Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V ČT mají novou mrchu

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Je to hezká, štíhlá hnědovláska, vnějškově je na ní všechno jako na ženě, ale nosí rajtky jako otrlý drsný chlap.

  • v-ct-maji-novou-mrchu
  • v-ct-maji-novou-mrchu

Včera večer jsem ji na ČT 24 slyšel povídat, že ji na to, jak zvládáme virus, zajímají názory opozice, a v duchu jsem se tomu hořce usmál.. A to proto, že s nikým než s příslušníky opozice jsem ji ještě hovořit neviděl. Zřejmě jí bylo načalstvem zpravodajského odboru ČT řečeno, že výběr lidí, s kterými chce před kamerami hovořit, je plně na ní.

A tak tímto pokynem ozbrojena se zřejmě rozhodla hovořit jen a jen s představiteli opozice a s plebsem mimo opozici neztratit ani slovo. Určitě má za to, že tímto způsobem se ji podaří plebs vymazat a opozici naopak ukázat jako to jediné, co u nás žije.
Poprvé jsem si ji všiml předevčírem či dokonce před předevčírem, když se s buldočí tvrdošíjností snažila z představitelky IKEMu vydolovat vyjádření o tom, že vláda probíhající krizi s koronavirem nezvládá. Jenže padla kosa na kámen, protože ona dáma z IKEMu tento záměr okamžitě vytušila, a možná že vedena i neochotou nechat se kýmsi jen tak postrkovat, odmítala ono vymáhané odsouzení vlády vyslovit.

 A tak nastal tvrdý boj. Znovu a znovu, možná desetkrát či patnáctkrát kladla moderátorka představitelce IKEMu pasti, kterými by z ní ono vytoužené odsouzení vlády vydolovala, ale IKEM, reprezentovaný odolnou dámou odolával - a odolal.

To mi už samozřejmě bylo jasné, s kým máme tu čest, a tak novou moderátorku od popsaného hovoru sleduji. Včera večer byla na ČT 24 znovu ve službě, měla na sobě dlouhé černé šaty a bavila se zas o koronavirové krizi a o tom, jak na ni vláda nestačí - a samozřejmě znovu s politiky z tábora opozice. S Fialou z ODS, s Rakušanem ze STANu a s pedagogickým expertem z ODS. A nemyslete si, třebaže to jsou lidé její životní orientace, jednala s nimi jako s pacholky.

 „Odpovídejte, ale prosím krátce“, opakovaně na ně vypalovala tak ostrým a nesmlouvavým tónem, že jste čekali, že si to oni mocní pánové snad ani nemohou nechat líbit, že jí dají najevo, že nejsou takové nuly, jaké z nich moderátorka dělá, ale ne, naopak, oni před ní skoro panáčkovali a do písmene plnili, co se od nich vyžadovalo.

Což se týkalo hlavně smyslu odpovědí, které od nich moderátorka očekávala, takže ta tentokrát už plně dosáhla, oč jí šlo.

V souhrnu se totiž účastníci debaty shodli na tom, že vláda na úkol řešit koronavirovou pandémii v podstatě nestačí. Se zřetelným náznakem, že kdyby úkol řešili oni, vypadalo by všechno líp.

Nedodíval jsem se na pořad až dokonce, ale úplně před sebou vidím, jak před dveřmi studia pánové z ODS a STANu nové moderátorce za pozvání vděčně děkují a možná jí, vší pandémií navzdory, i líbají ruku.

Lubomír Man

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Aleš Stanek 2020-03-24 08:49
Dobrý postřeh pane Mane. Vedení ČT přivádí na obrazovky zpravodajství a publicistiky nové neokoukané tváře. Snad proto, aby si zklamaný a notoricky vytrvalým "úhlem jednoho pohledu" otrávený divák pomyslel, že jde o nějaký obrat k lepšímu. No tváře sice nové, ale model sebestředného a arogantního novináře, politického komisaře jakési žurnalistické šlechty, příklady z pořadů Reportéři ČT nebo 168 hodin by se jistě našly, se nezměnil. Nevím z jakých zdrojů politbyro České televize čerpá... Závěr, zpravodajství a publicistika ČT, vše při starém. Je to škoda hlavně proto, že nepředpojatí, empatičtí a vstřícní, byť stejně investigativní novináři, se nepochybně v českých končinách najdou.

Facebook komentáře