Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

OMMO ke schválenému růstu DPH

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nesouhlasíme s vládním návrhem o zvýšení DPH na 15 % a 21 %, jaký dnes prošel sněmovnou. Jde o další finanční zátěž nemalé části občanů, jejichž příjmová stránka ať už na úrovní individuální nebo rodinné není dobrá. V řadě případů je dále "přiškrcována" rušením některých sociálních výhod (slev apod.), a to zejména u osob s tělesným postižením atd.

  • ommo-ke-schvalenemu-rustu-dph

Vláda zřejmě také kalkuluje s příjmem z takto získaných prostředků do státní pokladny, aby tzv. zalepovala rozpočtové díry a finanční nedostatečnost. Vláda však ani za této situace nedokáže zaručit a efektivně ovlivnit výběr daní, daňové úniky a šířící se korupci. Tedy na jedné straně chce prostředky získat od většiny občanů, kteří se např. na korupci a další finanční trestné činnosti v žádném případě nepodílejí, přesto také oni mají doplácet na mj. takto vznikající "díry" v rozpočtu a chybějící finance.

Tento postup je dokonce v rozporu s proklamacemi pravicové politiky, neboť z nás všech činí viníky za nedobrý stav. Na druhé straně nedokáže občanům zaručit, že takto získané prostředky investuje také do prorůstových opatření, z nichž by společnost mohla ekonomicky a sociálně získat a minimálně stabilizovat svůj další rozvoj. Tento postup považujeme za nejen asociální, ale především nesprávný a z pohledu dalšího ekonomického vývoje v naší zemi zavádějící.
Hana Svobodová, 1. místopředsedkyně OMMO

Facebook komentáře