Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Knížecí rady, aneb jak říká prof. Fiala, komu to prospěje?

Pan Karel Schwarzenberg se prý velmi zlobí na středoevropské státy, tj. členské země EU, že nedůsledně respektují potřeby imigrace.

Jinými slovy nejen radí a doporučuje vládám členských zemí EU odpovědněji realizovat usnesení EU, ale také nabádá Evropskou unii, aby chybějící solidaritu s imigranty těchto států netolerovala.

  • knizeci-rady-aneb-jak-rika-prof-fiala-komu-to-prospeje
  • knizeci-rady-aneb-jak-rika-prof-fiala-komu-to-prospeje
  • knizeci-rady-aneb-jak-rika-prof-fiala-komu-to-prospeje
  • knizeci-rady-aneb-jak-rika-prof-fiala-komu-to-prospeje

Jinými slovy to znamená, aby je za to nějakým způsobem EU trestala. Knížecí rada jako vyšitá!

Antagonistická slova „knížete“ Schwarzenberga, která lze považovat za antivlastenecká a vlastizrádná, vzbudily u mnoha občanů značnou nevoli. Jsou to slova, která vyjadřují postoj nikoli Čecha a snad ani ne Rakušana (ostatně víme vůbec, kdo Schwarzenberg vlastně je, zda Čech, Rakušan nebo Němec?), protože jimi cílevědomě žene evropské národy do ztráty národní identity a národní záhuby.

Pan „kníže“ se prý velmi zlobí na středoevropské státy kvůli jejich přístupu k problematice migrace. Domnívá se, že evropské státy, nepochybně včetně Česka, by měly být povolnější a otevřenější v problematice imigrace. Jinými slovy, evropské státy by neměly bránit v přijímání imigrantů, ale měly by být vstřícnější a umožnit jim vstup do svých zemí. V této souvislosti jakoby chtěl pochválit Rakousko, které nějaké imigranty přijalo a velkoryse, či spíše drze mu popřál: Rakousko, buď pyšné na své imigranty.

Paradoxně následující den po jeho otevřené kritice o nedostatečném přijímání imigrantů evropskými, tedy členskými státy EU, se ve Vídni (v pondělí večer) odehrál teroristický útok, při kterém čtyři lidé zemřeli a několik jich bylo zraněno. Útočníkem, jehož policie zastřelila, měl být stoupenec Islámského státu, který při svém útoku vzýval Alláha Akbár.

Nicméně, do jisté míry by bylo možné s panem Schwarzenbergem souhlasit a to za podmínky, že přijme-li Česká republika např. padesát imigrantů, pak si je příkladně pan „kníže“ převezme do své „pěstounské“ péče, poskytně jim azyl nejen formou přístřeší a stravy, ale poskytně jim kapesné, bude za ně platit všechny zákonné platby či odvody státu, tj. zdravotní a sociální pojištění, tedy to, co je Evropskou unií určeno k zajištění jejich blahobytného pobytu u nás, stejně jako v Německu či Rakousku.

Pokud by si další migranty převzali všichni ti, kteří přijímání migrantů tolik propagují, mají plnou hubu solidarity a mají na mysli jejich dobro, pak si je klidně mohou přitáhnout také domů. S tou podmínkou, že i oni si je budou sami „vychovávat“ a jejich pobyt hradit ze svého. A také, že za ně budou všestraně, tedy i trestně zodpovědní, včetně pana knížete.

Knížecí rady, jakkoliv byly šlechta a jejich tituly v Česku, resp. na Slovensku již dávno ze zákona zrušeny, přesto pan „kníže“ jako by žil v době císaře pána, nedá pokoj a neustále radí, co a jak máme či by bylo dobré udělat. Kdo o jeho rady stojí? Pokud chce radit, tak snad tak ještě představitelům z ODS a KDU-ČSL, se kterými TOP 09 vytvořila údernou koalici proti ANO. Těm bude jistě každá rada dobrá, ta knížecí obzvlášť. Kníže radil Havlovi, může radit Fialovi, Jurečkovi , ale také své mladé kolegyni Pekarové-Adamové, případně „čupřinatému“ Ferymu. Ale ať nám laskavě neradí, resp. nevnucuje import necivilizovaných imigrantů do Česka, pokud si je nechce vysloveně vzít na svá panství, získaná spolu Havlem prolomením Benešových dekretů.

A snad vůbec nejlepší by bylo, aby přestal kálet do politiky, věnoval se soukromé činnosti, včetně té podnikatelské. Má již léta, moc času mu již nezbývá, tak ať si toho ještě užije plnými doušky. Nebo by mu snad chudákovi, chyběly ty peníze, které vydělá jako poslanec? To jistě ne, ale jen to dokazuje jeho morální ubohost, neskromnost, touhu být pořád ještě něký přesto, že kromě několika loajalních řiťolezců a pochybných kamarádů a přátel (např.Kalousek apod.) drtivá většina národa o něj vůbec, ale vůbec nestojí. A o jeho rady to platí tuplem.

Jiří B a ť a, 3. 11. 2020

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře