Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

“Vzbouřené kundy“ /s laskavým svolením českého pana prezidenta/ a několik souvisejících zamyšlení

Ve zdejším groteskně křivém prostředí vytvořeném většinovými účastníky CFP, jsem se za zdvořilé vyjadřování svých počestných názorů stal čímsi jako „veřejný nepřítel číslo 1“.

U svého článku, kterým jsem zdvořile kritizoval neskutečnou pokleslost překladu anglického slůvka „pussy“, se kterým k údivu nejen kulturní většiny národa přišel v oficiálním rozhlasovém projevu z Lán náš současný prezident, jsem od většinové účastnické obce sklidil smršť nevole, přesněji řečeno, smršť nadávek a urážek svého duševního zdraví.

  • vzbourene-kundy-s-laskavym-svolenim-ceskeho-pana-prezidenta-a-nekolik-souvisejicich-zamysleni

 

Z určitého úhlu pohledu, zejména z pohledu občanů ztotožňujících se s heslem „s funkcí přichází i moudrost“ čili příznivců totalit a niterných odpůrců demokratických pořádků, je i zdvořilá kritika nejvyššího státníka, ať našeho Miloše Zemana nebo nejvyššího představitele Kremlu, Vladimíra Vladiníroviče Putina – personifikujícího pro české popírače zločinů komunizmu to nejúctyhodnější co existuje na současné mezinárodní scéně, něco naprosto podlého, nízkého a zavrženíhodného. Stačí se podívat do diskuze ke zmíněnému článku „Znepokojení nad kondicí pana prezidenta“, kde výroky diskutérů o tom, že já „nemám ani setinu IQ Miloše Zemana“, patří k nejkorektnějším.

Z vrozeného smyslu pro specifický druh humoru /možná sám sebe obelhávám, když myslím, že třeba jde o humor suchý – anglický?/, proto v názvu této úvahy cituji doslova z „osobité překladatelské studánky moudrostí“ našeho současného nejvyššího státního představitele. K tomu veřejně dodávám, že respektování prezidentova vkusu a jazykových znalostí aplikací jím favorizovaného českého překladu anglického slůvka „pussy“, myslím jako „důkaz svého upřímného pokání“, ke kterému jsem dospěl pod vlivem „moudré negativní odezvy zasloužilých účastníků CFP“ na můj výše zmíněný článek.

Přemýšlím, čím bych se obdobně asi mohl káti za své závažné charakterové a intelektuální selhání/?/, když jsem článkem „Ruské prokletí“ očernil „světlou památku“ soudruhů Lenina, Stalina a jejich současného následovatele -  váženého ruského prezidenta Putina, který svou nezpochybnitelnou duševní výkonnost a důkaz znamenitého duševního zdraví, poskytl třídně uvědomělé části české veřejnosti svým loňským „moudrým rozhodnutím“ o nutnosti násilného odebrání poloostrova Krymu sousednímu samostatnému státu Ukrajina ruským vojskem a dosud trvající podporou východoukrajinských protivládních vzbouřenců nejmodernějšími těžkými ruskými zbraněmi a ruskou armádou, vše doprovázeno státníkovým usilovným zapíráním nezpochybnitelných důkazů z leteckého a kosmického snímkování a dalších zdrojů, které „zavilí nepřátelé Ruska za oceánem a v Bruselu“ mají k dispozici.

Co „srovnatelně moudrého“ ke znamenitému Zemanově překladu slůvka „pussy“ pronesl ruský prezident? Není toho málo. Když za výraz „utlačovaní sudetští soukmenovci“, kterým zdobil své projevy Adolf Hitler ve druhé polovině třicátých let uplynulého století, dosadíme výraz „ruští krajané na Ukrajině“ a za „Německo“ v Hitlerových proslovech o „nespravedlivém uspořádání světa a postavení Německa“, kterými zdůvodňoval masivní zbrojení a přípravu německého národa na válku, dosadíme „Rusko“, překvapivě zaznamenáme, že Vladimír Putin věrně opakuje právě to, čím Adolf Hitler rozpoutal druhou celosvětovou válečnou katastrofu.

Jaké „pokání“ k současné kampani ruského prezidenta mám projevit jako občan ČR, který nikdy neměl rád žádné okupanty, ani nacistické, které znal pouze z vyprávění, a ani následující sovětské, které zažil již osobně a který si nepřeje ani třetí světovou válku, o kterou současný prezident Ruska, pokud je duševně zdravý, usiluje vědomě, anebo pokud duševně zdráv plně není, lze mu jako polehčující okolnost uznat, že porušováním mezinárodního práva a platných ruských závazků vůči Ukrajině a OSN, ohrožuje evropský a světový mír, možná aniž by si toho byl plně vědom?

Odověď na otázku „Jak bych měl odčinit své provinění, spočívající v „podlém zpochybnění“ skvělé duševní kondice prezidenta Putina?“, naznačil ve svém „moudrém“ článku věnovaném jmenovitě přímo mně, vážený kolega bloger – Jiří Baťa. Mimo jiné uvádí - „..... otázku zdravotního, potažmo psychického stavu mnoha vůdců a osobností světových dějin by bylo možné, pokud by k tomu byly stejné důvody jaké má pan Victorin rovněž zpochybnit, resp. považovat za nenormální či nějak postižené, jenže není vyloučeno, že právě v tom spočívá jejich genialita. To potvrzuje jak existence osobností Stalina, Hitlera nebo Pinocheta, které jakkoliv lze považovat za zrůdy lidské společnosti, byli svým způsobem géniové..../citace třetího odstavce článku „To nemyslíte vážně, pane Victorine, že ne? Aneb také: zoufalí lidé konají zoufalé činy“ pana Jiřího Bati/.

Tak tedy – vážený pane kolego Jiří Baťo a všichni sympatizanti jmenovaného čili popírači komunistických zločinů a mí úporní kritici, mám zde začít chválit, panem Baťou zmíněnou „genialitu“ Adolfa Hitlera?

Vážení CANCC /česky Klub agresivních popíračů komunistických zločinů – viz můj článek ze 17. t. m./, těším se na novou „zajímavou a plodnou diskuzi“!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 tomkacenka@centrum.cz 2015-02-20 12:55
Já si celý život myslím, že VŠB je Vysoká škola báňská, ale jak to tak vypadá je to vysoká škola blbů.
Citovat
#4 tomkacenka@centrum.cz 2015-02-19 12:12
Ignorujte už prosím vás články toho blba. Jinak vám nedá pokoj. Vždyť je to sprostý ubožák, který místo inteligentní argumentace všechny co s ním nesouhlasí napadá a uráží. Jedině tak tu může být normální slušná diskuze. Myslím si,že pár jeho článků bez komentářů a bude klid a odtáhne někam jinam.
Citovat
#3 Jan Kopeček 2015-02-19 12:08
Pane, vy nejste nepřítelem. Vy jste jenom silně zamindrákovaný vůl. Nepřátele vyrábějí právě takoví, jako jste vy.
Citovat
#2 zreo@seznam.cz 2015-02-18 23:03
Soudruhu Victorine! Připomínám, že komunismus který tak kritizuješ je západním vynálezem. Trockij byl financován a školen USA, Vladimír Uljanov Německem, vsazeni do vlaku nacpaného zlatem udělali takovou revoluci, že si z její kritiky snažíš udělat ostruhy po bezmála jak sto letech. Na tomhle nic neokecáš, všichni tady vidí jak se upoceně snažíš ohromit svými "duchaplnými" texty a jen tobě nedošlo, že už na to nemáš. Seš starej! Nejen věkem, ale hlavně mentálně..Tak soudruhu, jestli máš odvahu, tak se pokus tohle vyvrátit. Pokud se ti to podaří, veřejně se ti omluvím za soudružské oslovení a tykání.Upozorňu ju tě, že na odvedení tématu jiným směrem nehraju a řeči o nepotřebě se mnou diskutovat si strč za obraz svého kloubouku, odraženého z leštěného nerez plechu a zvěčněného na tvém fakebooku.Tohle je veřejná výzva a všichni zde ji vidí. Tvoje případná ignorance této výzvy bude všemi přítomnými chápána jako důkaz tvé slabosti,stáří a neschopnosti se všemi důsledky. Jan Tomšů
Citovat
#1 damirr@volny.cz 2015-02-18 20:33
Opět tady máme moudra páně Victorina. Člověk jen žasne nad neúnavností a "vtíravostí" pisatele, který je už zřejmě postižen nějakou touhou přesvědčovat své okolí svou "moudrostí", ač ho už téměř všichni mají rádi jako "osinu" v zadku. A to je jen slabé přirovnání. Proč se tolik vnucuje zdejším komentujícím? Copak nechápe, že o jeho bludy nemá takřka nikdo zájem? Zřejmě jeho chápání má utkvělou vizi nějaké virtuální pochybné pravdy. Asi to bude opravdu nějaká vážná porucha myšlení.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře