Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

A je to tady. "Na romských životech záleží!"

Monika Hrabáková

Ráda bych se vyjádřila k teplickému případu úmrtí našeho romského spoluobčana, který chvíli před policejním zákrokem zfetovaný a křičící mlátil do okolostojících aut pěstmi a po policejním zákroku zemřel - na PŘEDÁVKOVÁNÍ, kterýžto výsledek je součástí soudní pitevní zprávy, zdroj níže.

Případu se samozřejmě okamžitě chytla Romea a zahlédla jsem, že i Piráti, a oba tyto týmy začaly do éteru pouštět heslo "Na romských životech záleží".

  • a-je-to-tady-na-romskych-zivotech-zalezi

Takové heslo je v mých očích, ve státě, kde to nejsou Romové, kdo má strach ze skupinky bílých, ale jsou to bílí, kdo má strach ze skupinky Romů, opravdu směšné a pobuřující. Jako mladší jsem takovou férovku bohužel zažila na vlastní kůži.

Nazývat zesnulého Roma českým Floydem je na jednu stranu též směšné, na druhou stranu až ironicky akurátní.

Oba pod vlivem drog, oba s určitou nekalou minulostí, oba zemřeli po policejním zákroku. Odvažuji se tvrdit, že smrt obou mají na svědomí drogy, ale v Americe se tehdy báli hodit vinu na někoho jiného než na bílého policajta, což je u nás ten šťastný rozdíl mezi USA a ČR.

A ještě bych se ráda vyjádřila k těm, co obviňují naší policii s nepřiměřeného zákroku: víte vůbec, jakou sílu má člověk sjetý například na pervitinu? S takovým člověkem by měla problém i skupinka policistů. Buďme rádi, že u nás funguje policie aspoň tak, jak funguje, a prosím - nezabředávejme zbytečně do vykonstruovaných problémů, jako do nich zabředli na západ od nás.

Jsme snad národ chytrých a normálních Čechů, ne uražených sněhových vloček.

https://www.idnes.cz/.../zasah-policie-zdrogovany-muz...

Zdroj: FB Moniky Hrabákové

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře