Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Další agrese proti mladému Romovi ze strany ukrajinských migrantů

/Pozn. CFP!: Před pár dny jsme obdrželi email od zástupců ostravské romské komunity s žádostí o zveřejnění následujícího textu. Text zveřejňujeme i s úvodním komentářem. Pravdivost údajů, v něm uvedených, bohužel neumíme ověřit./

---------------------

Pomoc proti bezpráví ukrajinských uprchlíků

Vážená redakce,

my (ostravská romská komunita) jsme Vám již psali o množících se útocích na Romy a jsme velmi vděční, že jste měli odvahu zveřejnit text o zvěrstvech Ukrajinců.

Situace se bohužel nezměnila. Ukrajinci nadále útočí na naše muže a ženy jen proto, že jsme Romové. Policie nyní jednoduše odmítá reagovat a tyto útoky ignoruje. Dnes vás opět žádám o zveřejnění textu o útoku na našeho bratra. Byl bych rád, kdybyste můj text opět zveřejnili.

S pozdravem,
Denisa Joniová

  • dalsi-agrese-proti-mlademu-romovi-ze-strany-ukrajinskych-migrantu
 
_____________________________________________________________

Další agrese proti mladému Romovi ze strany ukrajinských migrantů

V České republice se množí případy napadených občanů ČR ze strany mladých ukrajinských migrantů. V poslední době napadají tito ukrajinští migranti, zejména romskou komunitu. Zda tyto události vyprovokovala vražda mladého Roma počátkem června v Brně, kde tento případ vyvolal celostátní nepokoje mezi těmito komunitami a na mnoha místech také demonstrace romských obyvatel jelikož případů přibývá policie ČR a hlavní media, prý z důvodů nevyvolávání rasové či etnické nenávisti neuvádějí že jde o ukrajinské migranty.

K vraždě rómského mladíka (23 let), podle tehdejších zpráv policie ČR uvedla že se na internetu vyrojily informace, že útočníkem byl Ukrajinec, jemuž vadila hlasitá hudba, již v tramvaji pouštěli romští mladíci. Bližší okolnosti konfliktu však dosud udajně tehdy nejbyly známy, policisté pak žádali o informace a hlaedala svědky. „Pokud nebudou vyslechnuti všichni svědci, nemůžeme být sdílnější,“ uvedl tehdy policejní mluvčí Pavel Šváb.

Romové samy často upozorňují na tyto, či podobné konflikty. Upozorňují i na tento přístup příslušných orgánů a hlavních medií. Jedním z aktivních Rómů a občanský aktivista je David Mezei. Tento člověk zaznamenává a registruje všechny případy potyček, přepadení a násilných i nenásilných činnů, které v České republice způsobují ukrajinští migranti. Nedávno opět natočil krátké video s vyjádřením k násilnému přepadení, a zároveň natočil přímé svedectví s obětí tohoto dalšího nasilného činnu. David Mezei sdělil ve svém z poslední facebookových příspěvků:

„Zdravím. Jsem aktivista v České republice, který bojuje proti porušování zákonu a kde dochází napadlení v České republice a věci se neřeší tady u nás. Chtěl bych podělit o jednu zkušenost s jedním klukem, kterému se stalo, kde došlo napadlení v Lavizově a napadli ho tři lidi ukrajinského původu a všechno to mělo vzniknout na tom základě, že chtěli půjčit telefony opětovně. Oni si hledají záminky telefony, cigarety a pokud člověk nevýjde vstříct, tak člověka napadají, ale jsou schopní ho napadnout jakože hodně ve většině. Takže tady jsem teď s klukem, kterého jsem přivedl, ať vám poví tento příběh.“ uvádí David Mezei ve své video-příspěvku.

A svědek vypráví: „No, takže jsem šel do Lidlů, do Avěřova. Že si nakoupím. No a z ničeho, nic. Jak jsem vylezl z obchodu. Obrátili se na mě, aby jsem jim půjčil telefon. Jo, jak jsem řekl, že nedám napadli mne.“ David Mezei pokračoval otázkou: „A napadli tě? A v jakém byli rozmezí věkovém? Byl jsi u doktora nebo něco? “ Svědek pokračuje: „Možná mohlo byt 30-35 max. 30-35 roku. Byli nafetovaní. Ano, byl jsem u doktora, protože jsem měl naražené žebro a byl jsem celý domlácený.“
https://www.facebook.com/…739

David Mezei pokračuje otázkou, jestli dotyčný tento nasilný trestný čin oznámit na policii České republiky. Mladý muž, který byl obětí této agrese, mu odpověděl, že na Policii ČR mu řekli, že prostě s tím nic nemůžou prý udělat. David Mezei se veřejně obrací na společnost a vyzývá, aby tyto skutky nebyly nespravedlivě zamlčovány.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 tk 2023-11-25 17:46
Copak, nelíbí se jim jejich vlastní medicína? To je od ukáček jediná pozitivní věc, nenechají si srát na hlavu od cigánů.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře