Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zombie virus jelenů: USA jsou v pohotovosti kvůli nové zdravotní hrozbě

Nemoc je známá jako "chronické chřadnutí" a přímo postihuje lymfatické a nervové tkáně a způsobuje neurodegenerativní poruchy.

"Zombie virus jelenů", onemocnění, které přímo postihuje tisíce zvířat ve Spojených státech, vyvolalo v zemi poplach kvůli riziku, že by se mohlo dostat i k lidem.

  • zombie-virus-jelenu-usa-jsou-v-pohotovosti-kvuli-nove-zdravotni-hrozbe

Zombie virus jelenů

Jeden z nejznepokojivějších případů tohoto onemocnění se objevil nedávno v listopadu v Yellowstonu, přírodním parku ve Spojených státech, a to kvůli latentní možnosti přenosu viru na člověka.

Nemoc je známá jako "chronické chřadnutí" a přímo postihuje lymfatické a nervové tkáně, což vede k neurodegenerativním poruchám, které se u nakažených zvířat mohou projevovat různými příznaky, jako je motorická nekoordinovanost, drastický úbytek hmotnosti, apatie a další neurologické projevy. Vývoj tohoto onemocnění vede podle internetových stránek El Chubut k úhynu zvířat.

V této souvislosti odborníci doporučují prevenci, zejména lidem, kteří žijí s tímto druhem zvířat na venkově nebo kteří loví.

A podle očekávání varovali před blízkým kontaktem mezi lidmi a zvířaty, protože by to usnadnilo riziko nákazy touto nemocí.

Příznaky viru Zombie Deer

Nadměrné slinění
Rychlý a znatelný úbytek hmotnosti zvířat.
apatie nebo netečnost (leží déle než obvykle a téměř nechodí).
Nemoc se může přenášet nepřímo prostřednictvím
výkaly a močí v ohradách nebo na poli
Sliny
Krev
Konzumace masa nemocných jelenů

Zdroj: https://www.ambito.com/informacion-general/virus-del-ciervo-zombie-eeuu-alerta-una-nueva-amenaza-contra-la-salud-n5907529

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Radimír 2023-12-28 08:32
Keď nebude čo jesť, aby ich nenapadlo pytliačiť!
Citovat
#1 František 2023-12-27 10:33
Že by zase nějaký nový výrobek USA laboratoří??
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře