Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

BÍLÉ LINKY

NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (156) BÍLÉ LINKY

Dnešní nedělník bude nezvykle krátký. Vlastně je to jen taková prosba o podporu. Ne moji, ale jednoho z našich členů, který – podobně jako já kdysi – čelí trestnímu stíhání za gumové paragrafy hanobení národa, rasy či popírání genocidia. Předseda nymburské místní organizace Národní demokracie Pavel Tobiáš byl už loni na jaře „navštíven“ policejním komandem, které mu provedlo domovní prohlídku.

Přijelo několik aut, zakuklenci s pistolemi prohledali dům, zabavili počítač, mobil a všechny knihy… Důvod – prý extrémismus, asi nějaké texty na facebooku či co, sdělení obvinění, které Pavel obdržel někdy před Vánocemi, jsem nečetl…

  • bile-linky
  • bile-linky

Že u nás máme svobodu slova jen na papíře, vím už od chvíle, kdy jsem byl podobně odsouzen i já někdy v roce 2017. Odkroutil jsem si tři roky podmínky. Od té doby se k určitým tématům nevyjadřuji, odešel jsem z facebooku a nepoužívám ho. Facebook je místo, kde nám naši ideoví nepřátelé mohou spílat a mohou nás urážet, nadávat nám a vyhrožovat, ale nic se jim nestane, dokonce mohou vyzývat k násilí vůči skupině osob (například Rusům) a facebook to blahosklonně toleruje, nemaže, vlastně tomu fandí. Ale zkuste tam vyjádřit názor, který jde proti establišmentu a je s vámi amen. A můžete být klidně americký prezident Donald Trump a nic vám nepomůže. Své o tom vědí desítky či spíše stovky našich spoluobčanů, kteří si dovolili kritizovat covid, vakcínu, Ukrajinu či nejnověji například policejní zásah na Fildě.

Někdy to režim řeší méně, někdy více teatrálně. Nedávno po internetu kolující video, jak „příslušníci“ navštívili paní na schodech paneláku, že ji jdou vyslechnout kvůli něčemu, co napsala, bylo mrazivé – i bez policejního komanda a bez domovní prohlídky. Když za vámi ale přijdou zakuklenci až do práce, není to nic příjemného. A trestní stíhání, kdy si musíte platit advokáta, abyste neskončili ve vězení, je už samo o sobě trestem, zvláště v době, kdy řádí inflace a Fialova drahota.

Pavel se živí jako umělecký brusič skla. Má zlaté ručičky. Je to krásná práce, i když náročná. Ve svém volném čase vytváří jedinečné a originální výrobky. Vytvořil si internetový obchůdek, ve kterém se můžete podívat, jak broušené sklo vzniká.

Pavel bude potřebovat peníze na právníka, ale nechce o ně žadonit. Je podle něj lepší, když ho lidé podpoří tím, že si od něj něco koupí. Podporují tak navíc ruční práci, která je dnes stále vzácnější.

Takže asi tak – mrkněte na ateliér Bílé linky a chcete-li Pavlovi pomoci, můžete si tam něco objednat.

Vlasti a národu zdar!

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/nedelnik-adama-b-bartose-156-bile-linky/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře