Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tak, jak to tehdy vlastně bylo...? Dozvíme se to někdy?

Tedy se nám pan Zifčák po 34 letech (prý už o tom dnes hovořit smí...) rozpovídal o tom, jak byl naší tehdejší STB připravován a následně řízen k provedení puče v Československé socialistické republice v roce 1989, včetně toho, jak pak sehrál tu slavnou mrtvolu zavražděného studenta Martina Šmída.

Hovoří hodně otevřené, ale některé odpovědi jakoby minul. Například, proč byl nutný tak brutální zásah na Národní třídě, to dopředu neplánovali? Nebo byli oklamáni? Ono je něco jiného sehrát roli mrtvoly studenta z důvodu vybuzení spící společnosti  a něco zcela jiného brutálně zbít uzamčený dav lidí s tím, že jen zázrakem tam tehdy nebyli další mrtví (vím ze zkušenosti blízké osoby, byla tam tehdy moje pozdější manželka).

  • tak-jak-to-tehdy-vlastne-bylo-dozvime-se-to-nekdy
Kdysi, před mnoha a mnoha lety, mi jeden můj zdroj říkal, že ty tzv. červené barety, zasahující na Národní třídě, byly západní, vojenští, profesionální žoldáci, dopraveni sem letecky ze západu a následně patřičně ustrojeni do našich uniforem? Proč, říkal jsem si tehdy? No, napadá mne dnes: Oni neměli k našim lidem žádný vztah a byli schopni, na rozdíl od jiných našich složek, čehokoliv... a navíc - splnili svůj praktický díl společně naplánovaného, zpravodajského úkolu s tím, že zůstanou trvale bezejmenní, ať už se to tady později otočí tam nebo tam! Kdo ví, bude to někdy objasněno a zveřejněno...?
 
A Zifčák dále víceméně zcela míjí otázku, kdo to tehdy řídil z těch vysokých, řídících pozic (on byl jen výše postavený, zpravodajský pěšák), tedy míjí otázku vzájemné spolupráce a řízení tohoto puče ze strany CIA, KGB a naší STB (nejspíš o tom ani nemá tušení). při čemž každá z těchto složek měla svůj specifický úkol. Například: KGB připravila samotnou organizaci puče a jeho mediální a vnitrostranické pokrytí, naše STB zařídila samotný průběh puče, tedy zavlečení davu na Národní třídu a později inscenaci s mrtvým studentem a CIA řídila samotný zásah na Národní třídě.
 
Tak pochopitelně, je to můj dohad, ale zamyslete se: Pokud to byla koordinovaná akce těchto tří zpravodajských služeb, jakože podle všech, dnes dostupných informací, byla, pak tam musely být velice přesně rozděleny úkoly mezi nimi. Jinak to na této úrovni nelze! 
 
Zajímavý rozhovor vyšel nedávno na toto téma na Hájkově Protiproudu, rozhovor s bývalým mluvčím Československé armády v roce 1989 a on tam jasně říká, že velení tehdejší Československé armády zprvu vůbec nemělo tušení, kdo to na té Národní třídě z našich vojenských složek vlastně zasahoval? Později to identifikovali jako výsadkáře, ale proč na studentské demonstraci zasahovali výsadkáři?
 
Dozvíme se tedy někdy pravdu? Já myslím, že dozvíme, ale teprve až tehdy, až padne celý tento systém, se všemi, které vynesl k moci. Nebo to odhalení bude součástí jeho řízeného pádu, ještě před nástupem digitálního koncentráku? Dříve to pustit nemohou, protože na této sametové lži vybudovali celou tu základní, ideologickou legendu o příchodu demokracie a svobody k nám v listopadu 1989. Ve chvíli, kdy padne tato jejich základní, ideologická teze, jako domeček z karet se zhroutí vše ostatní. A nepochybuji o tom, že pečlivá dokumentace celé té události někde uložena je! Jedna v Moskvě, další v sídle CIA v USA a kdo ví, kde ještě. Podobné události se vždy pečlivě dokumentovaly a ukládaly, třeba pro jejich případné, pozdější využití! A když se cosi spálilo fyzicky, pak se vždycky pořizovaly fotokopie, a to i u mnohem banálnějších záležitostí. 
 
A tady ještě ten rozhovor pana Hájka s bývalým mluvčím Československé armády, za poslech to rozhodně stojí: 
 
 

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 oldo 2023-11-20 15:58
Vždyť ty drmolo ani zřejmě neznáš význam slova BRUTÁLNÍ!To je naprosto směšné,těch pár ran,kde jsou zranení,kde jsou mrtví,pohádky svazáků to jsou.Bývalý prezident Zeman se tomu vysmál a byl na místě!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře