Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pak, že pravda a láska vítězí…..

Co ještě „nevyleze“ na světlo bóží. Co si o tom myslet?

Nedávno (červen 2019), ve věku 83 let zemřel geniální podnikatel – komunista Ing. František Čuba. Od roku 1963 do roku 1990 předseda JZD Slušovice, později Agrokombinátu Slušovice. Byl to podnik s obratem přes sedm miliard ročně s ročním ziskem 850 mil. korun.

Četné výpravy z celého světa se přijížděly přesvědčit na vlastní oči, jak takový ekonomický zázrak funguje uprostřed plánovitého socialistického hospodářství. Ing. Čuba se nikdy netajil tím, že jeho vzorem byl zlínský podnikatel Tomáš Baťa.

  • pak-ze-pravda-a-laska-vitezi
 

Proto také zisk podniku přerozděloval do tří oblastí- mzdové fondy, fondy rozvoje podniku a do oblasti zdravotní a sociální péče.

Mnozí se tehdy divili, jak je možné, že děti ze Slušovic tráví prázdniny u Jadranu nebo na Francouzské riviéře.

V roce 1989 však přišel politický převrat zinscenovaný po domluvě mezi trockistickou KGB a americkou CIA, přičemž československá StB u nás pak tento převrat uskutečnila.

Ing. Čuba chtěl v procesu privatizace národního hospodářství získat privatizované podniky výlučně pro domácí podnikatelské subjekty. Spolu s poradcem předsedy vlády doc. Nevařilem navrhoval akcie pro zaměstnance podniků, respektive vytvoření družstevního podílnictví v národních podnicích.

Z hlediska našich nových přátel z USA na věčné časy nebylo žádoucí, aby nějaký československý subjekt byl ekonomicky úspěšný. Takže to Ing. Čubovi nakonec zlomilo vaz.

Prezident Václav Havel 21. srpna 1990 ve svém zlovolném emotivním projevu na Václavském náměstí vyslovil odsuzující verdikt :

 

„Za vším se skrývají chapadla neviditelných mafií, které se snaží kšeftovat s majetkem, který jim nepatří, ustavují podezřelé akciové společnosti a hledají cesty, jak ulít nelegálně získaný kapitál. Krajně temné slušovické žilky nenápadně prorůstají celým naším potravinářstvím“.

Havlovi šlo o to, aby „privatizace“ u nás, ve smyslu rozkradení a devastace, se zúčastnil pouze západní kapitál.

Následující den po tomto odsuzujícím projevu zednáře Havla odstoupil Ing. Čuba z funkce předsedy JZD Slušovice. Ale tím to neskončilo. Havel měl v úmyslu vymazat tento komunistický zázrak z myslí občanů, a tak podnikal další kroky.

V roce 2004 vyhlásil soud konkurz na Čubovu společnost Agro Avan. Byl to další podraz a Čuba to věděl. Podal proto žalobu na neznámého pachatele. Policie však případ ihned odložila a právníci Ing. Čuby neuspěli ani u Ústavního soudu.

Už v roce 1990 byl Ing. Čuba odsouzen na rok vězení s tříletou podmínkou za umožnění vzniku soukromých kont z banky družstva. A teprve v roce 1998 by zproštěn obžaloby.

Takže shrnuto a podtrženo. Nebýt žida Havla a spol, mohl být Ing. Čuba dále velmi úspěšným a Českému státu prospěšným podnikatelem, a možná ještě dnes mezi námi.

*Č E S T   J E H O   P A M Á T C E !*

Ing. P. Kubišta – učitel odborných předmětů VOŠ a SŠT Česká Třebová

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře