Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Doporučení odborníků kdy neočkovat.

Tisková zpráva

Tým odborníků sestavených společností Poočkování z. s. zabývající se dlouhodobě nežádoucími účinky očkování, v němž jsou zastoupeni jak lékaři specializující se na problematiku očkování, tak léčitelé, doporučuje vzhledem k současné epidemiologické situaci a možnosti očkování pro lidi středního věku následující:

  • doporuceni-odborniku-kdy-neockovat

1. Nedoporučujeme očkování dospělým lidem od 18 do 60 let věku, pokud k tomu neexistují nějaké závažné důvody. Všechny vakcíny na současnou virózu jsou stále v režimu testování, dlouhodobé nežádoucí účinky nejsou a ani nemohou být dosud známy. Veškerá tvrzení o bezpečnosti vycházejí z pouhého předpokladu, nikoliv ze skutečných důkazů. Existuje podezření, že očkování má vliv na hormonální rovnováhu a negativně ovlivňuje hormony zodpovědné za krvácení žen. Existují již léčebné postupy, které minimalizují rizika spojená s virózou, a očkování podle našeho odborného názoru představuje vyšší riziko než prodělání virózy. Nedoporučujeme očkování lidí v plodném věku, zejména těch, kteří ještě uvažují o rodičovství. Pro očkování vakcínou mRNA se používá moderní genetická metoda, která nikdy dříve nebyla povolena k masovému použití.

2. Nedoporučujeme očkování všem dětem, pokud k tomu neexistují nějaké závažné důvody. Existuje-li podezření, že očkování může negativně ovlivnit hormonální rovnováhu zejména žen, v období dospívání můžeme očekávat nežádoucí vliv na vývoj pohlavních orgánů dívek i chlapců. Negativní efekt se může projevit teprve za mnoho let, prokázaný statistickými metodami. Do té doby si nemůžeme být vůbec jisti tím, že očkování neovlivní plodnost a zdravý vývoj budoucích generací.

3. Z důvodu předběžné opatrnosti nedoporučujeme neočkovaným pobývat delší dobu v blízkosti očkovaných jedinců, zvláště těhotným ženám a ženám, které se právě snaží otěhotnět. Poslední dobou přibývá zpráv, že neočkovaní lidé po delším kontaktu s očkovanými vykazují nestandardní symptomy jako například bolesti hlavy, otupělost, mimomenstruační krvácení, neobvyklé výkyvy v periodě. O možnosti negativního efektu očkovaných na neočkované se uvažovalo již i v klinické studii společnosti Pfizer. Nedoporučujeme očkování lidem, kteří žijí ve společné domácnosti nebo jsou dlouhodobě v blízkém kontaktu s těhotnou ženou či ženou, která plánuje těhotenství. Tyto neobvyklé symptomy je nutné dále vědecky zkoumat, a proto doporučujeme zejména Ministerstvu zdravotnictví a SÚKLu, aby se tímto fenoménem zabývaly.

 4. O očkování by se měly zajímat výhradně lidé s velmi vysokým rizikem závažných komplikací při onemocnění virózou. To však neznamená, že bychom jim očkování doporučovali.

Za tým odborníků

Václav Hrabák
předseda Poočkování, z. s.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře