Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Otevřený dopis od dlouholetého voliče

Dobrý den,

dnes jsem poslal otevřený dopis vedení strany, kterou jsem odjakživa volil. A tou je KDÚ-ČSL. Protože bych tímto dopisem mohl vyjádřit pocity frustrace mnohých dalších (bývalých) voličů lidovců, zasílám Vám jej k případnému zveřejnění. Někteří čtenáři si možná řeknou, že jsem byl dříve ke KDÚ málo kritický, ale ruku na srdce- komu z nás se to nikdy nestalo? Redakci i čtenáře CFP zdraví Jakub Klíma z malebného moravského městečka Velké Meziříčí.

  • otevreny-dopis-od-dlouholeteho-volice

Vážení,

 
nehodlám se nějak obšírně rozepisovat a obírat o čas Vás ani sebe. K současné situaci se ovšem musím vyjádřit. Je mi 27 let a od doby, kdy se ze mne stal oprávněný volič, jsem volil KDÚ-ČSL jak ve volbách do parlamentu, tak v komunálních volbách. Spolu se svojí rodinou. Když vznikla TOP 09, měl jsem skutečnou radost, protože jsem doufal, že ti největší zlodějíčci a prospěcháři odplují za "panem" Kalouskem, a Vám se tak podaří obroda a návrat k opravdovým hodnotám. Nástup pana předsedy Bělobrádka jsem sledoval napjatě, a byl jsem velmi zvědav, zda bude schopen svá slova (mě tehdy sympatická) převést i do praxe. Od doby, kdy se dostali lidovci do vlády, jsem sice pozoroval stále víc varovných signálů (mimo jiné v osobě pana Hermanna) ale nešlo o nic zásadního, co by mohlo změnit můj pohled na věc.
 
Zlom nastal v době ukrajinské krize, která mi otevřela oči. Kdo sledoval tamní události od začátku stejně pozorně jako já, musel být nutně znechucen postoji Vašeho vedení, které se okamžitě zařadilo po bok tak odporných postaviček české politické scény, jako jsou pánové Kalousek a Schwarzenberg. Spolu s nimi jste v plném světle ukázali, že Vámi deklarované křesťanské hodnoty jsou pouhou pózou.
 
Nejen, že se stavíte na stranu vlády, která se dostala k moci ozbrojeným převratem, nepokrytě se hlásí k fašistickým odkazům, nechává vraždit vlastní obyvatelstvo a nutí k tomu mladé brance, které posílá hladové na smrt. Vy jste se stali navíc součástí uměle vyprovokovaného kolotoče sankcí, nesmyslně namířených proti Rusku a je Vám naprosto jedno, že to vše může vést v konečném důsledku k další válce v Evropě! Protože nikoliv Rusko zahájilo celou krvavou krizi na Ukrajině. Nikoliv Rusko lilo peníze do duchem chudých neonacistů a nacionalistů a nepoštvávalo proti sobě lidi. Vy dnes stojíte na straně stejných válečníků, kteří pěkně z tepla domova bombardovali Jugoslávii, rozvrátili Irák, Lybii i Sýrii a otevřeně financovali teroristy, kteří v těchto místech do dnešního dne vraždí skutečné křesťany!
 
Jste tedy na stejné vlně s těmi, kteří se po celém světě snaží zničit veškeré opravdové hodnoty a neváhají si kvůli tomu ušpinit ruce krví libovolného počtu nevinných lidí. Na Vašich postojích tak není nic křesťanského, demokratického, ani lidového. Dokonce ani československého, protože se sankcemi snažíte dorazit už tak skomírající ekonomiku našich národů. Navrhuji Vám tedy vypustit tato přebytečná písmena z názvu Vaší strany, aby se stal lépe zapamatovatelným. Zůstane Vám tak pěkný název Ú-S, který ukáže, že jste jen obyčejná politická strana, jejíž název a program jsou jen zbytečné nátěry pro ohlupování voličů.
 
Abych se dostal k jádru mojí zprávy. S rodinou jsme se dohodli, že ve světle výše uvedených skutečností nemá cenu Vaši stranu již nadále volit. Je mi jasné, že slabých deset hlasů nemá na Vaši politiku vliv, ale vím také, že nejsme zdaleka sami, kdo k podobnému prozření došel. Říkám Vám to jako volič, křesťan a člověk. Abych předešel možnosti můj názor rovnou zdiskreditovat dodávám, že nejsem nikým placený propagátor, ani propagandista. To samé, zdá se, nelze říci o Vašem vedení. Bohužel.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře