Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ve Zlíně se stále tuneluje

Ivo Bubeník

Co se tuneluje? No přeci zisky Vak Zlín. Je to již více než měsíc, co Olomoucký vrchní soud potvrdil, že způsob ovládnutí provozu vodovodů a kanalizací na Zlínsku Veolií v roce 2004 neproběhl v souladu se zákonem. Potvrdil tak původní rozsudek, který zrušil platnost valné hromady, jež před 12 lety umožnila prý výhodný vstup Veolie do zlínských vodovodů a získávat profit. MUDr. Adámek dnešní primátor jenž v posledních volbách sliboval velmi diskutovanou kauzu „voda“ tedy smlouvu s Veolií „narovnat“, však i po tomto verdiktu soudu již podruhé vyčkává, doufá, že veřejnost nic neví a ti co ví, zapomenou. Otázka nemravné smlouvy však stále žije.

  • ve-zline-se-stale-tuneluje

 

Mluvčí radnice odvedl pozornost od soudního verdiktu i celé kauzy tím, že prý reportáž ČT v roce 2015 na téma vodárenství na Zlínsku byla neobjektivní. Další reportáž ČT z 12.1. 2017 na totéž téma byla mluvčím radnice torpédována přerušením z důvodu „křivdy“ ČT vůči MMZ. Ostré konstatování reportéra ČT na adresu MMZ již mimo natáčení, mluvčí radnice využil na webové stránce Magazínu Zlín a kauzu dál zamlžil. Padaly výmluvy typu, že je cena vody přeci zmrazená, zdražována jen o inflaci atd. To všechno byly jen informace odvádějící od meritu podrazu. Totéž lze konstatovat i o rozhlasovém pořadu z Brna 1.2. (http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3793881). Protiargumentem mlžení Zlína je nejdůležitější fakt soudem uznaného nezákonného ovládnutí provozu vodovodů a kanalizací na Zlínsku Veolií v roce 2004!!!!! A dále, že uzavřená smlouva (na 30 let) poškodila dosud Zlín a jeho občany nejméně o 500 milionů korun.

Z kličkování o vypovězení smlouvy a obtížném návratu majetku Vak pod správu města, jeví se primátor Adámek, že není o moc lepší než strůjce smlouvy z roku 2004 Martin Janečka. Veřejnost jen 12 let hledí a neví proč je voda drahá ani o co se jedná, když radnice v novém složení dál mlží a překrucuje. Zatajuje jak prodělek města – nejméně 500 milionů Kč i pravou příčinu drahé vody. Přitom jsou u nás města, kde platí necelých 50 Kč!

Je otázkou proč radní i zastupitelé města Zlína dál hájí prodělečnou smlouvu. Neměli by ji zrušit? Jinak si o nich můžeme domýšlet leccos..

Člověk žasne nad charakterovými vlastnostmi vedení města a zda jim stojí za to, odmítat soudní rozhodnutí, podporovat mecenáše z VEOLIE a lhát nejméně 80 tisícům obyvatel Zlína.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře