Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Já nic, já Parkanová nebo Kalouskův gambit?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • kalousek_cesky_sen
Pomalu to vypadá, že David Ráth se může stát novodobým prorokem a jeho volání po zasedání vlády či snad i celého Parlamentu ČR ve vezeňské cele se, při troše odvahy orgánů činných v trestním řízení a jejich chuti dotáhnout veškeré podezřelé indicie do úplného vyřešení, může velmi rychle naplnit.

Skoro by se chtělo věřit, že policie konečně začala pracovat a pod tlakem veřejného mínění se zbavila zbabělého alibismu ve vztahu k vládnoucí oligarchii. Není snad dne, aby se neobjevil nějaký nový, z korupce obviněný úředník, poslanec či ministr. Lavina obvinění padajících do řad mocenské vrchnosti je až natolik silná, že i předseda vlády Nečas pustil do kalhot a vzpomněl si na svoje svazácké roky, aby tak nějak po soudružsku ukázal svoji moc, ego a vysokou funkci policejním plukovníkům.

Paniku do řad vládní koalice přinesla první obviněná v kause předražených vojenských letadel CASA. Bývalá manekýna, příležitostná zpěvačka a snad i právnička Vlasta Parkanová je naprosto klasickým příkladem "kvality", která dnes v České republice vládne. Politické názory a vlastní myšlenky naprosto žádné, odborné předpoklady a znalosti nulové, vědomosti načerpané studiem komunistického práva (což je samo o sobě protimluv), ale touha po penězích, funkcích a moci mimořádná.

Bývalá ministryně obrany je esencí navoněné žumpy české politiky. Trapnost jejího jmenování na tento vládní post překonala snad již jen její současná vyjádření k letadlovému problému. Od začátku jejího působení na ministerstvu bylo nad slunce jasné, že je pouhou loutkou, která má svoji lidovou popularitou přikrýt veškeré nehoráznosti a zlodějiny odehrávající se v tomto soukromém státě ve státě. Kluci, co spolu mluví, pak ve stínu její načesané hřívy a rozpačitého úsměvu přepnuli armádní penězovod do vlastních kapes na maximální výkon.

Bylo to popsáno již v mnoha reakcích na armádní nákupy všeho možného. Každý normální, soudný a odpovědný člověk si i při nákupu toustovače do kuchyně minimálně porovná různé nabídky obchodníků a rozhodně si asi nevybere tu prodejnu, která nabízí stejné zboží za dvoj až trojnásobně vyšší ceny než konkurence. Ne tak papaláši odpovědní za nákup vojenského vybavení v Armádě ČR. Naopak. Nejdříve si schválí "nepostradatelného" prostředníka, který jim má v nákupu pomoci a poté bez jakékoliv kontroly přijmou jeho "exklusivní" nabídku. Předraženou, špatně smluvně ošetřenou, diletantskou. Poškozující stát a jeho daňové poplatníky.

Tak to chodí několik let. Ze zprostředkovatelů armádních obchodů jsou bohatí a vážení "podnikatelé", stát před bankrotem. A když se konečně jedna ze zlodějin dostane díky práci policie na světlo Boží, odpovědná bývalá ministryně blekotá něco o tom, že ona přeci smlouvu nepodepisovala, porovnat ceny jí nikdo ničím nepřikázal a ona nic, ona muzikant. Jasně patrná šedá eminence všech podobných obchodů a její stranický stínový šéf Kalosek pak celou kauzu vygraduje přirovnáním práce detektivů k obviněním z obcování se Satanem. Jestli tím myslel sebe sama je jenom věc pohledu na celý případ.

V kontextu této a dalších podobných korupčních zlodějin, které postupně vyplavávají na hladinu žumpy zvané česká politická scéna se ukazuje, že kradou snad všichni, kteří se mohou jen dotknout daňovým poplatníkům odebraných peněz. Nic jim není svaté, před ničím se nezastaví. Navíc mají ještě tu drzost před celým národem "plakat a naříkat" jak je na tom naše vlast špatně na příjmové stránce státního rozpočtu, jak je třeba "reformovat" (tedy v jejich podání dále zvyšovat daně), jak je třeba přidat na přísnosti při jejich výběru a jak třeba není na zdravotní pomůcky či léky pro vážně nemocné spoluobčany.

Chce se mi z toho zvracet. Ze všech těch nafoukaných, narcisistických, všehoschopných mocichtivých a nenažraných politických primadon, kteří si udělali ze "služby lidu" jen obyčejné zlodějské řemeslo. Ze všech, kteří se zasloužili o současnou morální, právní i daňovou džungli, ze které těží jen ti, kteří mají správné konexe, hromady nakradených peněz a absolutní absenci svědomí, cti a charakteru. Chce se mi zvracet z toho, že po pádu socialismu bolševického typu jsme připustili jeho návrat v maskované europodobě dotací, regulací a šikany produktivních obyvatel. Jedny hovada ve funkcích jen nahradili jejich kamarádi, známí, spolupracovníci či příbuzní. Systém se nezměnil.

Parkanová, Kalousek i Nečas ať si strčí svoje stupidní výmluvy či trapné chlapácké natřásání peří do zadnice. Nevěřím jim ani slovo. Pokud by to bylo tak, jak se nám snaží prezentovat, jsou to naprosto nekompetentní tupci, kteří snad neumí ani číst a počítat do deseti. Každý Jožka Vyskoč z Horní Dolní by pak dokázal stát řídit lépe než oni. Co si vlastně o svých zotročených daňových poplatnících myslí? Že si donekonečna necháme kálet na hlavu a s ohnutým hřbetem budeme tleskat jejich drzým bonmotům, nesmyslným výmluvám či demagogickým projevům? Mají nás za tupé nemyslící stádo, které každý den "kvalitně" podojeno půjde spokojeně spát za kbelík pomejí do žlabu?

To si mohou zkoušet na svoje zfanatizované příznivce komunisti či na levně nakoupené pívopárkové příznivce socialisti. Nikoliv představitelé stran, které se deklarují jako pravicové! Jen trochu myslící tvor dokáže okamžitě rozeznat slabomyslnou přetvářku a primární cíle partajních band. Divadlo pro voliče s levicí a pravicí hrají s politiky už jen presstitutky z více či méně bulvárních plátků. Pohár trpělivosti přetekl.

Parkanovou vydat, orgány činné v trestním řízení nechat konat, třeba bývalá umělkyně zazpívá nejlepší song své kariéry. A třeba pak bude mít David Ráth na cele nové kamarády. Nebude v naší vlasti lépe, dokud se vzduch nepročistí. Franta Ringo Čech dle svých osobních zkušeností z pobytu v Parlamentu ČR odhadoval počet poctivých, nekradnoucích zastupitelů na 10%. Děsivé číslo, byť je to možná malá nadsázka, ale poslední vývoj ukazuje, že o mnoho přestřelené určitě není. To si opravdu máme nechat líbit a stále se tvářit, že je to v pohodě?

Pokud sněmovna Vlastu Parkanovou nevydá, bude evidentní, komu to nejvíce prospěje. Zároveň však klesne morální dno české politiky o dalších pár pater níže. Již dlouho musíme přihlížet jak si naši mocní vybudovali za naše peníze socialistický ráj na Zemi. Ráj plný rozkradených dotací, zbytečných předražených projektů s korupční nadhodnotou, nepřehledných eurofondů podporujících převážně vyvolené a deformující volný trh, ráj pro rudé národohospodáře a sociální inženýry, kteří klidně udaní vlastní produktivní obyvatelstvo k smrti, zadluží několik budoucích generací a z vysoka kašlou na potřebné, jen aby měli čím plnit soukromá a stranická koryta.

To může skončit jen dvěma způsoby. Totálním krachem naší vlasti nebo odstavením od moci zlodějů, kteří přežívají jen jako nenasytní paraziti vysávající státní pokladnu. Která cesta je nám souzena? Jak zahraje Kalousek svůj životní gambit? Jak jej budou hrát podobně čpící vládní panáci, poslanci, hejtmani či úředníci?

zdroj: http://kriz.blog.idnes.cz/c/275682/Ja-nic-ja-Parkanova-nebo-Kalouskuv-gambit.html

Facebook komentáře