Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Volby vs. kalašnikov...

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Když jsem si ten dotaz a následnou Zemanovu odpověď poprvé přečetl, pobavil jsem se a zasmál (někomu to může připadat jako hloupý žert - to už je věc gusta). A nechal jsem to být. Ani ve snu by mne nenapadlo hledat v tom "hlubší", agresivní a protidemokratický záměr...


Skutečně ani ve snu! A teď zírám a nevěřím svým očím. Zírám na tu tragikomickou mediální show a prapodivný zástup kreatur, které vycítily, že i z této banality by se dalo cosi vytěžit, zavděčit se a zároveň zvěčnit před národem svůj morální profil... Jeden podává trestní oznámení, další se pomalu chystá vybavit rodinu, včetně svých dětí, neprůstřelnými vestami, popřípadě - po vzoru jiného "srdcerváče" - pancířovanou limuzínou... a novinářský zbytek pak kvílí, jako kdyby se na Pražském hradě znovu objevil Reinhard Heidrich.

  • volby-vs-kalasnikov

Taková banalita! Taková ubohost! I ty jsou ovšem vždy příležitostí k tomu, abychom se zamysleli, v jakém světě dnes žijeme, jakým způsobem se psychologicky pracuje s naší masou a kým či čím jsou lidé, kteří naše osudy momentálně mají ve svých rukou! Co jsem si z toho vyvodil sám pro sebe? Celá aféra má pro mne jen málo společného s jejím samotným iniciátorem (možná to i byl iniciátorův záměr), tedy Milošem Zemanem. Podstatné pro mne ovšem je, čím se naše média, jako ústředním tématem, zabývají v době, kdy přímo za našimi dveřmi hrozí katastrofa neodhadnutelných rozměrů!
 
Jakým způsobem rozleptávají a odvádějí naši pozornost a energii od toho, co je pro naši zem, její lid a jeho další přežití nyní existenčně prvořadé! Já vím, v posledních 20-ti letech tomu tak bylo pravidelně, vždycky bylo pro ně podstatnější, kdo koho kde op...al, než to, že i s naším souhlasem a naším přičiněním kdesi zahynuli statisíce nevinných lidí... Nicméně ten ostrý, připravený nůž pod krkem v tuto chvíli už nemá Iráčan, Syřan nebo Lybijec, ale máme ho pod krkem my, i když momentálně raději řešíme prezidentovi bonmoty... A pokud jde o ústřední popstavu celé té hloupé aféry, pak jí pro mě není prezident, nýbrž premiér!
 
Jeho politický kalkul s tím, že v ohrožení jsou právě teď po Zemanových výrocích jeho děti a jeho rodina, totiž pouze vypovídá o tom, že i své děti děti a svou rodinu je ochoten použít v rámci mocenského boje! Vážení přátele, s takovým premiérem raději zavřete oči, nebo se ho doně rychle zbavte!

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře