Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Špatný prezident je ochlasta. Dobrý prezident byl snad příkladný abstinent?

                    Nedávno jsem měl tu čest, přesněji řečeno smůlu dostat se, formou nevyžádaného emailu, do styku s písničkářem Pepou Nosem.  Na rozdíl od Jaroslava Hutky, o kterém bude řeč později, se pan Nos vůči cizímu člověku (tedy mé maličkosti), aniž k tomu kromě mého osobního názoru měl nějaký důvod se zachoval, no jak bych to nazval, aby to bylo publikovatelné, jako  pravičácký ksindl. Pan Nos, pravdoláskař, se choval a vyjadřoval způsobem zde nepublikovatelným jenom proto, že jsem napsal něco v tom smyslu, že i minulý režim měl jistá pozitivní místa a naopak, že od listopadu 89 se toho očekávalo mnohem víc, než čeho bylo dosaženo. Nepřeji vám znát jeho reakci, ale to není důvod, proč píši o písničkářích. 

  • spatny-prezident-je-ochlasta-dobry-prezident-byl-snad-prikladny-abstinent

     V Parlamentních listech se k podobné problematice vyjádřil jiný písničkář, Jaroslav Hutka. Nevím, jestli to bylo při vědomí toho, že vyslovené názory a postoje budou veřejně  publikovány, byly názory a hodnocení vysloveny,  řekl bych velmi uhlazené, decentní a kulantní, výjimku udělal až v případě prezidenta Zemana, kde už svou decentnost  a kulantnost odložil bokem. Co mne však přivedlo k záměru napsat toto krátké pojednání byl neskonale paranoidní příměr, který pan Hutka vyslovil k osobě Václava Havla, jeho přítele a oblíbence (odtud pramení jeho vyznání) cituji, že  Václav Havel byl takové „sluníčko“, prostě svítil... A to jeho světlo stále je“. Jeho velmi nekritický osobní názor mu nehodlám v žádném případě upírat, ovšem jestliže se na druhé straně vyjádří o prezidentu Miloši  Zemanovi, žeJe to balvan, takový brutální člověk, který se stal prezidentem. Opilec, který uráží, který vlastně jenom sám má pravdu. Cokoliv si překroutí, jak se mu to líbí“, pak nechť pan Hutka promine, ale obávám se, že pan Hutka tento názor vyslovil rovněž pod vlivem alkoholu tvrdíc, že to co říká, je pravda. Tím bych vlastně potvrdil stejně velkou pitomost, jakou tvrdí o prezidentu Zemanovi. Jenže věci se mají úplně jinak.

     Když už jsme u toho požívání alkoholu, chce-li pan Hutka tvrdit o M. Zemanovi, že je to opilec, pak nechť se stejně otevřeně a pravdivě  vyjádří o požívání alkoholu jeho „sluníčka“ Václava Havla. V době, kdy Havel nebyl prezidentem, pokud nelžou jeho bývalí nejbližší spolupracovníci řada jiných důkazů, což si nemyslím, Havel chlastal první ligu a ne jednou se zlil pod obraz, jednou dokonce až tak, že upadl do potoka a přivodil si zápal plic! Ovšem to  prý „bejvávalo“, ve funkci prezidenta se již Havel hodně ovládal, i když nelze říct, že by zrovna abstinoval. Totéž lze říct o M. Zemanovi. To, že se ukřivděná paní M. Němcová zcela lživě a  mstivě vyjádřila, že z M. Zemana cítila alkohol při otevírání pokladu na Pražském hradě, kdy M. Zeman projevil nejistou chůzi ještě  neznamená, že byl opilý a už vůbec není důvod, aby byl označován za opilce! Mj. mám podobné zdravotní problémy a mohu potvrdit, že ne vždy si jsem , zvláště při chůzi po schodech, naprosto jistý. Ovšem od pana Hutky to není zrovna  relevantní konstatování faktů, ale využití možnosti kopnout si do prezidenta v době, kdy  je to „IN“ a kdy si do něj kopne kde kdo, bez následků, mnohdy dokonce s aplausem.

     Co však mohu kvitovat pozitivně, je názor, vyslovený na Václava Klause, o kterém se pan Hutka vyjádřil, že je to „... taková temná hvězda, černá díra v tom vesmíru, která i to světlo do sebe vtáhne a je to takové neprůhledné, temné, nebezpečné. Takový jakoby ze sklepa“. Není to sice nejpřesnější a nejúplnější vyjádření, ale je hodně blízko realitě. Ve srovnání s diametrálně odlišným  Hutkovým totálně ujetým názorem na Havla kontra Zemana, je charakteristika Klause mnohem přijatelnější.  Nicméně, pan Hutka, jakkoliv je do Václava Havla zalíbený, měl by korigovat názor na jeho osobu. V lepším případě alespoň co se alkoholu týká, řeč o dalších jeho nedostatcích  je již  na jinou kapitolu. Stejně tak by se pan Hutka měl poněkud zdrženlivěji vyjadřovat na adresu prezidenta Zemana a to i přesto, že jej na rozdíl od Havla rád nemá a proto jej tedy ani nemusí. To ovšem neznamená, že na něj bude kydat špínu jenom proto,  aby nezůstal stranou od nechutných aktivit  jisté skupiny lidí knížecí kavalérie, kteří se spikli proti Zemanovi, aby mu za jeho postoje a názory „dali co proto“! To opravdu, ale opravdu (V.Klaus) není  morální a už vůbec ne demokratické!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře