Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kocáb - politik jak z ho.na bič!

Jiří B a ť a, 8.11.2014

Nemohu nereagovat na slova rádoby politika přechytralého, politickou pijavici, vyčůraného polistopadového exponenta, pravdoláskaře s hubou nevymáchanou, rozumu mdlého, havloida, pokrytce, ale také umělce charakteru pochybného, bývalého ministra pro věci zcela zbytečné, avšak dobře placené, uznávaného iniciátora odchodu sovětských vojsk z území bývalého Československa. Pokud jste nepoznali osobu o které je zmínka, pak jde o Michaela Kocába.

Že jsou charakteristiky na jeho osob u přehnané? Ani náhodou, spíše nejsou ani zdaleka všechny vyčerpané. Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Nicméně zmiňuji je proto, že stejně neomaleně, přehnaně, neadekvátně , nesmyslně a velkohubě mluví o prezidentovi Miloši Zemanovi. Takže žádné ohledy vůči M. Kocábovi nejsou na místě.

  • kocab-politik-jak-z-ho-na-bic

 

K věci však je zapotřebí poznamenat, že hodnocení prezidenta Zemana není od pana Kocába samoúčelné nebo nahodilé, říká se, že všechno souvisí se vším. Pan Kocáb sice neví o čem mluví, za to ví, proč to říká. Miloš Zeman totiž není jeho krevní skupina a tak jak věrný podporovatel, obdivovatel a rektální alpinista Zemanova úhlavního odpůrce Schwarzenberga, je povinnen vstoupit do hry, neboť jak se zdá, začíná boj o prezidentské křeslo a on se musí činit. Jako muzikant zná noty a proto také ví, na jakou notu je třeba zahrát v případě Zemanova nedávného extemporé, které vyvolal prezident na veřejnosti, ale hlavně na politickém smetišti. Proto si nebere servítky když mj. říká, že prezident ztrácí sebekontrolu a to ve všech oblastech jeho odpovědnosti, že se vůči Č íně zachoval patolízalsky a servilně, patolízalsky se vlísává také do přízně Kremlu a Putina.

Panu Kocábovi však nevadí jen jednání prezidenta Zemana, mu především vadí jednání a počiny Putina, kte kterému má Zeman relativně kladný vztah. Nemůže zkousnout Putina který obhajuje pakt Ribbentrop versus Molotov, což je podle něj neuvěřitelné. Tvrdí, že Putin se zbláznil. A všechno co předvádí na Ukrajině je šílenství. Samozvaný „politolog“ Kocáb ze široka ospravedlňuje nesprávné či nešťastné kroky na Balkáně, vojenské intervence Ameriky (USA) ve světě, ale to prý vůbec nemůže ospravedňovat Putina, že v 21. století jeden velký stát, tj. Rusko prostě rozhodl a zakousl se do sousedního státu a kus mu urval. K tomu nějaký komentář je zcela zbytečný, projev nemalého pokrytectví od pana Kocába snad nelze přehlédnout.To ovšem zdaleka není všechno.

Panu Kocábovi se ani nezamlouvá Zemanův postoj k islamismu. Sice na jedné straně schvaluje jeho postoj když říká, že (Zeman)odmítá Islámský stát, ale už vůbec se neztotožňuje s názorem, že islamisti přijdou nebo mohou přijít i k nám. Pan Kocáb to však vidí jinak a ví zcela jistě, že je to strašák, islamisti nepřijdou. NATO by je tootiž nato tata rozneslo na cimprcampr, říká sebevědomě komediant Kocáb. Aby toho nebylo málo pan Kocáb, dílem politik pochybných kvalit, dílem komediant, hudebník či skladatel, suma sumárum rozumbrada od Vltavy ze sebe dělá nejen chytrého, ale i samolibého frajera (v letech), když si dovolí nejen okopávat prezidentovy kotníky (notabene nemocných nohou), ale také se o něm ironicky vyjadřuje : „je inteligentní, osobně lidsky proti němu moc nemám, znám ho ze sametové revoluce. Vlastně ho mám rád. Jako komik je fantastický. Měl by se věnovat spíše divadelnictví. V pozici prezidenta už to nejde“.

Nevím již kdo, ale někdo řekl: „nekritizuj práci druhého, pokud jsi sám nezkusil dělat jeho práci“! Myslím, že tato slova by si měl Kocáb (a nejen on) zapsat za uši a myslet na ně v okamžiku, kdy se chystá bezostyšně a drze kritizovat jiného. Chápu, je to pro pana Kocába těžké, má to totiž v popisu práce pokud se chce udržet (byť na pokraji) politické scény. On to potřebuje a jistá část politické scény potřebuje jeho. Tak už to chodí mezi pravdoláskaři, řiťolezci a křivopáteřníky. Na české podmínky jeden ze sta!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře