Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Gesto „inteligenta“ Kalouska. Vadí nebo nevadí?

Národ, resp. jeho jistá část, je vyprovokovaně pohoršena nad slovníkem prezidenta Zemana, přičemž vulgární výrazy, jak upozornil sám M. Zeman, byly jednoznačně účelové a vůbec nejsou jeho základním či standardním slovníkem či formou osobního vyjadřování.

Leč marné je vysvětlování, kdo chce pochopit pochopí, kde ne, bude blbnout dál. Není však od věci připomenout několik skutečností. Předně, jak avizoval sám prezident Zeman, chtěl navodit atmosféru „kavárny“ (zasvěcený ví, oč jde), proto použil vulgarismy, aby se jimi přiblížil či napodobil prostředí, ve kterém se jistá skupina lidí pohybuje.

  • gesto-inteligenta-kalouska-vadi-nebo-nevadi
  • gesto-inteligenta-kalouska-vadi-nebo-nevadi

Z přiložené fotografie flagrantně a opovržlivě vyhlížejícího exministra (v čase pořízení foto ještě ministra financí koaliční vlády P. Nečase) je patrné, jak neobyčejně „slušnou“ formou dává světu vědět, jaký má postoj k jisté záležitosti, projednávané ve sněmovně. Konkrétní důvod , který jej vedl k tomuto mimořádně „gentlemantskému“ gestu, není znám, ale to není vůbec podstatné. Faktem je, že i toto gesto, znamenající něco na způsob „ja vás mrdám“ (sorry) vzbudilo nelibost a rozruch, který však měl jepičí trvání, aby se krátce na to nad tím definitivně zavřela voda zapomnění, zatímco pár faktických, pravdivých a účelově, žel vulgárně vyřčených slov prezidenta Zemana je demonstrativním způsobem propíráno již několik týdnů a to ještě není jeho ortel dokončen. Zblblé davy části českých občanů v čele s předními organizátory petice a jejího podepisování havlisty Kocábem, Urbanem a Bursíkem, jsou nadále ochotny mávat červenými kartami na způsob dráždění býka (prezidenta na Hradě) v naději, že jej tím donutí k nějakým sebemrskačským projevům, končící aktem abdikace na funkci prezidenta.

Zatím co si finanční chemik, dnes v poklidu požívající pozice opozičního poslance profláknuté TOP 09, těšící se spolu se svým povedeným „šéfem“ topky Schwarzenbergem nad smažením Miloše Zemana v kotli antizemanovské kuchyně (Schwarzenberg, hlavní power a dodavatel oleje na smažení, Kalousek v roli přilévače oleje a topiče), prezident Zeman musí odolávat všem hrubým, nestoudným, urážlivým a opovržení hodným výpadům. Že vlastně Kalousek je jak patrno, tímto gestem, tak slovními exhibicemi vlastně jedním z hlavních podnětů a příčin, na které M. Zeman reagoval vulgárními výrazy, si málokdo z těch vyprovokovaných protestantů vůbec neuvědomí. Není divu, všechna média se zaobírají nehorázným vyjadřováním „nenáviděného“ a „oplzlého“ prezidenta a hledat a vyhodnocovat příčiny, byť o nich M. Zeman mluvil, se jim nechce. Museli , event. měli by z toho totiž vyvodit nějaké důsledky. Proč by to ale dělali, když je dnes na tapetě jejich, tolik potřebná oběť Miloš Zeman?

Kdosi prohlásil, myslím, že velkopodnikatel Baránek, že by M. Zeman, měl za jistých okolností, dostat přes držku. Je to hrubé, netaktní, ubohé a urážlivé vyjádření, ale když už je řeč o fackách , měli by (kromě samotného autora výroku) to být v rámci spravedlnosti právě všichni ti výše jmenovaní. Nicméně provokatéři si dál sedí na svém místečku a baví se, jak se prezident před vypatlanými antizemanovskými aktivisty vyšťavuje. Jenže je tu problém, prezident Zeman to přežije a s dlouhým nosem a ostudou neodejde on, ale odejdou právě všichni tito vypatlaní a nabonzovaní provokatéři.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře