Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lživá propaganda ve Zlíně zesiluje

Čím asi Veolie drží v šachu vedení Zlína?

Po protestech části veřejnosti pokračuje kauza voda ve Zlíně tentokráte nejen dalším soudem, ale především propagandou. Ačkoliv dnes už zřejmě všichni vědí, že město získalo za uplynulé roky existence smlouvy podle radnice JEN 67 milionů, kdežto francouzský koncern VEOLIA nejméně 10x více, politici na radnici melou stále svou pravdu.

Pokud se vrátíme k začátku kauzy, je dobré vědět, že Veolia korumpovala zastupitele i tím, že pro ně zajistila pobyt ve Francii. Ono mluvit v této souvislosti o pracovní návštěvě je spíše úsměvné. Dostat se v roce 2005 zadarmo do Cannes, Nice a do Monte Carla jim zřejmě stálo za zvednutí ruky pro Veolii. To byl začátek příběhu, který stál nejen obyvatele Zlína ale i celého regionu, do kterého zasahuje VaK Zlín nejen téměř 700 milionů korun.

  • lziva-propaganda-ve-zline-zesiluje

Náš VAK díky Veolii finanční prostředky získat nemůže. Nepatří obcím… Následovaly roky bojů Otrokovic, Fryštáku a Lukova o vrácení VaK zpět do rukou města a obcí našeho regionu. I když nakonec tyto obce vyhrály nebylo jim to nic platné. Současné vedení Zlína dalo příkaz vedení VaK, aby se odvolalo.

Dosud nepublikovaná kopie

Většina veřejnosti je dodnes informována lživě. Statutární město Zlín a hlavní akcionář tunelářskou kauzu a své mnohaleté hokynaření s majetkem VaK zatloukalo, poté různě maskovalo výmluvami. Odvolávalo se na stanoviska „ekonomické analýzy hospodaření“ předsedy představenstva VaK Ing. Svatopluka Březíka. A to jak na zastupitelstvu tak v Magazínu Zlína. Úplně jim stačí stanovisko Moravské vodárenské /Veolie/, že majetek nevrátí atd. Vymlouvají se na složitost dalšího jednání o smlouvách o navrácení majetku Vak obcím. Radnice na zastupitelstvu 23. března vytáhla na svou obhajobu sólokapra v podobě dopisu samého hejtmana kraje. V lednu pro Českou televizi

ještě hovořil, že má z rozhodnutí soudu radost, ale o nápravě nesdělil nic. V dopise primátorovi však hejtman obrátil - a je pro zachování provozního modelu za co nejvýhodnějších podmínek. To by bývalý hejtman kraje MUDr. Mišák jistě NIKDY nenapsal. Mimochodem jako starosta Otrokovic byl autorem odvolání obcí a celé následující roky o zrušení neplatnosti smlouvy s Veolií bojoval.

5.dubna 2017 ředitel Moravské vodárenské a.s. Martin Bernard (a pravděpodobně milionář) v rozhovoru pro deník MFD rozjel svou propagandu a začal tím, že „Prodej provozní části VaK Zlín a zavedení oddílného provozního modelu bylo politické rozhodnutí, které vycházelo z jednání probíhajících od roku 2001.“ Vzpomínkou na rok 2001 ( původně ředitel VaK Zlín) poodhalil start, jak celý několikaletý hon na majetek a de facto zisk VaKu pod jeho kočírováním probíhal. Od zkrachované VIVENDI až po nastrčenou Moravskou a „pracovní cesty“ zastupitelů do Francie. A kdo ví, zda zůstalo jen při pracovních cestách radních a zastupitelů. Ostatní odpovědi na otázky byly v podobném duchu, vše je v pořádku, smlouvy, roční zisky, hospodaření i možné úpravy cen – bezvadné.

7.4 vydaná tisková zpráva radnice po společném jednání u primátora města ohledně situace ve vodárenství ve zlínském regionu nic převratného neslibuje. Samé obezličky, sliby o pomoci, ale o změně smlouvy, která by vrátila kontrolu kapitálu a tedy i zisk městu, pochopitelně ani slovo.

Závěrem:

Toto jednání u primátora absolutně nenaznačuje odhodlání radních smlouvu vypovědět. Lze to považovat jako další kouřovou clonu a ohlupování veřejnosti. Moravská vodárenská pochopitelně dobrovolně od soudem uznané podvodné smlouvy neodstoupí. Ale už slibuje, že nás možná tolik okrádat nebude. Člověk bohužel nevidí ani náznak radikální změny námi volených a snad ještě oblíbených radních ve prospěch města. Sliby placených náhončích směřují přisluhovat Moravské vodárenské či Veolii a všechny odběratele Zlínského regionu okrádat a v tisku dál ohlupovat. Až do roku 2034?

Ale pozor: Celkové ztráty pro město tedy občany regionu dosahují za 12 let už více než 1,5 miliardy. Ke ztrátě vyčíslených asi 700 milionů v zisku, musíme ještě zhruba přičíst jednu miliardu, kterou jsme mohli získat z Evropské unie, tak jako peníze získaly vodárny v Kroměříži, Vsetíně a Uh. Hradišti. Jinak řečeno, pokud by Vak zůstal pod kontrolou města a obcí, nemusel si půjčovat, na investice by získal dotace a nemusel tak enormně zdražovat! Uvidíme, zda radní najdou dostatek morálky a odvahy nemravnou smlouvu vypovědět a získat majetek zpět. Zdroje pravdivých informací: www.Pravdaovodě.cz http://rebelovezmoru.cz/ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 23.4.2017

Další info:

http://rebelovezmoru.cz

pravdaovodě.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 danielhlavacek54@seznam.cz 2017-04-26 17:02
http://www.prazskypatriot.cz/dalsi-tuna-pstruhu-poputuje-tentokrat-do-zlina/ Korupce pokračuje, nebo ne. Kapitalisti nenažraný rozdávaj ryby. Všechno má být všech a všechno zadarmo...
Citovat
#2 Bedrich Pavelka 2017-04-25 20:01
A lidem je to jedno. Když tyto darebáky budete kritizovat mezi spoluobčany, tak vás málem ukamenují!!! Lidé se nezajímají o věci veřejné, nechcou se o nich vůbec bavit.Pak se nemůžou divit, že snámi tak zametají. Potom dopadnem jak američaní. Všem přeji lepší zïtřky.
Citovat
#1 damirr@volny.cz 2017-04-25 05:51
V téhle zemi se rozkradlo a rozprodalo co se dalo a korupce v tom úspěšně vítězila. A to je ten výdobytek "demokracie". A tak jsme z bláta skočili přímo do louže kapitalizmu.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře