Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Komu vadí dvojí metry?

Posledních pár let se lidé z mého názorového spektra snaží upozorňovat na plíživé zavádění dvojích metrů. Příklady se objevovaly na okraji dění a my jsme se je snažili vyvádět na světlo. Dnes už to není nutné - příklady jsou všude a jsou dobře viditelné.

Nenapadlo by mě, že přestože nespravedlnost dvojího metru je tak dobře viditelná, bude to většině lidí prostě jedno. Nikdo neburcuje k nastolení spravedlnosti, nikdo nevolá po dodržování základního principu demokracie - rovnosti před zákonem.

  • komu-vadi-dvoji-metry

Minulý týden jsem byla v Praze a protože miluju knížky, zavítala jsem i do knihkupectví Academia na Václavském náměstí. Měla jsem čas, chystala jsem se ho strávit v jejich kavárně. Ale hned u schodiště mě vítal plakát s pozvánkou na diskusi o Ukrajině, kterou měl moderovat ředitel nakladatelství Jiří Padevět. Člověk, kterého jsem zaregistrovala jako agresivního fanatika a musela jsem si ho na Twitteru odsledovat. Tak jsem se tam otočila a zase jsem vyšla na ulici... Ale on je jen jeden z mnoha "intelektuálů", který se hrdinně prezentoval a prezentuje silným antikomunismem či kritikou Ruska za totalitní manýry. Jistě si vzpomenete na mnohé další typické "intelektuální" agendy, tak populární v pražských kavárnách...

Nevšimla jsem si ale, že by členové pražské kavárny brojili proti zvolení bývalého komunisty generála Pavla, že by protestovali proti čím dál častějšímu omezování svobody slova, že by protestovali proti nespravedlivým trestům a soudům, které neuplatňují pravidlo rovnosti před zákonem. Vždy, když se něco takového objeví, ti největší komunističtí "bijci" jsou najednou potichu. Tváří se, že se nic neděje a vystartují zase jen tehdy, když do jejich agend vstoupí někdo, kdo si podle nich zaslouží mediální lynč. Když ruská policie při demonstraci někoho zaklekne, je to hned důvod k útoku na Rusko, protože lidská práva. Když ale naše policie zmlátí pár lidí na schodech muzea, je to správné a žádoucí, protože "dezoláti" a ti žádná lidská práva nemají mít.

Ale jak říkám, lidem je to jedno. Ve flanelových košilích šli k volbám, protože prostě davová psychóza, kterou vyvolali ti správní lidé. Teď už se o generálovo prezidentství nezajímají a nějaké hrátky s ústavními soudci jsou jim upřímně u zádele. Nedělám si iluze, že voliči to nějak prožívají a trápí je, že se u nás uplatňuje drsná selektivní nespravedlnost. Koho by to ale mělo zajímat, jsou novináři. Oni tím, jak dvojí metry trapně obhajují, ztrácejí poslední zbytky své důvěryhodnosti.

Vlastně docela doufám, že to některým inteligentnějším novinářům dojde a vezmou zpátečku. Pokud i nadále budou obhajovat ty čím dál větší nespravedlnosti, ztratí poslední zbytky profesní cti. Nebo se taky mohou chytit za nos a naopak zahájit návrat k řemeslu a zvýšit tak sledovanost svých médií. Udělají to jen ti nejodvážnější, protože si budou muset přiznat, jak se mýlili a jak zaváděli veřejnost.

Dočkáme se? Co myslíte...? A kdo bude první? Česká televize? 

Zdroj: https://www.evahrindova.cz/komu-vadi-dvoji-metry

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 jarka 2023-08-12 10:39
Problém není v národnosti, ale v dané skutečnosti. Způsob jakým český národ dovolil těm likvidátorům bývalého režimu zavést nové pořádky, způsobil ,že lidé přestali věřit na spravedlnost. Jeden tehdejší svědek dění (synek bývalého kulaka) již koncem listopadu 1989 pronesl tato slova: Ta demonstrace mi příjde, jakási divná, národ si vyřizuje účty s těmi nepravými, s těmi, co tu káru táhli za nás za všechny. A ti co mají máslo na hlavě, národu za zády si rozdělili nové prebendy. To jsem ale zvědav, co národ udělá, až se otočí. Při sledování oněch uplynulých 30 letech mi často tato slova vyplula v paměti. vystihují přesně danou situaci. Způsobilo to, že ti co se zaměstnali na veškerých státních institucích, si v duchu nové doby pořídili hypotéky, kvůli kterým,teď nemohou spravedlivě konat.Co se Ukrajinců týká, je to národ jako každý jiný. Někteří poctivě pracují, jiní jen zneužívají pro ně příznivé situace. Vzhledem k okolnostem, které se kolem mne mihnuly, nemám žádnou víru ve spravedlivé jednání policie, státního zastupitelství ani soudu a vyvstává přede mnou otázka pravdivé skutečnosti v onom plzeňském případu. Jak bylo zjištěno, že se onen případ násilí skutečně stal tak, jak nám je předkládán a že ho způsobil onen Ukrajinec? Pokud jde o ukrajinské migranty nabízí se jednoduché řešení, pošleme je všechny domů, zrovna se jim nedostává občanů pro mobilzaci a nebudou nám ubírat na sociálních dávkách ani konat zde trestné činy.
Citovat
#3 Kelly 2023-08-11 17:50
Zde jsem popsal já své zkušenosti s dvojím metrem
https://aliancenarodnichsil.cz/…ul/
https://aliancenarodnichsil.cz/dvoji-tvar-a-dvoji-moralka-ceske-policie/
https://aliancenarodnichsil.cz/za-nahlaseni-korupce-sup-za-katr/
Citovat
#2 Jiřina Rattayova 2023-08-11 14:29
Tuhle na Seznamu clanek jakehosi Svobody.Už titulek ohromi:Bandera mel pravdu.V přitloukani miminek hreby na vrata,ve vrazdach horsich nez jeho némecke vzory?To nemi schvalovani genocidy?
Citovat
#1 miroslav petr 2023-08-11 09:23
vše je jen otázkou času. až padne utopie, amerika a nato-nejpozději do pěti let- pak se vše obrátí a staré vlády padnou a nepochybně dojde k norimberským procesům.bylo by čase stavět nové stromy či věznice...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře