Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kdo je opravdovou bezpečnostní hrozbou?

V posledních dnech vyšlo v různých mainstreamových (čti Bakalových) médiích několik nelichotivých či přímo nenávistných článků, týkajících se Rhodoského fóra a hlavně účasti prezidenta ČR na něm.

http://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-na-rhodu-uz-nas-ridi-ruske-tajne-sluzby-zrejme-ano/r~8651dec8472b11e4862d002590604f2e/

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=23763

http://respekt.ihned.cz/c1-62848820-milos-zeman-vede-dialog-civilizaci-v-rezii-moskvy

-- 

 

 

  • kdo-je-opravdovou-bezpecnostni-hrozbou

V této souvislosti byla zmiňována hlavně osoba zakladatele a prezidenta tohoto fóra pana Vladimíra Jakunina. Byla, kromě jiného, široce propírána jeho minulost, vztahy s Putinem, ale i jeho současnost. Některými českými komentátory byl označován za ruského oligarchu, přítele Putina a bývalého agenta KGB, jenž se v současnosti nachází na sankčním seznamu USA a Austrálie. Nechci tato tvrzení zpochybňovat. Zcela jistě je to bohatý člověk a o původu jeho majetku lze vést diskuzi. Ostatně stejně jako o původu majetku třeba M.Kocába, P.Kellnera nebo Z.Bakaly...  Rovněž bývalé členství v KGB, stejně tak jako v StB nebo Stasi či CIA… nikomu ke cti neslouží. V mnohém lze tedy s obsahem zmiňovaných komentářů souhlasit, ale bylo-li řečeno „A“, je dobré říct si i „B“.

“Oligarcha“ Jakunin (v současné době ředitel státní společnosti Ruské dráhy) založil před 12-ti lety Světové veřejné fórum (SVF) a svoje peníze zřejmě utrácí i na jeho organizaci, což je zcela jistě bohulibá aktivita. O čem se tedy na tom Jakuninově fóru jedná? Nevím jak na minulých ročnících, ale na tomto se jednalo třeba o nutnosti a možnostech řešení konfliktů ve světě mírovou cestou nebo o úloze spirituality v řešení konfliktů. A na tato témata tam vystupovali přední myslitelé a politici z celého světa. Navíc hlavní přednáškový a diskusní program byl doprovázen bohatým kulturním programech, například koncerty nebo i semináři o hudbě. Jako osobní účastník tohoto fóra jsem na jeho programu neshledal nic závadného. Dokonce mě ani nikdo neverboval do služeb FSB či GRU.

Je tudíž zajímavé, že takovéto fórum je různými způsoby dehonestováno a účast českého prezidenta na něm označována za národní ostudu a bezpečnostní riziko pro náš stát. Účastnil jsem se i Fóra 2000 založeného Václavem Havlem a tudíž můžu srovnávat. Nechci srovnávat organizaci, která bývá, a i v tomto případě byla, z ruské strany perfektní, tudíž lepší než na Fóru 2000, protože o formu tady ani tak nejde, ale zajímavé by bylo srovnání účastníků těchto dvou významných veřejných fór.

Tak teda, tohoto roku se Rhodoského fóra, kromě Vladimíra Jakunina, mimochodem nositele mnoha ruských, ale i mezinárodních ocenění a řádů (viz. Wiki), a českého prezidenta Miloše Zemana, účastnili profesor Akeel Bilgrami, profesor Fred R. Dallmayr, profesor Richard Falk, profesor Hans Köchler, Matthias Platzeck, Dr Walter Schwimmer….

Spoluzakladatelem SVF a jeho pravidelným účastníkem až do své smrti, tudíž do roku 2010, byl třeba i indický myslitel a vědec Jagdish Kapur (1920-2010). Abych byl upřímný, tak nikoho z nich v podstatě neznám, ale kdo z vás bude chtít, může si je vygůglovat.

Zato až moc dobře známe, nejen já, ale zcela jistě i vy, některé pravidelné účastníky Fóra 2000. Tak například v roce 2013 se Fóra 2000 účastnili, mimo jiné: Tomáš Halík (?), Efrajim Halevi (bývalý ředitel izraelské tajné služby Mossad), Barbara Haig (ředitelka pro politiku a strategii National Endowment for Democracy), Carlos García Peréz (ředitel rádia a TV Martí Kuba), Jeffrey Gedmin (výkonný ředitel Legatum Institute a bývalý prezident Radio Free Europe), Kevin Klize (Prezident Radio Free Europe), Šimon Pánek (organizace Člověk v tísni - řízená CIA), Karel Schwarzenber (člen Bilderbergu), Alexander Vondra (ze slušnosti bez komentáře), Christopher Walker (National Endowment for Democracy), Michael Žantovský (Aspen Institute Praha), Irina Lagunina (ředitelka ruského vysílání Rádio Svobodná Evropa), Pavel Bělobrádek, Martin Bursík a mnoho dalších agentů CIA a ředitelů "lidsko-právních" organizací řízených CIA...

Co je Radio Free Europe (dnešní Rádio Svoboda – sídlící v ulici Vinohradské u stanice metra Želivského), National Endowment For Democracy, radio a TV Martí, Aspen Institute či Člověk v tísni již všichni velmi dobře víme. Ti co to neví, si tyto organizace můžou vyhledat třeba na našich stránkách. V minulých letech se Fóra 2000 účastnili například i Bill Clinton nebo Madeleine Albright alias „balkánská řeznice“, která mimo jiné proslula i výrokem, že půl milionu obětí z řad dětí stálo za sankce uvalené na Írák.

Mně osobně nevadí dokonce ani Fórum 2000, nebo jiná veřejná fóra, na kterých se diskutuje a kde se hledají řešení problémů.

Co mě ale děsí, jsou fóra neveřejná tajná, spiklenecká, která se konají za ochrany policejních kordonů, na kterých tisíckrát bohatší a vlivnější lidé, než je Jakunin, jednají za zavřenými dveřmi, bez přístupu veřejnosti, například třeba o tom, kdo si zaslouží „pozornost“ třeba amerických bombardérů či dronů a jejich bomb s ochuzeným uranem, nebo o tom, kdo si zaslouží ještě vůbec žít na planetě Zemi. Možná je to jen náhoda, ale přesně takových setkání, různých tajných skupin či pochybných elit, se účastní ti samí lidé, kteří řeční i na Fóru 2000. To ale pánům Urbanům a Fendrychům (aktuakne.cz) či Spurným (respekt.ihned.cz) dech nevyráží.

Tato tajná setkání jsou tak "zajímavá", že ani narkoleptik Karel Schwarzenberg po celou dobu jejich přednášek nepřivře ani jedno oko (nejspíš hrůzou), natož aby upadl do hlubokého bezvědomí, jako při jednáních v Poslanecké sněmovně PČR, kde se dle něj  „tlachají samé bláboly“.  Nedávno se dokonce prořekl, o čem tam tito pánové a dámy jednají. Tak věřte, že se tam nejedná o ničem menším, než je bombardování suverénních států, jejichž režimy zrovna v té době nejsou po vůli nadlidem, kteří tahají za nitky všech západních vlád. Jak jsem se již zmínil, jednají tam dokonce o redukci počtu obyvatel na této planetě, protože se jim zdá, že nás na planetě Zemi žije již příliš. Pro jejich účely, tudíž obsluhu jejich potřeb, by prý stačila cca miliarda a půl.

Takže, je-li dle některých komentátorů Miloš Zeman bezpečnostním rizikem pro tento stát jen proto, že navštívil Rhodoské fórum, bojím se, že pánové jako Karel Schwarzenberg, Alexander Vondra a další účastníci schůzek tajných spolků jako Bilderberg nebo Trilaterální komise jsou bezpečnostní hrozbou pro celé lidstvo neřkuli celou planetu Zemi.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře