měla z roku 2008 slíbený vstup do NATO, Saakašviliho však ve volbách porazil nejbohatší Gruzín, miliardář Ivanišvili se stranou Gruzínský sen. Saakašvili uprchl do USA, aby se vyhnul trestnímu stíhání. A členství v NATO se nekoná, Rusové si na této frontě oddechli a od té doby zde mají klid.

Žlutá revoluce v Kyrgyzstánu

NGO organizace dopomohly Američanům v roce 2005 vstoupit i do této země ležící mezi Čínou a Kazachstánem. Ke vzpouře obyvatel stačilo, aby místní noviny zveřejnily fotografií rozestavěného sídla prezidenta Aksajeva. Na šedesát místních tiskovin však tiskla tiskárna, zaplacená organizací Freedom House, kterou vedl bývalý šéf CIA James Woolsey. Předsedou správní rady těchto tiskáren byl pro změnu prezidentský kadidát John McCain. Svět je malý, že? Poté v Kyrgyzstánu, jako na jediném místě na světě, operovaly současně ruská i americká vojenská základna. Dokud Rusové neposkytnuli v roce 2010 kyrgyzské vládě dvě miliardy dolarů za to, že Američany ze země vykopou. Rusové mají devizových rezerv za plyn a ropu, že nevědí co s nimi, tak proč by si toto nekoupili. Kyrgyzové Američanům zdvojnásobili nájem a letos, po čtyřech letech se Američané stěhují do Rumunska. A tak i zde nejlevnější barevná revoluce (za pouhých 12 milonů dolarů) nakonec zhasla.

Oranžová revoluce na Ukrajině

Revoluce na Ukrajině, vedená dvojicí Juščenko & Tymošenková, stála sto milionů dolarů, proběhla v roce 2004, čtyři roké poté, co se osvědčila v Bělehradě. Cituji Gawina Marshalla: List Guardian poukázal na pokrytectví západní publicistiky: „Dva miliony protiválečných demonstrantů mohou proudit ulicemi Londýna a jsou politicky ignorováni, ale pár tisíc v centru Kyjeva je prohlášeno za ‚lid’, zatímco ukrajinská policie, soudy a vládní instituce jsou sraženy jako nástroje tyranie.“ Bylo také vysvětleno, že „v Kyjevě probíhaly ohromné nepokoje na podporu premiéra Viktora Janukoviče, avšak na televizních obrazovkách je neuvidíte: pokud by byla připuštěna jejich existence, byli by Janukovičovi příznivci osočeni z toho, že tam byli ‚svezeni’. Demonstrace na podporu Viktora Juščenka mají laserová světla, plazmové obrazovky, sofistikovaný systém ozvučení, rockové koncerty, stany a obrovská množství oranžového oblečení; a přesto se zvesela klameme, že jsou spontánní.“

- Pokračování příště - 

zdroj:http://baudysjr.blog.respekt.ihned.cz/c1-61828970-barevne-revoluce

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře