Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zdeněk Sokol: Jak být volný, aneb na cestě ke svobodě.

  • sokol

S údivem jsem zjistil že ve stejnou dobu jako Miroslav Suja  zveřejnil na CFP! video s názvem Sklenářka Cesta ke svobodě, se tam objevil i článek o knize Toma Hodgkinsona  Jak být volný.

https://www.czechfreepress.cz/fun-interesting/jak-byt-volny.html

A protože jest oboje o stejném tématu, dovoluji si nyní zde publikovat několik myšlenek a podělit se o zkušenosti z mé vlastní Cesty ke svobodě.  

Takže tak jako vždy,  píšu to tak jak slova plynou ani nevím vlastně odkud ...

Hledal jsem nějaký rozdíl mezi obsahem videa které jsem stvořil, ;feature=player_embedded">Sklenářka Cesta ke Svobodě a mou vlastní zkušeností, tím co nejbytostněji vnitřně cítím , jak žiji a obsahem článku. A světe div se, skoro žádný jsem nenašel.

Globální vědomí se propojuje a spousta lidí začala sdílet veřejně bez bázně své poznání. Před lety jsem například pochopil že chceš li změnit svět okolo sebe musíš napřed dokázat změnit sebe. A to opravdu není jednoduché. :-)

Kdykoli jsem žil ve velkoměstě a dělal „bussines“ hned jsem lítal po doktorech s tím či oním problémem a cpali mne od rána do večera nějakýma těma pilulema.

Kdykoli jsem žil v přírodě v harmonii se svým okolím a se sebou, nevěděl jsem ani kde má nejbližší doktor ordinaci. A tak je to i nyní, a nejen za to každý den děkuji vesmíru.

Naposledy asi tak před skoro čtyřmi roky jsem byl diagnostikován s maniodepresivními stavy a syndromem panického strachu, a že prý jediné řešení jest do konce života brát medikamenty.

Až později jsem zjistil že vše bylo způsobeno tím, že nejsem schopen žít ve světě který nás každodenně obklopuje, že jsem se probudil a věděl jsem že to potřebuje  změnu , ale nevěděl jsem jak na to. A takových jako já jsou nás tisíce spíše asi miliony.

Po odchodu do lůna přírody, když ze mne už opravdu zbývala jen troska a už jsem se reálně skoro ocitl  „ tam na druhé straně „  jsem začal chápat, že jen každý strůjcem štěstí svého, tvůrcem svého zdravotního stavu ,  svého života jako celku a vlastně celé reality ve které žije. Že je vlastně vše úplně jinak :-) než nám  bylo od malička vtloukáno do hlavy.

Tak jsem tedy přestal bojovat , bořit a začal tvořit.

Začal jsem na sobě intenzivně pracovat.  Učit se jak vědomě pracovat sám se sebou, s informacemi které se ke mně dostávali ,  se svým přístupem k životu a ke všemu a všem.

Ténto proces jest každodenní, je to celoživotní práce. Pochopil jsem že proto jsme tady, abychom se něco naučili.

Během tří měsíců jsem byl bez prášků. Stavy jakými jsem procházel samozřejmě nezmizely úplně  a občas se vracejí i nyní ale  již v daleko menší intenzitě, ale již vím co to je, přestávám se toho bát a dokáži s tím pracovat. Vědomě pracovat. Strach je základní nástroj ovládání ve všech směrech. Avšak i ten má svůj smysl...

Klasická medicína z vás ve většině případů dělá otroky medikamntů, doktoři se nezajímají  o to kde je ta příčina, jen odstraňují důsledky. Někde jsem četl statistiku kolik lidí je v současné době v civilizovaných zemích jen na antidepresivech. Typněte si schválně kolik ... No je to hodně, některé zdroje uvádějí že je to i přes 50% populace.

Stejně tak jako s medicínou je to i s jídlem, vodou a vlastně vším co nás obklopuje.  Většina informací které dostáváme, je více či méně zkreslena tak , abychom byli co nejvíce závislí na systému a nebyli vlastně schopni pochopit co se to skutečně děje.

Věřím že vy co čtete tenhle článek a shlédnete i video Sklenářka Cesta ke Svobodě , minimálně asi už tušíte že se světem ve kterém žijeme není asi tak úplně něco v pořádku .

Tom Hodgkinson.

„Neobtěžujte se s vyhlašováním svobodných republik nebo se stěhováním do země, která nabízí větší svobodu. Prostě prohlaste za nezávislý stát sami sebe. Netahejte a nenuťte do toho ostatní. Abychom se osvobodili od špatného chování, tak se musíme v prvé řadě chovat slušně my sami.

Všichni jsme ve skutečnosti svobodní. Je to jen otázka toho, jestli se rozhodneme tuto svobodu uplatňovat, nebo ne. Máme povinnost nahlédnout do svého srdce a objevit své poslání, svůj talent. Když to uděláme, dojdeme k poznání, že ostatní části našeho života celkem přirozeně následují.“

Opět souhlas. / teda teď to skoro vše co Tom Hodgkinson píše  vím, ještě tak před 3 lety jsem třeba vyhlašoval vznik nezávislého státu Zona Remix :-)  atd. /

Jediné co vám všem tedy mohu s nejhlubší pokorou nabídnout jest inspirace , inspiraci že to jde, poradit jak to jde, na základě vlastní dlouholeté zušenosti. Pokud něco nevím já a toho je stále ještě spousta, vím kdo to ví a nebo vím kde to zjistit. Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc …jejda to už jsem někde slyšel … :-)

Chceme tu na CFP! ukázat konkrétní příklady od nás i ze světa,   jak co již funguje jinak . Tématům kterými vás budu provázet se věnuji již přez 13 let a nyní nastal čas se o poznatky podělit se všemi kdo budou mít zájem , pro dobro všeho a všech. A proč ? Protože to tak cítím a zjistil jsem, že nejvíce šťastný jsem když mohu předat dalším lidem to co mi pomohlo, co mě vyléčilo vyléčilo  a co mne udělalo šťastným.

Prozatím se loučím citátem Mahatmi Gandhího.

„Staň se tou změnou,  kterou chceš vidět v okolním světě “

S úctou , pokorou a láskou.

Zdeněk Sokol

Na Sklenářce  28.11.2011

www.sklenarka.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře