Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Gruzíni radí Kyrgyzům a prodávají prý rakety do Íránu

  • usaid-logo
Gruzínská firma Policy and Management Consulting Group (PMCG) bude radit prozatímní kyrgyzské vládě v čele s Rozou Otunbajevovou, a stane se tak „na pozvání" Americké agentury pro mezinárodní rozvoj USAID, která mimo jiné „podporuje úsilí lidé celého světa žít ve svobodných a demokratických zemích".

PMCG má nyní kyrgyzské vládě pomoci „identifikovat makroekonomické problémy a priority, pomoci s fiskálním plánováním a přijmout protikorupční opatření." Šéf PMCG Aleksi Aleksišvili zastával v letech 2004 až 2005 post gruzínského ministra hospodářství a v letech 2005 až 2007 byl ministrem financí a při nebetyčné korupci a nefunkční ekonomice v Gruzii se jeví jako nejvhodnější postava, která má Kyrgyzům co poradit.

A bez oslího můstku Gruzie ještě jednou. Kandidát na primátora Tbilisi a lídr Konzervativní strany Zvijad Dzidziguri oznámil, že gruzínské ministerstvo obrany prodalo Íránu rakety, které samo před několika lety koupilo na Ukrajině. Podle jeho informací se o této transakci dozvěděly Spojené státy, a tak nyní na gruzínském ministerstvu obrany probíhá „závažná revize", přičemž právě to je prý důvod, proč z Gruzie odjel (uprchl?) bývalý ministr obrany David Kezerašvili. Podle některých zpráv se vrátil do místa svého trvalého pobytu v Izraeli.

Gruzínské ministerstvo obrany tuto informaci zatím nekomentovalo.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře