Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Aeronet a podivná reportáž na ČT

Emil Kalabus

Podávala ČT dezinformace? Jaký úkol má záhadné alternativní médium Aeronet? Dá se Aeronet řadit k vlastenecké alternativně, nebo je zřízen za účelem vlasteneckou scénu poškodit a rozbít?
Na uvedené otázky se pokusím odpovědět v dnešním blogu.

  • aeronet-a-podivna-reportaz-na-ct

 

Vážení přátelé, dne 2. 3. 2020 ve 22 hodin byl odvysílán pořad z cyklu REPORTÉŘI ČT. Ústředním tématem mělo být odhalení osoby, která se představuje na stránkách Aeronetu či pořadů AE News jako Vedoucí kolotoče nebo VK a údajně ovlivňuje dění na naší politické scéně.

Reportéři ČT skutečně vypátrali jednu osobu, které podsouvali možnost, že je panem VK. Podle nás, ale ČT pravého VK neodhalila. To jsme komentovali již o dva dny později. Ten pán s tou igelitkou podle dikce a vyjadřování VK určitě není. Reportéři ČT šlápli vedle. Podle mínění mnohých byl účelem reportáže vnést špatné světlo na alternativní média a jejich financování.

Aeronet.cz (nebo také AE News) je anonymně provozovaný zpravodajský internetový server publikovaný v českém jazyce. Redakce webu není známá. Šéfredaktor vystupuje pod přezdívkou Vedoucí kolotoče nebo VK a má svůj program na alternativním Svobodném rádiu. Novinářům České televize a týdeníku Respekt se po letech pátrání prý podařilo odhalit, že za anonymním webem stojí Marek Pešl. Pešl, ale není podle lidí, kteří reportáž ČT sledovali a AE News sledují, totožnou osobou s VK.

Je nutno zmínit, že Aeronet sám šíří často nepodložené informace. Důkazem toho byl nedávný spor v řadách Národní domobrany s odchodem její členky a koordinátorky Nely Liskové.

Rada a Koordinační centrum Národní domobrany na podkladě informací lživě uvedených opakovaně v médiu Aeronet napsali prohlášení, které nepravdy Nely Liskové a Aeronetu staví do naprosto jiného světla. Zde: https://narodnidomobrana.cz/clanky/reakce-narodni-domobrany-na-lzive-clanky-aeronetu-a-vylouceni-nely-liskove/

Nehledě na podivnosti v práci Aeronetu, vzniká řada otazníků kolem samotného média i kolem uvedené reportáže ČT.

Pan Jaroslav Tichý ve svém komentáři k reportáži upozorňuje na to, že hlas a dikce dotyčného Marka Pešla vůbec neodpovídá verbálnímu projevu VK.

Možná má pravdu pan Zdeněk Bálek, který si ve svém komentáři všímá následujících skutečností, které popisuje. Pan Bálek si myslí, že uvedená reportáž byla vyrobena ve spolupráci s tou zpravodajskou komunitou, která Aeronet řídí ( v našem branně bezpečnostním výboru se mezi zasvěcenými hovoří o BIS).

Široké veřejnosti byl již v minulosti našimi masmédii Aeronet představen jako hlavní médium české alternativy. No a směrem k této části široké veřejnosti, která se o dění na alternativě hlouběji nezajímá, byla reportáží vyslána následující informace: "Vidíte, všichni na té alternativě to dělají pro peníze a je jim jedno, odkud je vezmou, třeba i od těch Rusů...“ Naopak té části naší veřejnosti, která Aeronet a pana VK (třeba na SVCS) pravidelně sleduje a hájí, je zde sděleno: "Vidíte, jak jim ten Aeronet leží v žaludku, nepletete se - je to hlavní a poctivé alternativní médium..."

Právě proto byla reportáž zkonstruována tak primitivním a průhledným způsobem, aby je v jejich názoru naopak utvrdila. Kdo poslouchá VK, tak je mu jasné, že ta reportáž s osobou konkrétního VK nemá nic společného a jedná se o propagandu (tím netvrdím, že dotyčný Pešl kdysi neprováděl pro Aeronet například správu financí - to možné je).

Projekt Aeronet a jeho mluvčí VK, (přesněji - kolektiv VK) byl založen ze tří důvodů:

1/Nabalit na sebe co nejširší část rebelující české společnosti a tu následně (přes opačné verbální výzvy) postupně psychologicky zpracovat tak, aby propadla deziluzi a přestala se na veřejném dění aktivně podílet (poslechněte si někdy páteční hovory s VK na SVCS a sledujte, co to s vámi psychicky po dvouhodinovém poslechu udělá).

2/Postupně likvidovat všechny politické a společenské síly, které by mohly mít v budoucnosti reálnou možnost něco podstatného v naší zemi změnit - např. vystoupení z EU. (Tady jen připomenu systematické a nepřetržité útoky Aeronetu a pana VK proti SPD - především v těsně předvolebním čase - a proti domobraně.)

3/ Pro širokou veřejnost znevěrohodnit všechna alternativní média - myslím, že v tomto směru se dočkáme ještě nejednoho překvapení!

Ať je to tak nebo tak, v rámci objektivity zveřejňuji obranu pana Marka Pešla ve vysílání Aeronetu. Jak se Aeronet bude prezentovat dál, uvidíme v následujících měsících. Pokud se mýlím, rád se omluvím, ale pan Pešl je v tom nevinně.

https://www.youtube.com/watch?v=u9tM1fZvpTU&feature=emb_title

Zdroj: https://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/pan-vk-tentokrat-na-ct.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře