Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Karel Slezák

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Vážené a vážení,

po vyhlášení výsledku volby hlavy státu a dlouho po odchodu p. M.Zemana z prostoru hotelu TOP došlo k politováníhodné události, o níž jste jistě již slyšeli. Novináři ze Seznam TV se snažili dostat do soukromých prostor, kam neměli přístup, právě ve chvíli, kdy tam jeden z hostů, pan M.Rokytka, měl zdravotní potíže. Novináři nejen že nezavolali záchranku, ale ještě ve snaze ulovit bulvární snímky překročili meze nejen soukromého prostoru, ale především profesionální etiky.

  • karel-slezak

Z místnosti pak byli vykázáni několika jinými návštěvníky, kteří se pokoušeli podat první pomoc kolegovi v nouzi. Jeden z těch, kdo vykázal novináře ze salonku, byl pan ing. Karel Slezák, taktéž novinář, člen Syndikátu novinářů. Tato organizace nejen že nezasáhla proti neetickému jednání bulvárních reportérů v okamžiku zdravotního ohrožení člověka, ale vzápětí "potrestala" ing.Slezáka vyloučením ze svých řad. Tato série nešťastných událostí vyústila v náhlé úmrtí pana ing. Karla Slezáka.

V těchto hodinách spontánně vzniklo prohlášení provázené kolektivní kondolencí pozůstalým po ing. Karlu Slezákovi. Vyjadřuje se zde - jednoduše řečeno - pohoršení nad tím, že slušnost, morálku a elementární humanitu v naší společnosti vystřídal mediální a politicko-mocenský zákon džungle.

Dovoluji si Vám přeposlat text onoho prohlášení.- Pokud s ním souhlasíte a chcete připojit svůj podpis, lze tak učinit prostou souhlasnou odpovědí na    email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank" rel="noopener">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. v podobě: jméno, příjmení, povolání.

Kondolenční listina pak bude předána pozůstalým ing. Karla Slezáka a prohlášení svobodným médiím.

Děkuji za pozornost, kterou této věci věnujete, a věřím, že se přece jen naše společnost vzpamatuje, ačkoli to jistě nebude snadné ani rychlé.

S pozdravem

Petr Žantovský

Zde je ono prohlášení:

Prohlášení českých novinářů a dalších občanů k úmrtí ing. Karla Slezáka

V Praze 8.2.2018

My, níže podepsaní, vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině zesnulého kolegy novináře ing. Karla Slezáka. Jeho jednání při událostech v hotelu TOP 27. 1. 2018 chápeme jako snahu pomoci jinému kolegovi ve zdravotním ohrožení, což patří k elementárním etickým parametrům nejen výkonu novinářské profese, ale obecně lidského chování a jednání. Fakt, že se někteří jiní novináři snažili z celé události vytěžit jen bulvární zpravodajství bez ohledu na humanitární kontext, naopak považujeme za nemravný a porušující všechny novinářské kodexy a pravidla. To, že pana ing. Karla Slezáka za jeho snahu pomoci kolegovi vyloučil ze svých řad Syndikát novinářů, je zcela nepochopitelné a tuto organizaci naprosto zahanbující. Nemůžeme nikoho vinit z toho, že pan ing. Karel Slezák již není mezi námi, ale uvedené okolnosti svědčí o tom, že v naší společnosti nepanuje shoda, mravnost a humanita, ale jen zápas o vliv a moc za každou cenu. To je smutný výsledek bezmála třiceti let vývoje demokracie v naší zemi.

Čest památce ing. Karla Slezáka! 

Facebook komentáře