Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

O jedné zajímavé akci, kterou veřejnoprávní média zcela ignorovala...

Jeden sportovní videopříspěvek ze 17. světové gymnaestrády 2023 v Amsterdamu, kde ČR reprezentovalo přes 1000 cvičenců a cvičenek z České obce sokolské (cca 550), z České asociace sport pro všechny a z české gymnastické federace (TJ Slovan Praha).

  • o-jedne-zajimave-akci-kterou-verejnopravni-media-ignorovaly

Je škoda, že v TV nebylo o akci skoro vůbec nic. Jen v lednu na ČT reportáž z Brna, že nacvičujeme a budeme reprezentovat, pak v červnu, že jsme měly generálku v Pardubicích, pak 3. 8. 2023 ve správách v 16.00 na ČT24 jen krátká informace, že to probíhá a pak po skončení rozhovor s autory hromadné skladby Rocková symfonie (ve které jsem cvičil) z České obce sokolské.

Ale v hlavním vysílacím čase nic a ani tam nebyl reportér ČT jako na univerziádě. Takže stále spousta lidí u nás ani neví, že to bylo. Tak ať se ví.  Bylo to velmi krásné a dojemné. A již se těšíme a střádáme korunky na 18. světovou gymnaestrádu 2027 do portugalského Lisabonu v termínu začátkem července 2027.

I V Amsterdamu se moc nevědělo, že se to koná a lidé se divili, co že se to děje. V tamní TV také jen krátká zpráva, že to začalo. Zato duhový festival, který probíhal téměř ve stejnou dobu měl propagaci všude i v TV a na všech možných místech i na Olympijském stadionu, kde bylo zahájení, závěr a vystoupení hromadných skladeb. Pódiové skladby měly vystoupení na výstavišti RAI.

Článek:
17. světová gymnaestráda Amsterdam Nizozemí 30. 7.- 5. 8. 2023. Od 30. 7. 2023 do 5. 8. 2023 se v nizozemském Amsterdamu konala 17. světová gymnaestráda. Informace najdete také na webových stránkách gymnaestrádyhttps://worldgymnaestrada2023.com/.
 
Na amsterdamském výstavišti RAI byly předvedeny pódiové skladby a na Olympijském stadionu byly předvedeny hromadné skladby. 17. světové gymnaestrády se za Českou republiku účastnili cvičenky a cvičenci z ČOS (hromadná a pódiová skladba)), ČASPV (hromadná skladba) a ČGF (pódiová skladba). Celkem cca 1000 cvičenců a cvičenek z ČR. Českou obec sokolskou reprezentovaly dvě skladby. Pódiová skladba pro muže a dorostence s názvem
 
Před kamerou a hromadná skladba pro muže a ženy s názvem Rocková symfonie. Obě skladby se také představí v červenci 2024 na XVII. všesokolském sletu v Praze. Ve skladbě Rocková symfonie vystoupí cca 479 cvičenců a cvičenek. Oficiální hymnu gymnaestrády a upoutávku můžete zhlédnout na YouTube kanálu Sokolské župy Jana Podlipného //www.youtube.com/@zpodlipneho"  v playlistu Činnost našich jednot a župy. Sdílená videa mají název Official World Gymnaestrada Amsterdam 2023 Anthem - Colors Unite a World Gymnaestrada Amsterdam 2023 promovideo.
 
Také zde najdete sdílené video s názvem SVĚTOVÁ GYMNAESTRÁDA, 500 sokolů na jednom místě, jak to vypadalo? Sokolskou župu Jana Podlipného reprezentovalo na této akci 20 cvičenců a cvičenek. Sedm bylo ze Sokola Praha Vršovice. Všichni vzorně reprezentovali Českou republiku a díky nim měla hromadná skladba Rocková symfonie, předvedená 3x na Olympijském stadionu v Amsterdamu velký úspěch. Bylo to krásné a dojemné. Fotogalerie najdete na https://ivooa.rajce.idnes.cz/@zpodlipnehohttp://www.zpodlipneho.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2023-08-26 09:36
spartakiády byly naší chloubou, největší stadion v evropě při každé spartakiádě navštívily desetitisíce cizinců.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře